[ mirko999mirko @ 15.04.2008. 22:33 ] @
Imam domen x-y(dot)net. Prodovao sam proizvode kompanije x y vise od godinu dana.
I imao sam, nazalost usmeno, odobronje da mogu to da radim.
Sada su se setili da to ne moze. Ok, Sajt je prazan. Ali traze da im prenesem domen zato sto imaju prava na to.
Nece da ga kupe vec da im dam jer kako kazu "moram".
Da li stvarno moram?
[ momsab @ 15.04.2008. 22:38 ] @
ako je trademark moras
mada, mozes da se arcis po sudovima i slicno ali najverovatnije gubis, sudska praxa ti ne ide u korist (slucaj milka.fr ili milka.de,npr, onda nesto za Juventus)
trademark spada u neke medjunarodne ugovore, sporazume, konvencije, sta li vec, da li bese pariska ili madridska, ne secam se, davno sam bubao ovaj ucio
[ bttp @ 21.04.2008. 08:09 ] @
Ne moraš ti ništa dok ti sud eventualno ne naloži. Neka oni tebe tuže pa nek se smaraju sa sudovima ročištima advokatima pa nek vide šta im se više isplati, da plate tebi i završe to odmah ili da se sude.

Ja im ne bih ništa poklonio, samo zato što oni kažu da moram.
[ ventura @ 21.04.2008. 10:23 ] @
Mogu da ti oduzmu domen ako podnesu tužbu kod WIPO-a i ako imaju dokaze da su oni vlasnici tog trademark-a. Međutim tužba kod WIPO-a košta 3-4-5 hiljada dolara (ne znam tačnu cifru), ali je ishod skoro siguran.. Tako da možeš im ponuditi prodaju domena, uz napomenu da WIPO tužba košta toliko, a ti im za iste ili manje pare prodaješ domen... Drugačije ne mogu da ti ga uzmu..