[ Chaba @ 16.04.2008. 05:32 ] @
E nisam hteo da postavim ovu temu al nikako ne mogu da procitem vec postojecu:

http://www.elitesecurity.org/t299400-Telme-voip-world-over-IP

E sad mene interesuje vase iskustvo a isto i misljenje o ovome, posto sam dobio poziv da se ukljucim kao distributer u mojoj opstini. Medjutim ne svidja mi se nacin nagradjivanja odnosno plata. Jako je to lepo al ne mogu da verujem u to. Sistem zarada je prikazan na sajtu firme pod nazivom PAY PLEN treba pogledati. Po mom misljenju ovo je neka igra piramida koji zele lepo da zarade pa da gasi firmu pa posle su distributeri najveci krivci jer su oni prodali te kartice i pakete itd pa ce narod njih motati. E sad interesuje me vase misljenje a i iskustvo nekih koji su ovo probali. Evo i linka za firmu odnosno usluge:

http://www.woip2.biz/TELME_ENG/telme_eng.html

Pozdrav
[ Kazo1 @ 16.04.2008. 08:59 ] @
Vidi, u biti nije u pitanju prevara. Sve ljepo pise. To je u stvari klasicni multilevel marketing, ali uz to pruza i uslugu telefoniranja, i sistem zapravo funkcionira.
Zasto se ja nisam ukljucio u to.
Moram priznati da sam u vise navrata detaljno proucio cijene i mogucnosti i na kraju odustao od toga iskljucivo zbog cijene pricanja koja je po nekim mojim mjerilima prilicno visoka, no jos uvijek manja nego da se koristi neki tradicionalan nacin pozivanja iz neke "nedodjije".
A i..... bas nisam ljubitelj multilevelmarketinga.
Ima i jeftinijih nacina pricanja, po povoljnijoj cijeni, a uostalom ima i slicnih usluga na netu samo treba potraziti.

Pozdrav
[ anita011 @ 01.05.2008. 10:33 ] @
Da ste malo pazljivije procitali sve bi ste razumeli lepo,jer je sve jasno detaljno objasnjeno na sajtu.Ukoliko imate problem sa engleskim,to je vec druga stvar.Niko vas ne obavezuje da budete distributeri Telmea i radite mulitilevel marketing ukoliko to ne zelite.Mozete jednostavno biti samo korisnik Telme usluga.Jedini VOIP provajder trenutno na svetu koji ima fizicku karticu,SIM karticu i to bez rominga u vise od 140 zemalja,medju kojima je i Srbija,je upravo Telme.Besplatni pozivi ka fiksnim mrezama,negde i mobilni,u 60 zemalja sveta,medju kojima je i SRBIJA,i jos neke drzave EX YU,pozivi sa racunara,mobilnog telefona,fiksnog telefona...Po pitanju cena,pogledajte malo bolje cenovnik,i videcete da je ubedljivo naj jeftiniji.Tako da je samo stvar vaseg licnog izbora hocete li biti samo korisnik ili i distributer i korisnik.
[ Kazo1 @ 01.05.2008. 11:03 ] @
Ma vidi, ne razumjem zasto se "zestis". Po meni, Telme nije ni blizu jeftinog, i iskreno , boli me briga, a nije ni jedini koji ima karticu http://levoip.com/rates/lan/en/Our_Rater.
Ima takvih provajdera jos, a to sto su vam na nekom sastanku uvalili pricu o toj povoljnosti Telmea...to je zaista diskutabilno. Ako je tako dobar, cemu toliki sastanci, forsiranje na tome da je Telme nesto do sad nevidjeno...
Rekao sam, Telme valjda funkcionira. Nemam pravu potvrdu o tome radi li to zaista po svijetu., osim onog sto sami kazu o tom, a to je "svaki cigo svoga konja hvali". No pretpostavljam da radi, no cjenik sam proucio vec prije, i ako nisu imali neke drasticne promjene u cjenama, i daleko su od nekog najpovoljnijeg pricanja.
No unatoc tome, vjerujem da ce se naci mnogi kojima ce to unatoc cjenama odgovarati.

ps. ako neko i ima problema sa Engleskim, ima Telmeov sajtova preveden na neki "nama razumljiv" jezik no svejedno isto pise.
[ anita011 @ 01.05.2008. 11:23 ] @
gresis,ne zestim se ja po tebi kako kazes,nego ti pokusavam objasniti neke stvari koje tebi ocigledno nisu jasne.Telme funkcionise besprekorno bilo gde u svetu,licno koristim Telme vise od godinu dana,i moji rodjaci i prijatelji isto tako.Jeste tehnologija jedinstvena u svetu,jer je razlika izmedju obicnog VOIP a i WOIP 2 koji ima Telme drasticna.To jednostavno mozes uociti ako obavis razgovor preko Skyp-a i Telmea.Videces razliku.Po pitanju njihovih sastanaka ,svako ima pravo da radi i pokusa nesto da zaradi ako to hoce i ima smisla za to.Licno mene ti sastanci ne interesuju uopste,koristim Telme i vise nego zadovoljna sam.Po pitanju cena,navedi mi konkretno gde su oni skupi ,van 60 zemalja gde je free.Uostalom mislim da malo ko od nas ima potrebu da razgovara svakodnevno sa nekim bas specificnim zemljama.Uglavnom vecina ima pozive ka Evropi,gde je vecina drzava na free listi.USA,isto,Canada,Juznoafricka Republika,Kina,Singapur....Bas i sumnjam da ima neko potrebe da svaki dan zove zemlje tipa Etiopije,Somalije,Albanije...
[ anita011 @ 01.05.2008. 11:55 ] @
Da bi koristio LEVOIP i free pozive moras uplatiti buissness paket i 39.75€....svaki mesec prema tome to nije free.
I gde pise kolika je cena SIm kartice?
[ anita011 @ 01.05.2008. 12:01 ] @
Da bi koristio LEVOIP i free pozive moras uplatiti buissness paket i 39.75€....svaki mesec prema tome to nije free.
I gde pise kolika je cena SIm kartice?

omiljene destincije su uglavnom potpuno free i nema nikakvih placanja dodatnih

po pitanju multilevela,ostavite po strani to ukoliko vas ne interesuje.Ovde je prvenstveno bitan kvalitet usluge za koji nemam ni jedan negartvan komentar.
[ Kazo1 @ 01.05.2008. 12:59 ] @
Mozda poima nemam o voipu i slicnim stvarima, ali citamo li mi isti cjenik???

http://www1.telme.sg/centro/rates5.php

Ako pricamo o SIM kartici... VSIM NRG ......
[ Iksi @ 01.05.2008. 13:01 ] @
Caos, anita javi mi se na pp please zanimaju me svi detalji oko svega ovoga
a malkice sam tanak sa engleskim :)))
[ Iksi @ 01.05.2008. 13:02 ] @
a koja je cena telm sim kartice?
[ Kazo1 @ 01.05.2008. 13:08 ] @
Citat:
anita011: Da bi koristio LEVOIP i free pozive moras uplatiti buissness paket i 39.75€....svaki mesec prema tome to nije free.
I gde pise kolika je cena SIm kartice?

omiljene destincije su uglavnom potpuno free i nema nikakvih placanja dodatnih

po pitanju multilevela,ostavite po strani to ukoliko vas ne interesuje.Ovde je prvenstveno bitan kvalitet usluge za koji nemam ni jedan negartvan komentar.



A mislis Free je kad uplatis .....koliko ono dolara za Telme cca minimum 270$ ccc...ccc...ccc Ma skroz besplatno.
A sto se tice Levoipa, nisam rekao da su povoljni nego da ta Telme tehnologija nije bas tako jedinstvena :)

A koja je cjena Levoipovim SIM karticama....Poima nema, nije me zanimalo jer im ostale cijene nisu bas neke, ali koliko sam vidio. Ali ne naplacuju toliko ko u Telme-u. Nema prve minute po 48ct pa onda 24ct po minuti bar kad je Srbija u pitanju.

Gle, zbilja mi je svejedno ko ce sto izabrati i preko cega pricati. Svako ce o tome sam odlucivati. Ovo je samo moje misljenje o Telmeu. Proucio sam do detalja usluge koje pruzaju i to prije nego si ti i cula da postoji tako nesto, i vidio da to nije ono sto me zanima te zakljucio da se radi o necemu sto je preskupo za pricanje u nekim lokalnim uvjetima. A vjerovatnoca da će mi trebati kad odem u Indiju ili neku drugu nedodjiju je mala.
Da i ne govorim o tome da je to za lokalno pricanje, a pod "lokalno" mislim po zemljama ex YU i blize okolice, krajnje SKUPO, i za svaku destinaciju cu naci provajdera koji je povoljniji.

[Ovu poruku je menjao Kazo1 dana 01.05.2008. u 14:31 GMT+1]
[ Kazo1 @ 01.05.2008. 13:11 ] @
Citat:
Iksi: a koja je cena telm sim kartice?


270$ a ako hoces u biznis 1035$

Pa samo napred :)

Tu ti je prevedeno http://www.telme-hrvatska.com/telme_team_member.html

Pozdrav
[ Iksi @ 01.05.2008. 14:03 ] @
jaaao preskuuupo :))). pa da li su oni normalni? :)d
[ OffShore @ 01.05.2008. 19:39 ] @
Http://sim.roming.net

SIM kartica kosta 50 US$ sa 20 $ kredita, u preko 150 zemalja besplatan dolazni poziv *free roming

Kad se potrosi kredit (koji se inace dopunjava online ili preko distributera) kartica je aktivna godinu dana ,znaci moze primati free pozive, idealna za spedicije (kamiondzije)

Tako da prica od Telme odpada da je jedina sa SIM karticama i da je najpovoljnija
[ whitie2004 @ 02.05.2008. 08:52 ] @
A mislio sam da posle Avon-a i Oriflave-a svi znamo sta je MLM... Moja preporuka: sve sto vas interesuje pitajte preko telefona, interneta... nikako uzivo ! Shvatite da je vas sagovornik motivisan sa 10-15% i ako namirise veliku lovu, nema vam beganja. Cekace vas ujutru ispred kola, juriti na drugu stranu ulice ako primeti da pokusavate da ga eskivirate!

Ne ocekujte odgovor na neko konkretno pitanje, odgovor ce biti neka njihova mantra. O tom WOIP2 znaju samo da je najbolji i to je to. Ako neoprezno pitate nesto o portovima ili protokolima saznacete koliko godina ima vlasnik i gde mu svalerka ide kod frizera ...

Ako vam je stvarno potrebno globalno pokrivanje pogledajte pod satelitsku ponudu. Tu Rusija znaci i Sibir i Kamcatka, a ne samo Evropa. Tu vam se vozac u Anadoliji nece izgubiti iako je Turska pokrivena. A cene su tu negde ..

Ako vam je potrebno dzabe ili jeftino , ne trazite ovde!
[ Kazo1 @ 02.05.2008. 11:14 ] @
Ma nisu oni tako losi, i nije bas klasican MLM, jer ipak dobijes nesto upotrebljivo, no da je bas tako povoljno....pa i nije. Ok,cjenim ja to sto anita011 zeli nesto sto misli da je super podjeliti i sa drugima. Tome i sluze forumi. Na kraju krajeva poznam ljude koji rede za Telme od samog pocetka i to su sve vrlo razumni ljudi i nisu bas tako "nasrtljiviW ko sto si ih opisao :)

Nravno, motivira ih novac...a koga ne :)

Pozdrav
[ misk0 @ 05.05.2008. 16:10 ] @
Nema nekog smisla... preuvelicavanje i duvanje.