[ VlaK @ 16.04.2008. 17:45 ] @
Znači radi se o sledećem. Radim porodično stablo, pa sam došao na ideju da to sve napravim u Dreamweaver-u. U Corelu sam sve nacrtao i exportovao u .gif format. Ideja mi je bila da se u glavnom prozoru vidi porodično stablo, a podaci za pojedine članove da se vide kada se na njih klikne. Sve sam ja to i napravio i sve lepo radi ali samo u Firefoxu. U IE ta prva stranica neće da prikazuje tu glavnu sliku. Ostavi okvir za sliku ali nje nema. Daljim experimentisanjem sam utvrdio da je to zbog rezolucije slike. Naime, uvek kada mi je slika veća od oko 13 mega pixela IE neće da je prikaže, već postavi samo okvir sa onim x u ćošku.
Moja original slika je rezolucije 18000 x 2711 pixela i teška je 690 KB.
Pa sada pitam da li ima načina da se IE natera da prikazuje i sliku veće rezolucije od tih 13 Mp?
Unapred hvala.
[ kelja @ 24.04.2008. 09:54 ] @

Citat:

Moja original slika je rezolucije
Citat:
18000 x 2711
pixela i teška je 690 KB.


Jesi li siguran u ovo? Gde to treba da se gleda? U bijoskopu??? ;)
[ VlaK @ 24.04.2008. 18:12 ] @
Pa kod mene kući nije htelo da prikaže sliku kao što sam rekao, a ni na desetak drugih kompjutera. To sam rešio tako da sam smanjio sliku na malo ispod tih 13 mega pixela (9200x1399).
Ne treba da se gleda u "bioci", pošto je to u vidu kao nekog dijagrama, pa ako je sitnije ne vidi se...
Šte ćeš kada imam veliku porodicu. :) Uskoro i veću.
Pozdrav tebi i familiji.
[ Zmaj @ 28.04.2008. 00:49 ] @
sto ne iseckas tu sliku? zasto mora da je u jednom komadu, daj dobar razlog, a da nije "meni se tako svidja", a ako ne znas kako, nadji nekog da ti to uradi ili pitaj u "rasteraskoj grafici", mozes i ovde ali rizikuje da ti se premesti tema :)
[ VlaK @ 29.04.2008. 20:46 ] @
Ma kada sam video tvoju poruku onda mi je puklo pred očima, ali kako sam već rešio problem, kao što sam naveo, a i odmakao sam sa radom, ne da mi se sad sve ponovo. Kako sam usko gledao na problem... Ma sada je gotovo, ali može poslužiti nekom u budućnosti. U svakom slučaju hvala.
BTW imamo isto prezime. hihi...