[ 5h0ck @ 16.10.2003. 03:17 ] @
Znate ono uobicajeno krljanje hard diskova?! (a ko ne bi znao), nego imam u kompu dva harda - oba Maxtor, jedan 30GB 5400 i drugi 80GB 7200... ovaj od 30 ne krlja iako je star oko 3 god, dok ovaj novi od 80 krlja ko pentium I. Da li ima tu necega losega ili sta li je vec u pitanju? :)
[ cedica @ 16.10.2003. 07:17 ] @
interesantno

disc moze tako da radi godinama a moze da rikne sutra

ako ti je pod garancijom svuci podatke i daj ga njima da se j***
[ pctel @ 16.10.2003. 12:13 ] @
meni se bas svidja taj zvuk :-)
[ kUdtiHaEX @ 16.10.2003. 23:26 ] @
Odradi defragmentaciju diska....
[ pctel @ 17.10.2003. 00:42 ] @
Naravno, a i prosirenje memorije moze da pomogne. Evo, ja sam sad ubacio samo 32MB i disk krlja kao lud, a kad stavim 256, radi prilicno tiho.
[ 5h0ck @ 17.10.2003. 01:45 ] @
Pa i meni se svidja taj zvuk :))) Nije los; ali nisam bas siguran da ima neke veze sa memorijom i defragmentacijom, imam 512 rama, a defr. na hardu od 30GB nisam radio mesecima, ali ajde probacu...
[ iNCUBUs @ 17.10.2003. 10:10 ] @
Za Maxtorove 80ice je normalno da ispustaju cudne zvuke... :)
[ kUdtiHaEX @ 17.10.2003. 11:27 ] @
Cudni zvuci? Nesto nisam primetio....
[ iNCUBUs @ 17.10.2003. 23:24 ] @
Onda ili si kupio pre par dana doticni ili si imao srece...
Ali cinjenica je da umeju dosta da krljaju, pogotovo pri ukljucivanju.
Uostalom, na Benchu se dosta pricalo o tome, idi i vidi :)
[ L I L I T @ 18.10.2003. 06:47 ] @
Moj je "krljao" samo pod winduozom ...
sada nema tih problema već duže vreme ;)
[ kUdtiHaEX @ 18.10.2003. 10:32 ] @
Citat:
iNCUBUs:
Onda ili si kupio pre par dana doticni ili si imao srece...
Ali cinjenica je da umeju dosta da krljaju, pogotovo pri ukljucivanju.
Uostalom, na Benchu se dosta pricalo o tome, idi i vidi :)


Ja sam medju prvima kupio DM9+ i josh uvek radi (nisam imao probleme koje su drugi imali), a probao sam pored njega josh 3 iz iste serije i nisam primetio neku buku (a to se ne moze reci za WD).
[ iNCUBUs @ 18.10.2003. 10:36 ] @
Citat:
L I L I T:
Moj je "krljao" samo pod winduozom ...
sada nema tih problema već duže vreme ;)


Sta ces kada explorer.exe u samom startu napravi bar 10.000 page faults-a :)
[ dr ZiDoo @ 18.10.2003. 10:37 ] @
Preveliko krljanje je znak da uradiš back up. Moj je krljo samo 3-4 dama... a sada služi ko nakovanj
[ iNCUBUs @ 18.10.2003. 10:40 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:
Ja sam medju prvima kupio DM9+ i josh uvek radi (nisam imao probleme koje su drugi imali), a probao sam pored njega josh 3 iz iste serije i nisam primetio neku buku (a to se ne moze reci za WD).


keywords :)

[ trigger @ 18.10.2003. 17:46 ] @
He ,kazes krlja ti disk,bolje oslusni jos jednom kuciste malo blize,jer je vise
verovatno da ti nesto drugo "krlja",mozda ventilator?
Jer disk retko kad "krlja",ako je bad on gotovo po pravilu odmah prestane
da radi...
[ trigger @ 18.10.2003. 17:49 ] @

Preveliko krljanje je znak da uradiš back up. Moj je krljo samo 3-4 dama... a sada služi ko nakovanj



Cisti primer ,gore navedenog
[ dragos @ 19.10.2003. 01:38 ] @
Moras probati da onemogucis System restore na ostalim particijama, ako ih imas vise. Takodje, nije lose onemoguciti System restore i na C:\ particiji ukoliko ne planiras da instaliras, jer svaka instalacija je kriticna operacija. Hard diskovi koji kako kazete "krljaju", uglavnom prestaju da krljaju posle onemogucavanja System restore. Ne zaboravi da System restore ponovo omogucis pre iskljucenja racunara, jer pametno je kod svakog spustanja dozvoliti XPu da snimi tvoja tekuca podesavanja. Ako ovo ne pomogne, ne znam sta ce drugo.
[ Shadowed @ 19.10.2003. 02:15 ] @
System Restore nema veze sa snimanjem podesavanja pri "izlogavanju" i shutdown-u. Ova podesavanja se snimaju u Registry-u u HKCU i HKLM respektivno.
[ Billy_boy @ 20.10.2003. 16:51 ] @
To krljanje treba malo pojasniti jer moze se raditi 2 tipa zvuka:
-Skljocanje: Primjer kopiras sa cd-a na zadnju particiju i slusas muziku sa 1. Tu se moze javiti skljocanje pri naglom prebacivanju glave s jednog dijela na drugi, a Maxtori su poznati po buci koju proizvode pri radu.
-Struganje i cvilenje: To moze biti prilicno opasno, cesto posljedica pada, ukoliko se cuje samo kad kad moze znaciti neko malo ostecenje, ali ako imas neke vazne podatke ne igraj se, dok kontinuirano ili cesto stuganje znaci u vecini slucajeva "Bye Bye".

P.S. Uvijek je pametno raditi Back Up, a pogotovo ako imas 2 harda:
Na jednomu drzis vazne podatke, a na drugom Back Upove.
[ djolep @ 20.10.2003. 20:20 ] @

Tipovi sa drivesavers.com su snimili 4 vrste zvukova koje emituje hard disk koji je na izdisaju. Koga zanima može da skine. Fajl je oko 500k.

http://ftp.pcworld.com/pub/new...usic_files/breakdownsounds.zip
[ trigger @ 20.10.2003. 20:54 ] @
Haha,e ovo je dobro.4 vrste zvuka diska na izdisaju,da vidis kako cijuce dok umire,
i koliko mu je jos ostalo,velika utjeha za vlasnike cvrkucucih diskova.....
[ eddy_yu @ 21.10.2003. 00:04 ] @
Do sada nisam imao problema sa Maxtorovim 80Gb diskovima ali je zato Quantomovih diskova bilo bukvalno na kile koji su pocrkali na volseban nacin Recept je uvek bio isti , pocinjalo je sa povremenim izuzetno jakim skljocanjem i zapucavanjem sistema tako da je samo hard-restart pomagao a zavrsavalo se za nekih nedelju dana sa totalnim ne prepoznavanjem nesretnog harada od strane biosa . Svi diskovi su uvek bez vidljivih ostecenja kako elektronike na plocici tako i samih ploca i glava unutar diska ....
[ kUdtiHaEX @ 21.10.2003. 09:23 ] @
Citat:
iNCUBUs:
Citat:
kUdtiHaEX:
Ja sam medju prvima kupio DM9+ i josh uvek radi (nisam imao probleme koje su drugi imali), a probao sam pored njega josh 3 iz iste serije i nisam primetio neku buku (a to se ne moze reci za WD).


keywords :)


???? Nisam bas skapirao :)
[ iNCUBUs @ 22.10.2003. 00:13 ] @
Pa kazes da su bili iz iste serije... Imas i dobre i lose serije hardware-a, a to se pogotovo odnosi na diskove... Dakle imao si srece, to jest vlasnici istih su imali srece :)
[ kUdtiHaEX @ 22.10.2003. 10:12 ] @
Ok tu se slazem, mada sam mislio prvenstvno na drljanje i neprijatan zvuk....