[ Tupan @ 17.04.2008. 12:04 ] @
Imam Microsoft Visual c++ 6.0
Sta mislite da li je dobar za pocetnike?
Dajte pomozite,odakle da pocnem,imam neke tutorijale ali iskreno ne znam ni gde bih ukucao kod
[ slash93 @ 17.04.2008. 20:18 ] @
I ja sam pocetnik ali mislim da bi ti bolje bilo da pocnes od neceg jednostavnijeg.

skini DevC++ (IDE, Mingw 12mb), to je jednostavno okruzenje sa mingw kompajlerom, pa skini tutore sa neta a ako hoces poslacu ti neke na srpskom preko e mail-a.
mada je bolje da uzmes neku knjigu...
[ Tupan @ 18.04.2008. 09:52 ] @
Ok skidam taj kompajler

Ajde ako moze salji mi na mail sve sto imas za c++
[ Eurora3D Team @ 18.04.2008. 13:58 ] @
MinGW je ok ... al ako vec imas VS 6 onda ti je i to ok .... ima ogroman broj primera za njega na internetu i u MSDN-u i mislim da ima i najvise dokumentacije (by MS). Treba da znas da je isto bitno i IDE zbog project fajlova. Primer skines neki kod sa neta i nije za tvoje IDE (ok moze da se kompajluje al trebas da konfigurises project , ukljucis fajlove itd). CodeBlocks IDE (sa MinGW kompajlerom) moze da importje projekte za MS VC++ i DevC++ a mozes i da biras sa kojm kompajlerom ces da kompajlujes.

Uz Visual Studio 6 dolaze 2 CD-a MSDN-a (help , dokumentacija i kod) nadji to , ako nemas, i instaliraj
[ NastyBoy @ 18.04.2008. 17:20 ] @
Od svih loshih opcija VS 6 je definitivno najgora. To NEMOJ da koristish.
Slichno vazhi i za DevC++ koji se ne razvija vec godinama.

Za tebe je najbolje reshenje da skinesh besplatni MS Visual C++ Express sa Microsoft-ovog sajta i pochnesh sa tim.
[ Crazy shadow @ 20.04.2008. 18:06 ] @
Treba se snaci u MS Visual C++ Express Edition.Ja sam poceo u VS6 i mogu ti reci da je odlican za pocetnika.Takodje ces se posle lako prebaciti na MS Visual C++ Express Edition.
[ Exit @ 20.04.2008. 19:30 ] @
Probaj CodeBlocks... Za pocetnika je odlican...
[ slash93 @ 21.04.2008. 20:52 ] @
@tupan
napisi svoj mail pa da ti posaljem....