[ MaRaToNcI @ 16.10.2003. 17:14 ] @
odradili smo redizajn:)

http://www.kkpartizan.co.yu i moram napomenuti da je uradjen administrator toliko prost za upotrebu da sad sami mogu da menjaju sve:)

komentari?
[ Gojko Vujovic @ 16.10.2003. 17:31 ] @
Je li taj admin panel ima veze sa webapliance ili ZPublisherom?
[ MaRaToNcI @ 16.10.2003. 17:39 ] @
nikakve:) sve je pisano:)
[ Gojko Vujovic @ 16.10.2003. 17:56 ] @
Ok. Inače mogu da potvrdim da je uređivanje sajta maksimalno pojednostavljeno i da odlično izgleda, pošto sam video taj admin panel. Učinilo mi se da je deo nekog publishing softvera pošto vidim da se zpublisher koristi za login u admin deo, itd.
[ BobMarley @ 16.10.2003. 19:52 ] @
ovako ne obaziruci se na sam izgled, možda je malkice prevelik, dugo se loada. ...
[ vezeri @ 16.10.2003. 20:53 ] @
Sve je super osim "ZVANICNA PREZENTACIJA" sa akcentom na C.Dodaj tu kukicu bre.
[ Nikola Denić @ 16.10.2003. 21:04 ] @
Video sam i sajt i admin deo ... i mogu da kazem da sam odusevljen .... Svaka cast ...


[ manca @ 16.10.2003. 21:20 ] @
Citat:
BobMarley:
ovako ne obaziruci se na sam izgled, možda je malkice prevelik, dugo se loada. ...

Da malo duze se loaduje....
inace odusevljen sam....VIDITE sta radi Flash....i efekti su dobri...nesto u stilu skripanja patika(rollover na linku)
Super, svaka cast....

p.s
Ja nisam provalio gde je admin, video sam samo ono sa vestima i nista vise , sto bi moglo da se menja!
[ MaRaToNcI @ 16.10.2003. 21:24 ] @
Citat:
manca:
p.s
Ja nisam provalio gde je admin, video sam samo ono sa vestima i nista vise , sto bi moglo da se menja!



pa tesko ces i provaliti:) jer admin je za azuriranje sajta, znaci koriste ga samo iz partizan-nije javan:) inace sa adminom mogu da menjaju svako slovo, tacku,zarez,sliku....bukvalno sve:)
[ manca @ 16.10.2003. 22:22 ] @
ma znam ja za sta sluzi administracija...vidi ovo: www.fissoft.cjb.net
i sve je meni to jasno, sta moze, a sta ne da se menja ....
nego Nikola rece: Video sam i sajt i admin deo

pa se zato bunim ??
[ Nikola Denić @ 16.10.2003. 23:19 ] @
Citat:
manca:
ma znam ja za sta sluzi administracija...vidi ovo: www.fissoft.cjb.net
i sve je meni to jasno, sta moze, a sta ne da se menja ....
nego Nikola rece: Video sam i sajt i admin deo

pa se zato bunim ??



Pa manca , verovatno sto sam trebao da ga pogledam ... mrva mi je pokazao inace tesko bih mogao ... anyway odlicno je ....
[ manca @ 17.10.2003. 12:53 ] @
Sta je odlicno, Mrvin sajt, ili FIS???
Aha, ok!
[ arsa xx @ 17.10.2003. 14:59 ] @
Sajt je odlican.

Citat:
pa tesko ces i provaliti:) jer admin je za azuriranje sajta, znaci koriste ga samo iz partizan-nije javan:) inace sa adminom mogu da menjaju svako slovo, tacku,zarez,sliku....bukvalno sve:)


Daj sifru da probamo ;) kad vec spominjes admin ;-)


[ Dag @ 18.10.2003. 01:37 ] @

Indeks: čitamo: "Zvanicna prezentacija"... a dole "Srpski". Na samom dnu stranice piše na čistom srpskom jeziku: "Copyright (c) KK Partizan" All rights reserved" -- verovatno upozorenje amerikancima da ne kopiraju dizajn... ili... Idemo na srpski -- mouse over link - sve blinka da oči bole (taj i takav 'blink' davno izbačen iz svih preporuka kao vrlo agresivan i neestetski). Učitava se stranica -- na dva mesta isti takav 'blink'. Leto-zima... leto-zima... i stranica učitana. Čitamo: "DOBRODOSLI" -- dalje: "POVREDA SILOBADA -- Centar Partizana Mladjan Silobad povredio je misic na treningu..." itd. itp.

Ne ulazim u to kakav je ukus programista -- činjenica je da je HTML 100 puta razvijeniji i rašireniji nego Flash i bolji iz ugla usability, accessibility, readability, adaptability i drugih "bility" a, što je najvažnije, nema ničega na tim stranicama što bi moglo da opravda upotrebu fleša -- ako je to Partizan naručio, taj ko je to odobrio i primio trebalo bi da se zapita u kojoj to on državi živi i na kom jeziku govori i kojim pismom piše i koje pismo čita. Predstaviti jedan od najuspešnijih srpskih sportskih kolektiva na Internetu latinicom (koja čak nije ni blizu te latinice koja je prihvaćena u Srbiji i koja se uči u školama nego neki surogat) je isto kao kada bi Srpska Pravoslavna Crkva napravila veb-prezentaciju na Turskom (ili nekom iz arapskih jezika). Sličan slučaj kao sa http://www.politika.co.yu/ -- logo te novine je ćirilica, novine se štampaju na ćirilici a veb-prezentacija na latinici; bar je ta tamo latinica ona prava, književna latinica a sad, da li je to hrvatska ili srpska latinica, drugo je pitanje i nije to za ovde.

1. Ako bi uradio celu prezentaciju na ćirilici koja je savršenija od latinice, mogao bi da posetiocu daš izbor: latinica ili ćirilica jer mali php konverter uvek može da prebaci cyr u lat.

2. Levi vertikalni menu nema nikakvog smisla zato što se nalazi odmah pored horizontalnog; izgleda da je tu samo da popuni mesto koje verovatno može bolje da se iskoristi.

3. Na visokoj rezoluciji u MSIE (koji je ipak najpopularniji program) tekst; maltene i ne može da se čita a programski font ne može da se uveća. Novi Mozilla i Opera -- ok.

4."Šetanje" po linkovima sa tastature nemoguće. Pritisneš 'tab' -- sve se "zamrzava" (fleš erija gubi fokus).

Eto tako. Klub kao što je "Partizan" zaslužuje mnogo bolju prezentaciju na Internetu nego što je ova mada većina primedbi i nije na račun programista nego samom "Partizanu" i onome ko se time bavio. Lično, na toj adresi "bio" sam sad i nikad više: informacije o košarci (kao i o "Partizanu") tražiću na drugim sajtovima.


Signatura:____
'Nemam argumenata ali umem da psujem.'
[ MaRaToNcI @ 19.10.2003. 14:54 ] @
Citat:
Dag:

1. Ako bi uradio celu prezentaciju na ćirilici koja je savršenija od latinice, mogao bi da posetiocu daš izbor: latinica ili ćirilica jer mali php konverter uvek može da prebaci cyr u lat.

2. Levi vertikalni menu nema nikakvog smisla zato što se nalazi odmah pored horizontalnog; izgleda da je tu samo da popuni mesto koje verovatno može bolje da se iskoristi.

3. Na visokoj rezoluciji u MSIE (koji je ipak najpopularniji program) tekst; maltene i ne može da se čita a programski font ne može da se uveća. Novi Mozilla i Opera -- ok.

4."Šetanje" po linkovima sa tastature nemoguće. Pritisneš 'tab' -- sve se "zamrzava" (fleš erija gubi fokus).

Eto tako. Klub kao što je "Partizan" zaslužuje mnogo bolju prezentaciju na Internetu nego što je ova mada većina primedbi i nije na račun programista nego samom "Partizanu" i onome ko se time bavio. Lično, na toj adresi "bio" sam sad i nikad više: informacije o košarci (kao i o "Partizanu") tražiću na drugim sajtovima.


Signatura:____
'Nemam argumenata ali umem da psujem.'



evo Vako:

1. da su trazili cirilicu dobili bi je ovako to je ono ( a sad po cemu je cirilica savrsenija od latinice? evo i najveci protagonista za cirilicu ima dobar nick ToWk:)

2. nazalost ne ( nisu svi linkovi isti:)
3. optimizacija je na 1024x768 (iako vise od pola korisnika koristi manje rezolucije-tako da je sajt radjen za siroke narodne mase a ne za par firckova koji imaju cyber cuda:)
4. flash:)

e sad molim te pokazi koji to sajt ima bolji i gde ces to naci informacije (konkretno o Partizanu i po mogucnosti na cirilici:)
[ S a l e @ 19.10.2003. 15:05 ] @
Ma za***' cirilicu...
[ Demoritus @ 19.10.2003. 15:07 ] @
Sajt mi se svidja iako navijam za Crvenu Zvezdu... Odlicno odradjen i sluzi onome za sta je namenjen
[ McKracken @ 19.10.2003. 15:26 ] @

Pa to nije prezentacija organizacije "Obraz" (Otacastveni dobroigrajcuji kosarkaskiji klub, Partizan), vec kosarkaskog kluba.

[ Pero @ 19.10.2003. 15:54 ] @
Ma sve je odradjeno perfektno!Nema sta...Sve to sto je Dag napisao su sranja...prezentacija je perfektna...Kome bre treba cirilica, valjda ocemo u europu a ne u srednji vek...A flash je zakon....Te zamerke stvarno nemaju smisla...
[ Dag @ 20.10.2003. 01:31 ] @
Citira se: MaRaToNcI

> 1. da su trazili cirilicu dobili bi je***

Tako sam i mislio; a ti nisi mogao da im je predložiš zato što još nemaš odnos prema tome.

> a sad po cemu je cirilica savrsenija od latinice?

Tu ja ne mogu da ti pomognem: to se nekada u školi učilo. Ako je reč o srpskoj ćirilici koja upotrebljava Vukovo pismo (današnja književna ćirilica), onda je odgovor jednostavan: za svaki glas koji izgovoriš postoji jedno (unikalno) slovo (znak; karakter) -- hrvatska (ili češka ili estonska...) latinica to nema. I baš zbog toga, a čisto iz ugla programiranja, što bi tebi trebalo da bude jako važno, ako imaš tekst u ćirilici ti uvek možeš da ga prebaciš u latinicu (hrvatsku ili transliteraciju) dok tekst koji je napisan na latinici nije moguće (bez grešaka) prebaciti u ćirilicu. Tako da tebi kao programistu ćirilica daje ogromnu prednost: iz nje, najprostijim skriptom, ti možeš korisniku da daš i YUSCII ako mu to treba (cyr ili lat -- nema veze).

> evo i najveci protagonista za cirilicu ima dobar nick ToWk:)

"Protagonista"... nije reč tu o ukusu nego o kulturi: ko se odriče svog jezika, pisma i nacionalnih simbola... to ti je kao da se odrekneš roditelja... evo tu su momci iz RAS-a položili par dobrih tekstova:

http://www.rasprog.com/html/7_2_o_cuvanju_jezika.html
http://www.rasprog.com/html/7_3_o_cuvanju_pisma.html

A tako, taj sajt je nažalost dosta diletantski urađen (nije im to bio zadatak): odeš na
http://www.rasprog.com/html/
i izabereš šta te interesuje.

Uopšte ne odgovori zašto to tamo nije čak ni latinica nego neki siromašni surogat? Pretpostavljam da je to isto stil odgovornog čoveka iz Partizana.

> 2. nazalost ne ( nisu svi linkovi isti:)

A koji to na primer? U horizonaltnom imaš "vesti" a u vertikalnom "ostalo" i to je sve. Taj jedan link može da se prebaci u frejmovan horizontalni nav-bar i svi problemi rešeni. Ja bih link "vesti" nazvao "novosti" i postavio ih odmah posle "home" ("Glavna?") a dvoranu bih uopšte izbacio tj. premestio negde u "Tim" koji bih postavio posle "Rezultati".

> 3. optimizacija je na 1024x768 (iako vise od pola korisnika koristi manje rezolucije-tako da je sajt radjen za siroke narodne mase a ne za par firckova koji imaju cyber cuda:)

"Optimizacija" kao internet pojam je mrtav ali ako se radi fiksirani sadržaj (tipa sličice što fleš u stvari i jeste), onda si ti prinuđen da se "vežeš" za određenu rezoluciju. Ti u stvari i nemaš optimizaciju u tom smislu u kome se ona nekada koristila (a osnovno njeno pravilo je bilo "najbolje se vidi na tome i tome a ako to nije to onda se vidi lošije" [ali se ipak vidi!]) nego imaš prosto dimenzije kao i za bilo koju drugu sličicu. HTML nema te probleme. Sajt nije urađen za široke mase, u tome i jeste problem: Web TV nema šanse da ga vidi i nijedna druga rezolucija koja je manja od 800 x 600. Ali to je već stvar minusa samog fleša. Ne razumem zašto prva stranica ne može da bude HTML od koje će da idu dva linka: jedan na HTML stranice (par dopunskih stranica sa osnovnim podacima o klubu nije nikakav problem) a drugi na "advanced flash-rulez prezentacija - the best / kewl".

Evo čak i taj Nielsen (koji se prodaje kao svaka cur'ca u parku kod Ekonomskog samo mu je cena druga) je napisao o flešu šta, kako i zašto. Sada mu se više dopada:

http://www.useit.com/alertbox/20001029.html

> e sad molim te pokazi koji to sajt ima bolji i gde ces to naci informacije***

Pa zahvaljujući samom Partizanu, na osnovnoj stranici kluba to ne mogu. Vidi: ja živim u inostranstvu i mene YUBA ne interesuje: mene interesuju igre Partizana u internacionalnim kupovima a tu već informacije postoje. Taj fakt da je većina tih srpskih-sportskih sajtova urađena kao nogom ne znači da i ti treba tako da radiš - to u stvari nije opravdanje.

Još... za kraj: fleš kao tehnologija sigurno ima mesto i treba da ga ima ali nikako ne može da bude zamena za HTML -- to ni samom flešu nikada i nije bio cilj i nije njihova krivica što mnogi to ne shvataju. U principu, najveći problemi fleša su u njegovom neadekvatnom korišćenju kao kada se cela prezentacija fime radi u flešu i tome slično. I uglavnom ih mrzi, ili ne razumeju da treba da daju osnovnu informaciju na indeks stranici.
Evo par stranica sa dobrim flešom:
http://www.photovancso.com/
http://www.dirklambrechts.com/
http://www.release1.net/

A da ja tebe pitam: možeš li da mi objasniš zašto je ta prezentacija urađena u flešu a ne u HTML?

I uopšte, to sve tamo sa Partizanom je takva džungla...
Fudbalski klub:
http://www.partizan.co.yu/
Još jedan Partizan:
http://www.partizan.net/
I sada tu još:
http://www.kkpartizan.co.yu/

svašta... umesto:
http://www.partizan.co.yu/kosharka/
http://www.partizan.co.yu/fudbal/
http://www.partizan.co.yu/odbojka/
http://www.partizan.co.yu/vaterpolo/
itd. itd.

a http://partizan.co.yu/ ne radi... isto smešno... ali je makar HTML (sa frejmovima naravno...)

Postoji li igde neki spisak nekih naj- exYU sajtova?



Signatura:____
'Nemam argumenata ali umem da psujem.'
[ bluesman @ 20.10.2003. 01:58 ] @
@Dag:
Mislim da za vecinu stvari koje si naveo kao problem covek koji je napravio site nije odgovoran jer nema autoritet da odluci. Ja bih se slozio sa tobom da za ovo nije bilo NIKAKVE potrebe da se uradi u flash-u, ali verovatno je tako naruceno.

@Mrva:
Ja bih kao problem naveo navigaciju levo koja je uvek zatvorena kada se otvori strana (ocekivao bih da kada otvorim neki menu, pa izadje podmenu, pa 3. nivo (ako ga ima)... da kada kliknem na to i otvorim tu stranu, i ta grana menija bude otvorena). Meni je tako logicno.

Vidim da ti je super-cool ono brojanje milisekundi pa ga trpas svuda :-) Imas 30 piksela (veritakalno) zauzeto da bi pokazao ljudima koliko je sati (i milisekundi) :-)
Isto bih rekao i za datum u vrhu.

Logo je preveliki za moj ukus, ali verovatno se Vlade i Pedja pitaju... Ceo header ima rupu na sredini.

U trecoj celini (ispod vesti) imas neke nedefinisane buttone/headere/sta li? sa svojom omiljenom strelicom. Jel' to neki znak obavezan smer? Sto bar ne pokazuje na dole (neki sadrzaj) ili nesto?

Ovo ti je jedan od najskarabudzenijih radova. Ne kazem da je ruzno, naprotiv, - ali svi ostali su ti bolji od ovoga ...

I, brate, stvarno mnogo blinka...

Najveci problem ovde je sto je crno-belo (sa petrokrakom u sredini) :-)

p.s. Da ne bude zabune, kao i uvek nabrajam samo sta mi nije cool, znaci sve ostalo je ok.
[ MaRaToNcI @ 20.10.2003. 02:39 ] @



-kao sto rekoh najvise je radjeno na administratoru koji je SAVRSEN:) a razvijen je za potrebe kosarkaskih klubova ( u mnozini naravno) jer sad ide prodaja ostalim klubovima

-na dizajnu cu jos raditi ( a i ovako je najbolji kosarkaski sajt:)

- a KK Partizan je imao sajt -koji mozete videti na www.kkpartizan.co.yu/site pa da vidite zasto su odusevljeni novim:)
[ MaRaToNcI @ 20.10.2003. 02:40 ] @
al ga razvukoh:)
[ bOkIcA @ 20.10.2003. 02:40 ] @
Jel moguce (ovde) videti screenshoots tog CMS-a?



(kako ulete slicice, covek mi cita misli ;-)
[ igorsa @ 20.10.2003. 03:15 ] @
Video sam admin panel i mnogo mi se sviđa. Svaki detalj na stranici je izmenjiv što će ljudima zaduženim za administraciju mnoogoo da pomogne. (Za razliku od mnogih administratora gde je moguće samo dodavanje vesti i još nekih sitnica...)
Što se tiče vidljivog dela sajta. Ne slažem se sa onima koji govore "zašto je ovo urađeno u flashu?" Flash još uvek važi za program koji je predviđen samo za sajtov e kojima nije toliko bitna brzina učitavanja. To je navika od pre dve godine. Sada je Flash mnogo unapređen i ne znam zašto svi još uvek imaju toliku odbojnost prema njemu. Smatram da je taman dovoljna doza Flasha ubačena u sajt kako bi ostvario željeni efekat. 1) Solidnu brzinu učitavanja 2) Lepši dizajn
[ bluesman @ 20.10.2003. 10:46 ] @
Vidis koliko ti je header u admin bolji od onog public :-)

Da se ne vracamo na pricu o kojoj je govoreno zilion puta da li flash valja ili ne, nema niko nista protiv flash-a (bar ne ja), naprotiv, ja ga obozavam, samo mislim da je ovo isto ovako moglo da se odradi i bez flash-a. NAROCITO, zbog toga sto ima puno statistike i sadrzaj je izuzetno dinamican - tu je flash najslabiji.

BTW, treba dosta poraditi i na onom splashu ili ga izbaciti.

Jedino sto ja vidim ovde "karakteristicno za flash" su preloaderi za razne stvari koji cak i nerviraju "blink loading... blink loading... blink loading...". Jebi ga Mrvo, navikao sam na bolje od tebe pa sam se razmazio i kenjam.

Usput, da li komentarisemo web dizajn ili CMS? Ja nisam siguran, mozda sam promasio temu jer ja komentarisem samo ovo prvo (drugo nisam ni video, kao sto nece ni 100% korisnika, sto znaci da je za utisak o sajtu totalno nebitno, osim sto je mozda Vlade rekao "bravo mali" (svi su za njega "mali") :-)
[ Buum @ 20.10.2003. 11:16 ] @
Sajt je po mom mišljenju ok, ali nije mi jasno što ne koristiš naša latinična slova. Da li je to neki problem i ograničenje Flasha ili nešto drugo?
[ MaRaToNcI @ 20.10.2003. 15:41 ] @
Citat:
Buum:
Sajt je po mom mišljenju ok, ali nije mi jasno što ne koristiš naša latinična slova. Da li je to neki problem i ograničenje Flasha ili nešto drugo?



problem je kod administratora:) nema instaliranu podrsku (jerbo je na 98 ci, a nema disk) inac kao sto se vidi ima i osisanih i normalnih slova, znaci zavisno odakle je updatovano, ali kad bude gotova konacna verzija (srpski i engleski ,sve ce doci na svoje mesto:)
[ stanoje @ 20.10.2003. 16:48 ] @
E pa red je da se i ja javim
Obzirom da sam ex-webmaster kkpartizan-a.
1.Za dizajn skidam kapu (mada ni prosli nije bio los, islo se na html kompatibilnost, rad momaka iz download.cg.yu). Flash nas je pojeo. Do sada smo ga izbegavali generalno, bilo je i ovde nekih diskusija na tu temu(flash u administraciji i sl).

Kako god, ucite na primerima, flash kapirajte ovako i onako, ali raja ga voli. Znaci daj im ono sto vole.

2. Sto se bivse administracije tice, bila je uradjena totalno jos pre dve godine ukljucujuci:
-vesti sa slikama
-utakmice, timovi, igraci
-kompletne statistike-ankete
-fotogalerija
-tabele lige sa prenosima

Ehm da samo jos mala stvar. Mi smo bili bezobrazni i domaci izdajnici, pa smo
sasvim slucajno uradili i englesku verziju sajta . Bas smo skotovi

3. sto se prikaza tice statistika jes bila velika, ali se videla i uporedna statistika igraca za celu utakmicu.

Nije znaci administracija tog sajta bila rucna, nikako!

Nadam se da cete, kada pogledate sourceve koje ste dobili omoguciti i ono sto je
do sada radilo(engleska verzija). Drugacija statistika ...
Srecno vam bilo sa pretrazivacima, evo google najavio podrsku za flash

BTW
Momci srecno vam naplacivanje bilo, kad vidite znacete o cemu se radi

Sta da kazem, ubila me munja(flash), prezivecu

PS. Mora se videti i za shop koji je wddx kompatibilan, vuce podatke sa maticnog sajta, hoce li to i dalje raditi?. Pre je radilo
[ MaRaToNcI @ 20.10.2003. 20:58 ] @
Citat:
stanoje:
Momci srecno vam naplacivanje bilo, kad vidite znacete o cemu se radi

Sta da kazem, ubila me munja(flash), prezivecu

PS. Mora se videti i za shop koji je wddx kompatibilan, vuce podatke sa maticnog sajta, hoce li to i dalje raditi?. Pre je radilo


- e sad sto se naplate tice tu sam rigorozan i do sad se nije desilo da mi neko nije platio a sve po modalitetu: 40 % pri potpisivanju ugovora ; 40 % kod beta verzije (prihvacene)-i to su mi do sad platili, jos su ostali 20 % a to placaju kad bude i engleska verzija online

- sto se tice shop-a radim im kompletan za sajt, povezan sa 2checkoutom (i naravno kosta extra) a prihvatili su i sugestiju da prodaju lopte sa potpisima i dresove:)
[ Dag @ 21.10.2003. 11:14 ] @
$_bluesman

> Mislim da za vecinu stvari koje si naveo kao problem covek koji je napravio site nije odgovoran jer nema autoritet da odluci. Ja bih se slozio sa tobom da za ovo nije bilo NIKAKVE potrebe da se uradi u flash-u, ali verovatno je tako naruceno.

Pa u tome i jeste problem: ti nikada ne znash gde se zavrshava odgovrnost jednoga a pochinje odgovornost drugoga. Razumem te i verovatno si u pravu. Sve bi bilo mnogo jednostavnije i efikasnije ako bi momci koji publikuju link i trazhe kritiku napisali josh par redova o tome kritika chega ih interesuje (re: sajt u fleshu; interesuje me navigacija; logo...). Na samom liknu to ne pishe; a moglo bi i ovako: "naruchen sajt u fleshu sa db takvom i takvom; logo moj; tekst i pismo njihovo..." itd. Bilo bi sve jasnije i niko ne bi pisao gluposti o fleshu koji ne mozhe da bude predmet kritike u tom sluchaju - radi se za lovu.
[ bluesman @ 21.10.2003. 11:32 ] @
ok, mada ja mislim da je covek hteo da se prokomentarise layout a ti si malo skrenuo u drugu stranu, pa cirilica, pa... Kada neko postuje da bi cuo komentar mislim da zeli konkretno: to i to, a rasprave o upotrebnoj vrednosti cirilice i flash-a - za neku drugu priliku. Ionako vidis da ovde dva i po' coveka ne mogu da se sloze oko jedne stvari. Postoje ljudi koji cak razmisljaju u keyframe-ovima a ti onda dodjes i kazes "flash je s*****" - ujeo si ih za srce :-)
[ Dag @ 21.10.2003. 12:36 ] @
Citat:
bluesman:
censored - ujeo si ih za srce :-)


Jasno. Neki su bash 'ujedljivi'. Shta bi bilo da sam ih pitao za grashak?:)
[ vezeri @ 21.10.2003. 17:34 ] @
E ne mogu vise da citam ove gluposti koje Dag pise.Bas si pustio mu_a na ovom
ES forumu.Primetno je da si zesce isfrustriran zbog totalnog nepoznavanja Flash-a.
Ovaj sajt je fenomenalno uradjen i mislim da je covek koji ga je radio jedan od najboljih web dizajnera kod nas.A ti posto pljujes po svemu daj nam neki link koji
je po tebi dobar pa da vidimo i to cudo.
[ Nikola Denić @ 21.10.2003. 18:37 ] @
Citat:
vezeri:
E ne mogu vise da citam ove gluposti koje Dag pise.Bas si pustio mu_a na ovom
ES forumu.Primetno je da si zesce isfrustriran zbog totalnog nepoznavanja Flash-a.
Ovaj sajt je fenomenalno uradjen i mislim da je covek koji ga je radio jedan od najboljih web dizajnera kod nas.A ti posto pljujes po svemu daj nam neki link koji
je po tebi dobar pa da vidimo i to cudo.



Ako si mu reko ....
[ kiborg @ 22.10.2003. 00:13 ] @
Reči u gornjem meniju nisi trebao stavljati sve u isto tekstualno dinamik polje jer ako neko nema Verdanu(što je doduše redak slučaj) desi se da ti reči pobegnu sa odgovarajućih dugmića.Razdvoj ih bar u zasebna polja.Eto konkretnog saveta,inače sajt je odličan!
[ MaRaToNcI @ 22.10.2003. 00:42 ] @
Citat:
kiborg:
Reči u gornjem meniju nisi trebao stavljati sve u isto tekstualno dinamik polje jer ako neko nema Verdanu(što je doduše redak slučaj) desi se da ti reči pobegnu sa odgovarajućih dugmića.Razdvoj ih bar u zasebna polja.Eto konkretnog saveta,inače sajt je odličan!


hvala na sugestiji (nije mi palo na pamet da neko nema) ma ima da ga zalepim:)
[ bluesman @ 22.10.2003. 15:44 ] @
Mrva: Jel' ti ti mene ignorišeš? Vidim da svima odgovaraš... :-)
[ cozi @ 22.10.2003. 16:09 ] @
sajt je (po meni naravno) nevidjeno ruzan
nebih komentarisao tehnicke aspekte i (nepotrebno prekomernu) upotrebu flasha
ali cinjenica je da sajt lici ali i previse na tonu drugih sajtova
cak se moze videti jasan obrazac.
siguran sam da je u pitanju velika suma novca i stoga bi dizajn trebao da bude u najmanju ruku orginalan.

vezeri:
Ovaj sajt je fenomenalno uradjen i mislim da je covek koji ga je radio jedan od najboljih web dizajnera kod nas.

A moje oci su plave.
[ zerostyle @ 22.10.2003. 16:50 ] @
nebi da se bas mjesam , ali po meni se cini da je mnogo pomogao flashkit.com , recimo ona igra za bacanje lopte u kos je definitivno preradjena verzija onog sto im a na www.flashkit.com
[ MaRaToNcI @ 22.10.2003. 17:17 ] @
Citat:
bluesman:
Vidis koliko ti je header u admin bolji od onog public :-)

Da se ne vracamo na pricu o kojoj je govoreno zilion puta da li flash valja ili ne, nema niko nista protiv flash-a (bar ne ja), naprotiv, ja ga obozavam, samo mislim da je ovo isto ovako moglo da se odradi i bez flash-a. NAROCITO, zbog toga sto ima puno statistike i sadrzaj je izuzetno dinamican - tu je flash najslabiji.

BTW, treba dosta poraditi i na onom splashu ili ga izbaciti.

Jedino sto ja vidim ovde "karakteristicno za flash" su preloaderi za razne stvari koji cak i nerviraju "blink loading... blink loading... blink loading...". Jebi ga Mrvo, navikao sam na bolje od tebe pa sam se razmazio i kenjam.

Usput, da li komentarisemo web dizajn ili CMS? Ja nisam siguran, mozda sam promasio temu jer ja komentarisem samo ovo prvo (drugo nisam ni video, kao sto nece ni 100% korisnika, sto znaci da je za utisak o sajtu totalno nebitno, osim sto je mozda Vlade rekao "bravo mali" (svi su za njega "mali") :-)


vidis da ne:)

ovako:
-imali su 6 templata na izbor izabrali su aktuelnu
-da su se jos malo pitali sve bi blinkalo:)
-navrati do mene kao i ostali pa da vidis Inside:)
[ MaRaToNcI @ 22.10.2003. 17:20 ] @
Citat:
cozi:
sajt je (po meni naravno) nevidjeno ruzan
nebih komentarisao tehnicke aspekte i (nepotrebno prekomernu) upotrebu flasha
ali cinjenica je da sajt lici ali i previse na tonu drugih sajtova
cak se moze videti jasan obrazac.
siguran sam da je u pitanju velika suma novca i stoga bi dizajn trebao da bude u najmanju ruku orginalan.

vezeri:
Ovaj sajt je fenomenalno uradjen i mislim da je covek koji ga je radio jedan od najboljih web dizajnera kod nas.

A moje oci su plave.


-stvar ukusa, a o ukusima ne vredi raspravljati
-tesko da se moze nesto danas naci a da ne lici na nesto (opet moj slogan: bolje da lici na nesto nego ni na sta:)
-suma novca ne zadovoljava ni ovo, ali je ipak dobra referenca:)

-moje su braon:)
[ MaRaToNcI @ 22.10.2003. 17:23 ] @
Citat:
zerostyle:
nebi da se bas mjesam , ali po meni se cini da je mnogo pomogao flashkit.com , recimo ona igra za bacanje lopte u kos je definitivno preradjena verzija onog sto im a na www.flashkit.com



-niko nije rekao da nije:)

ne treba izmisljati rupu na saksiji:)

i da dodam, sve scripte ovog sveta su dostupne svima, ali samo mali broj ih zna da iskoristi:)
[ bluesman @ 22.10.2003. 21:55 ] @
Citat:
MaRaToNcI:
vidis da ne:)
ovako:
-imali su 6 templata na izbor izabrali su aktuelnu
-da su se jos malo pitali sve bi blinkalo:)
-navrati do mene kao i ostali pa da vidis Inside:)

sad vidim da ne
ovako:
- 6 je previse, zato su i izabrali verovatno najlosiji :-)
- znam, zato je 6 previse
- hocu, ali opet pitam da li komentarisemo Inside ili outside?
[ MaRaToNcI @ 22.10.2003. 22:12 ] @
Citat:
bluesman:
ovako:
- 6 je previse, zato su i izabrali verovatno najlosiji :-)
- znam, zato je 6 previse
- hocu, ali opet pitam da li komentarisemo Inside ili outside?


pa sad outside (ne monitor:) i ako vidis sta na slicici od Inside:) a za inside navrni do mene:)
[ Radovan__III @ 02.11.2003. 14:33 ] @
Sve je super medjutim jedina zamerka je na dugme Srpski koje stalno trepce kad se stavi mis na njega

PFC
[ _2bad_4u @ 24.03.2007. 23:31 ] @
Mozda ne bi bilo lose da onaj ko je radio site, proveri da'l radi pod svim browserima...
NPR pod Operom nece da sljaka!