[ maksvel @ 21.04.2008. 13:01 ] @
Nije baš najsrećniji naslov (kao ni ja ). Ovako: reč je o aplikaciji za testiranje, koja prikazuje jedan-po-jedan zadatak. Dinamički kreiram RadioButtonList i popunim podacima iz zadatka. Zatim korisnik unese odgovor (ide postback). Sad treba da pregledam tačnost, a zatim postavim na istoj strani drugi zadatak (ili eventualno neki feedback). Imam klase i metode za dobijanje ovih sadržaja, ali kako da najpametnije uradim ovo? Naime, kad korisnik pošalje postback (uneo je odgovor), ja mogu da prođem kroz kontrole i "iščupam" odgovor ako se odradi Page_Load sa korisnikovim odgovorom. Ali, kako posle da ne prikažem te kontrole, već da na istu formu postavim novi zadatak? Znam - zvuči trivijalno, ali gledajući asp.net lifecycle, vidim da treba da se kreiraju kontrole da bih mogao da im uzmem vrednosti... A ne radi mi se dupli postback ili tako nešto..
[ deerbeer @ 21.04.2008. 14:41 ] @
Citat:
@maksvel
Zatim korisnik unese odgovor (ide postback). Sad treba da pregledam tačnost, a zatim postavim na istoj strani drugi zadatak (ili eventualno neki feedback).

Zasto moras da pravis na istoj strani sve zadatke (tj. dinamicki da kreiras kontrole ...bas zagorchavas sebi zivot) ?
Verovatno znas da ce broj zadataka biti fiksan tako da mislim da nemas mnogo potrebe za tim .
Jednostavnije bi ti bilo da napravis aspx stranu za svaki i da u postbacku ga redirect-ujes na sledeci zadatak tj. stranu .
Code:

if  (Page.IsPostBack) 
 Server.Transfer("sledecastrana.aspx") ; 

// na drugoj strani mozes da pokupis podatke (npr. bodove itd) sa prethodne forme.
PrviZadatak prvi= (PrviZadatak)Context.Handler; //Strana se zove PrviZadatak.aspx 
int bodovi =  prvi.Bodovi ;
..
..
[ maksvel @ 21.04.2008. 15:05 ] @
U pitanju je računarski adaptivni test (CAT), tako da ne znam koliko će imati zadataka... Ranije sam pravio program za fiksan test. Strana bi išla na postback, ali, čim bih pokupio vrednosti kontrola (tj. odgovore), išao bih Response.Redirect (ili Server.Transfer) na stranu sa rezultatima.
[ deerbeer @ 21.04.2008. 16:02 ] @
Pogledaj ovaj link mozda ce ti biti od neke koristi
http://www.devx.com/codemag/Article/20144/0/page/2
Citat:

@maksvel
Ali, kako posle da ne prikažem te kontrole, već da na istu formu postavim novi zadatak?


Ako ti je samo problem uklanjanje kontrola sa forme onda probaj sa :
Page.Controls.Remove metodom ...

[ mmix @ 21.04.2008. 16:18 ] @
Samo ja da dam jedan mali predlog.
Ako su ti pitanja standardizovana, znaci neki tekst plus neka slicica <sto mozes preko tagova da regulises> plus neki broj radio ili chkbox-ova, mozes da napravis elegantno resenje sa Ajax-om. Davanje odgovora poziva server side metod koji ucita novo pitanje i show/hide odgovarajuce odgovore i ides dalje
[ maksvel @ 21.04.2008. 18:19 ] @
Zadaci su ili Radiobuttonlist-e ili tekst+textbox (opciono sa sličicom), s tim što broj opcija u radio-listi nije fiksan... Padao mi je na pamet Ajax i kontam da je zgodan za ovo, ali bih morao još malo preskrolovati tutorijale. Iskreno, bilo bi mi OK bilo kakvo quick 'n' dirty rešenje, pošto mi gorucka pod nogama