[ tode @ 21.04.2008. 16:17 ] @
Sajt koji održavam je bio (kako sam već navodio) dosta dobro kotiran za određene ključne reči. Međutim sada kada sam ga reorganizovao i izvršio njegovu optimizaciju ( pratio sam uputstva i mislim da sam dosta dobro odradio taj deo posla), želim da se kotira među prvih deset ali na osnovu drugih ključnih reči i upita. Moje pitanje je sledeće:
- Koliko treba da prođe vremena da bi se osetio napredak kod pretraživača(Googla pre svega) i da li možda navedene izmene mogu samo da pogoršaju kotiranje sajta.
Još jednom hvala unapred.
[ old @ 26.04.2008. 03:08 ] @
Citat:
"Koliko treba da prođe vremena da bi se osetio napredak kod pretraživača(Googla pre svega)"


Za solidne sajtove -- 2 do 5 dana, za početničke preko 10. Računajući i "daleko preko 10".
To je direktno srazmerno učestalosti poseta Google robota sajtu.

U poslednje vreme to je znatno ubrzano. Možeš naleteti na Internetu na informacije (pa i moje ) koji govore o dužim periodima.


Citat:
"da li možda navedene izmene mogu samo da pogoršaju kotiranje sajta."


Ne vidim detaljno navedene izmene u ovom postu.
Generalno gledano, ima izmena koje mogu da pogoršaju stanje ili uspore napredak sajta. Naročito izmene koju Google može da prepozna kao "veštački proces" i manipulaciju. Najgori primeri su promene URL adresa stranica, česte promene naslova itsl.


[ tode @ 26.04.2008. 07:38 ] @
Da li se u promene url adresa ubraja(pod štetno) i redirekcija sa dinamičkih url-ova?