[ Nemanja Radojevic @ 21.04.2008. 17:08 ] @
Brat mi je nabavio ovu temu preko Templatemonster-a, i rekao da mu nesto promenim. Nikada nisam radio flash, samo html, css, cms, .asp, itd... te sam se namucio u Macromedia Flash 8 i na kraju nista nisam uradio. Zanima me da li je jednostavnije moguce i na koji nacin da editujem samo tekst i promenim nazive i linkove na ovoj flash temi.

flash temu sam uploadovao na http://www.prohib.org/flash/10648.html
Inace imam ceo source file, pa ako mozete da mi pojasnite, kako na jednostavan nacin da to odradim. Svaka pomoc je dobrodosla.

Unapred zahvalan na odgovorima!
[ akasha org. @ 21.04.2008. 17:48 ] @
:)

Bas se, u poslednje vreme, ponavlja ova tema.
Moj izbor je:

http://www.sothink.com/product/flashdecompiler/

Cini mi se da ima i free varijanti... google:
http://www.google.com/search?h...p;q=swf+to+fla&btnG=Search

Pozdrav!
[ milantrax2005 @ 21.04.2008. 18:00 ] @
Citat:
Inace imam ceo source file


Znaci,treba ti Flash :-) Pa onda pokusaj da se snadjes kroz gomilu layera u tom templejtu (...jos ako je rip-ovan,onda ume da bude zbrka) dok ne nadjes taj text box koji zelis da izmenis...

U principu,niko ne preporucuje ovaj nacin :-)

Recimo,kako je covek uradio:

http://mikicobra.sitesled.com/

:-)
[ djan key @ 21.04.2008. 18:16 ] @
Ja sam jednom uredivao LEGALNO KUPLJENI flash template (template monster). Mogu samo reci da je bilo koma i da vise ne bih tako lako ulazio u to.
Movie clipovi na sve strane, kod takoder razbacan posvuda... ne znas tko pije ko placa. Nema komentara koda, neimenovanje klipova u libraryu (samo genericka imena Symbol1 do Symobl9999)....
Mozda je takav samo taj template, ali ipak sam ocekivao vise od Template Monstera. Prije bih napravio novu stranicu nego sto sam krpao stari i dodavao neke featurese...

Uglavnom, treba ti Adobe Flash za editiranje takvog source (.fla). Dalje je tesko objasniti...
[ milantrax2005 @ 21.04.2008. 18:20 ] @
Da,da,to je taj rad :-)

Lakse je da krenes iz pocetka (uz help,malo gotovi primeri za sitnice,itd..) nego da se boris sa gomilom elemenata u library-ju
Na kraju-krajeva,svi znaju da je to Templatemonster :-)
[ kelja @ 21.04.2008. 19:32 ] @
Citat:

Movie clipovi na sve strane, kod takoder razbacan posvuda... ne znas tko pije ko placa. Nema komentara koda, neimenovanje klipova u libraryu (samo genericka imena Symbol1 do Symobl9999)....
Mozda je takav samo taj template, ali ipak sam ocekivao vise od Template Monstera.


Radio sam modifikacije templatemonster.com sablona, i znalo je stvarno biti zanimljivo. ;)
Ovaj haos o kom govoris bio je karakteristika svih (5-6 ili i vise, ne secam se vec) sablona na kojima sam radio...
Sve u svemu, vremenom se covek navikne, malo vratolomija po sceni i library-ju i eto.
Imam utisak da se sam kod ponekad namerno skriva/maskira, mozda je to ''politika firme''.

Znaci, evo, za 60$ ste dobili vrlo pristojan sajt, lako cete menjati tekstove i slike, za kod ne pitajte. :)

[ vgpapi @ 22.04.2008. 03:26 ] @
Citat:
djan key: Ja sam jednom uredivao LEGALNO KUPLJENI flash template (template monster). Mogu samo reci da je bilo koma i da vise ne bih tako lako ulazio u to.
Movie clipovi na sve strane, kod takoder razbacan posvuda... ne znas tko pije ko placa. Nema komentara koda, neimenovanje klipova u libraryu (samo genericka imena Symbol1 do Symobl9999)....
Mozda je takav samo taj template, ali ipak sam ocekivao vise od Template Monstera. Prije bih napravio novu stranicu nego sto sam krpao stari i dodavao neke featurese...

Uglavnom, treba ti Adobe Flash za editiranje takvog source (.fla). Dalje je tesko objasniti...


Slazem se s time. Ima na netu brdo template koji kostaju u preoseku 50-60 dolara, evra. Ljudi koji to prave su u svakom slucaju majstori i ne moze se osporiti . Medjutim rade po jednom ustaljenom sablonu. Kad kupis njihov template (koji naravno sadrzi fla, html i psd fajlove ) ili decompiliras swf vidis da je manje vise jedno isto. Ne rugam se vec hocu da kazem to je samo posao uzmi pare na netu. Sto se mene tice kada mi se svidi neki template ja ga skinem te izvucem ono sto bih naucio.

Moja poruka budi sam svoj majstor, kako god izgledalo ucices naucices i popravljlaces


Pozdrav vgpapi
[ ptak 13. @ 25.04.2008. 20:03 ] @
Ljudi ne znam jel sam postavio pitanje na pravo mesto,pa se unapred izvinjavam sivma ako nisam ,sorry! ! !
Zanima me kako da editujem to jest obrisem deo flash animacije,kojim programom.Ja napravim flash animaciju neke flash web galerije lai posto mi je program free imam neki baner gore iznad albuma koji napravim ,koji fodi na to da kupim original software e zanima me kako to da obrisem.
[ Davor Stanković @ 27.04.2008. 19:08 ] @
Nedavno sam se igrao oko editovanja flash template-a i moram priznati da uopste nije tako komplikovano kao sto neko rece...
Na http://dast.members.epn.ba je postavljen template koji sam editovao za 2 sata!
Vodis se elementima u Library, igras se misom na pozornici i to je manje vise to... Naravno moras obratiti paznju i na dio sa vremenskom zonom (Slojevi, kadrovi tj. male crne tackice pod nazivom Frames :))...
P.S. Obavezno sve slojeve koji su zakljucani/nevidljivi otkljucaj i to je to u najkracim crtama!
[ miki321 @ 28.11.2009. 14:15 ] @
nasao sam ovu temu da ne otvaram drugu

interesuje me kakva je procedura i ima li puno posla
oko izmjene template-a koji je u flashu

trebam da prevedem neke dijelove i ubacim malo teksta i stavim svoje slike u galeriju

skinuo program Flash
otvorio .fla fajl u njemu

interesuje me
da li ja na svim Layerima trebam izvrsiti izmjene ( ima ih prilicno, ali imam vremena )
da li jos nesto trebam dodatno raditi

template je sa template mnoster
i sav je u flashu uradjen

pa da se informisem malo prije nego sto pocnem da radim
ili da trazim nekoga ko poznaje flash pa da ga pocastim da mi to uradi
da se ja ne upustam u to ako je previse komplikovano

;)
[ Take 5 @ 29.11.2009. 20:06 ] @
Jedan besplatan i vrlo jednostavan flash editor
Free Flash Edit Tool
Citat:
What's swfmodify software?
SwfModify software is useful tool for edit , rebuild flash file, and it's free. It’s different from other edit tools. You need no experience of flash design, all you should do is click mouse button. You can replace virtual item in .swf file, and save as another flash file. In the future, we hope every user can upload your flash resources for the others. If we share more and we can get more. All you need to do is:

1.Open a flash file extension is .swf
2.Edit current frame or all frame
3.See preview in player and save new flash file.

An easy-to-use SWF viewer and modifier
SwfModify allows you to view and modify your SWF files. The application features a friendly user interface and allows you to export your SWF frames.

New Features
1.Delete item from flash movie.

2.Replace item with picture,text.

3.Repalce item with other flash item.

4.Export shape,movieclip,sound resource.