[ Ivica Ilic @ 22.04.2008. 22:06 ] @
Imam priliku da dobijem iz USA miniDV kamkorder Panasonic PV-GS320.Imam nekoliko konkretnih pitanja,jer ce verovatno
kamkorder snimati iskljucivo u NTSC sistemu.

1.Posto cu kamkorder korisiti poluprofesionalno(za snimanje svadbi),kako da resim problem grebovanja?Zanima me u kom programu i kako da narezem dvd koji bi bez te famozne crne linije koju svi pominju radio na standalone dvd playerima i koliko bi vremena trajao taj proces(ne racunajuci grebovanje).To je sto se tice softvera.

2.Ako bih grebovao u ntsc i narezao ntsc dvd kako bi ga dvd playeri pustali?Sa crnim crtama ili bez njih?

3.Da li bi uz pomoc ovog hardverskoh resenja http://www.amazon.com/Video-Sy...&qid=1208897249&sr=8-1 koje kosta 35 dolara svi moji problemi
bili reseni(naravno ako bih grebovao preko cinceva).Da li bi taj grebovani materijal bio u cistokrvnom pal sistemu?

Procitao sam mnogo pitanja i odgovora vezanih za ovu temu ali nigde nisam nasao konkretno objasnjenje za resenje
ovog problema.Zamolio bih sve one koji su imali ove probleme i resili ih uspesno da pomognu i meni.Molio bih konkretne odgovore a ne nesto uopsteno i upucivanje na neke stare odgovore koje sam sve procitao.
[ Stefano @ 25.04.2008. 11:42 ] @
Pa zar je toliko povoljna prilika da PAL verziju ne uzimas u obzir.
Razmisljaj malo kao potrosac tvojih usluga. Da li bi ti angazovao snimatelja koji ce da ti kaze "taj snimak ce biti NTSC pa ti vidi da li tvoj DVD to pusta i da li tvoj TV ima NTSC prikaz"
[ Ivica Ilic @ 25.04.2008. 12:20 ] @
Prilika je veoma povoljna i definitivno cu je uzeti.Imao sam priliku juce da testiram NTSC JVC mini Dv kameru.
Grebovanje preko Tv kartice u MPEGAV2 Pal formatu je bilo bez greske.Izlazni format je bio Mpegav2 bit:6000 i 25 f/s.
Narezao sam na dvd i radi na svakom player-u.Sada me jedino zanima DV PAL CAPTURA jer trenutno nemam firewire karticu.Da li bi moglo uz prosto izlazno podesavanje da se dobije PAL format kao i na Tv Kartici ?