[ Davor Vlajkovic @ 27.04.2008. 17:29 ] @
Dosad sam spam uglavnom dobijao preko admin, office, sales i njima sličnih, uobičajenih email naloga, ali ovo je novost za mene i prilično mi je zanimljivo koliko su spam botovi evoluirali:

[att_img]



Nagađam da skripta koja je zadužena za generisanje liste primalaca spama radi Google search za dati pojam ili domen i na osnovu toga određuje na koje adrese u okviru domena da pošalje svoje đubre...

Imate li slična iskustva ili neke dodatne info o ovome?
[ LoLive @ 27.04.2008. 19:49 ] @
hmm..
Mislim da se neradi se o skripti...
Neko ti skenirao forum i pokupio mail(ove)...
Ili je za zadanu reč skeniran net.(ne znam kakav je mail..sadržaj)
Tipa lezbo,gay,vruce,hot,sexy... da ne nabrajam...

traži se na principu ciljane reči
vruce@ili_vruce(gde god)
a..
ignoriše se zadato:
support
office
home
group
root
system
.....itd

[ Davor Vlajkovic @ 27.04.2008. 20:10 ] @
Pazi, ovu uokvirenu adresu na koju je stigao ovaj spam nisam ja izmislio, već pošiljalac :) Tipujem na skriptu, pošto ne verujem da je neko toliko zaludan da to radi... A taj domen još uvek ne koristim punim kapacitetom, zapravo tek sam nedavno počeo da ga intenzivnije koristim i to vrlo kontrolisano, upravo zbog prevencije spama. Tako da je mogućnost jednostavnog pick'n'shoot spamovanja, tj. da skripta ili živ čovek prosto negde pokupi taj mail i doda ga na listu za spamovanje totalno isključena, morala je da postoji izvesna doza kreativnosti u svemu tome. Sa druge strane, Google pretragom za pojam 'vruće' mogu se naći vrlo škakljive kombinacije, to stoji, uostalom ja sam taj domen i (za)kupio zato što je provokativan i kao takav sjajan za branding :)


Samo ti nabrajaj keywords i teško nama kad prođe Google bot ;)
[ LoLive @ 27.04.2008. 21:44 ] @
A dali si ga upotrebio gde..
registracija...na forumu..bilo gde!!!
[ Davor Vlajkovic @ 27.04.2008. 21:54 ] @
Ovaj sa gornje slike ne, nikad i nigde. U tome je poenta.