[ Pitalica??? @ 27.04.2008. 19:22 ] @
Pozdrav svima.Nasao sam po oglasima gitaru Aria XL-DLX (Kaze da je u dobrom stanju, nije nova ali nije ni koriscena, malo cudno... ) njena cena je 200e,ima floyd rose, HSH...
Evo njene slike:


Takodje sam nasao i Aria STG-006(Nova) sa dodatim Wilkinson floyd rosom za 150e.


E sada mi neki kazu da je bolje da dodam jos 50e i uzmem Ibanez GRG170 nego Ariu XL-DLX. Sta vi mislite o tome, koja gitara ima bolji zvuk... Takodje ima istu HSH magnete kao i Aria, floyd rose...
Evo i njene slike:



Nikada nisam svirao elektricnu gitaru tako da ne znam koju da izaberem...pa Vas molim za pomoc. Dakle Aria XL-DLX ili Aria STG-006 ili Ibanez GRG170 ?
[ RMT4evr @ 29.09.2011. 19:11 ] @
Koliko ja na slikama koje sam na netu nasao vidim:
Aria xl-dlx - double locking tremolo (ima i bolju donju kobilicu i top-lock na gornjoj, slicno kao Ibanez rg350dx koji kosta oko 400eura)
Ibanez grg170 - none locking tremolo (sto znaci da ako ga pomeris za milimetar, ode stim u tri lepe)
Aria STG 006 - koliko vidim ona ima slican tremolo kao grg ali citao sam komentare za grg na ultimate-guitar i mnogo ljudi kaze da se lako rastimava, medjutim sa ariom to nije slucaj.

Kod jeftinih gitara nikad nisi siguran/na. Kada ih kupujes uvek moras da probas hiljadu gitara da bi u tom moru jedna bila vrh.

Ovo sto sam gore napisao se iskljucivo odnosi na tremolo a zvuk je kod svih solidan mada su grg i xl-dlx vise za metal, a aria je vise za rock (mislim i na blues, jazz, jazz-rock... ali NE metal).

Na kraju, nije ni bitno koju ces da uzmes jer vazno je kako sviras, a ne sta sviras - dobar gitarista ce svaku gitaru dobro da svira.

P. S. Napisao/la si da dosad nisi svirao/la el. gitaru. Ako nisi ni akusticnu onda bi ti najbolje bilo da na njoj pocnes jer je teza za sviranje i ako nju savladas elektricna ce ti biti pi---n dim.
[ Topolac @ 27.11.2011. 09:24 ] @
Preporuka za Ariu.Imam je godinu dana i potpuno mi je ok.Magneti bi mogli biti bolji,ali za te pare rade posao,sto ne znaci da ih necu menjati,npr neki DM ili Duncan.Ono sto me je odusevilo kod ove gitare je vrat,tako dobro je uradjen da je "legao na prvu".Jako puno gitara sam probao,svirao,ali ovo je taman.Grgu sam takodje probao(grg170) a i moj pajtos iz benda je svira kao rezervu,sta da ti kazem,tanak zvuk,vrat panj ali nekome to lezi,meni ne.Telo je agatis,akacija a posebno mi smetaju gitare sa 24 praga-kada prebacis neck magnet,bice ti jasno o cemu pricam,takodje kombinacije magneta daju "njokast" zvuk,a kod Arie vuce na strat.Jeftina je Aria,ali za te pare u tom rangu tesko da ces naci bolje.Nije za metal a za sve drugo je ok.
Aria je za mene bolja.Sviram je godinu dana i potpuno je ok.Najbolja stavka je vrat,a to sve govori.Ostalo mozes da menjas ako hoces.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 27.11.2011. u 14:39 GMT+1]