[ lemiar @ 27.04.2008. 20:09 ] @
Ljudi trebam da kupim domen .com ali imam problem jedan drug mi rece da treba da bude kratko ime i da ima neka caka sa SEO optimizacijom kao i opisom domena pa da li mi mozete dati neke smernice u vezi ovoga na sta treba obratiti paznju da bi imao sto bolje rezultate sto se googla tice
[ bsaric @ 27.04.2008. 20:37 ] @
Pa vrlo jednostavno, pokušaj kupiti domenu koja sadrži ključnu riječ koja ti je najvažnija, za koju se želiš rangirati. Npr. ako se baviš mobitelima, mobiteli.com bi ti bila idealna domena, no sigurno je zauzeta, pa pokušat nać alternative, novimobiteli.com, rabljenimobiteli.com, novi-mobiteli.com, oglasnik-mobiteli.com itd.
[ lemiar @ 27.04.2008. 21:28 ] @
A recimo ako imam mali forum opste namene (razne diskusije racunari,ljubav,internet........) kako onda odabrati domen zanm da je ovo mozda mala tajna velikih majstora ali nadam se da ce mi neko pomoci da shvatim sta je naj bitnije da ima neki domen (i dal duzina domena ima nekog uticaja i dal ima uticaj ako ime foruma ja strano)??
[ LoLive @ 27.04.2008. 22:00 ] @
Pokušaj da razmišljaš npr. kao budući posetilac sajta..
Uopšteno...
Kratak domen,nemora da bude strani naziv...koristi reč ili izraz koji je popularan...
Ako je to opše forme forum...
Drugačije je skroz ako je to tematski forum!!!
Pokušaj tako da domen bude upadljiv i prihvatljiv...
[ ||NeX|| @ 28.04.2008. 05:36 ] @
Lemiar, u tom slučaju gledaj da se lakše pamti. Primjera imaš već kao burek.co.yu itd.