[ dados.p @ 28.04.2008. 13:58 ] @
Jos jedno pitanje za profesionalce optimizacije sa moje strane:-) Da li je bolje registrovati domen co.cc ili napraviti sajt kao poddomen, na primer registovati domen soccer.co.cc ili da napravim poddomen soccer.domen.org ili mozda jos bolje domen.org/soccer da bude poddirektorijum. I da naravno naziv poddomena nema veze sa nazivom domena, kao na primer soccer.pecanje.org. Hvala na odgovru...
[ ||NeX|| @ 28.04.2008. 16:47 ] @
Kada neka ideja ili već postojeći projekat preraste mjere da može biti poddomena, onda se pravi novi domena.
Dakle, ako obimom tvoja ideja je tako velika i nepovezana sa domenom na kojoj možeš da gradiš tu ideju,
onda svakako ide nova domena.

Co. podomene, osim nekih kao co.uk nisu najbolja ideja, drži se lokalnih domena, ukoliko je domaća tema, ako je na engleskom pametnije se držati com/net/org.
Na ovu temu se razilaze stručnjaci, ali u glavnom nećeš pogriješiti kako sam ti ja rekao.
[ dados.p @ 28.04.2008. 23:24 ] @
Ok. Tako ću i učiniti. A projekat koji mi stoji kao poddomen nije neki veliki tako da će tamo i ostati. Ovaj co.cc domen mi se čini kao da nije loš pošto ga je i google počeo indeksirati ali ću ih obrisati i postojaće samo poddomen jer mi se čini da zbog toga što sam postavio automatsko preusmeravanje sa co.cc domena na poddomen da me google kaznjava. Ove co.cc domene sam hteo iskoristiti zbog toga sto u sebi imaju rec vplug, sat tv... koje mi trebaju za optimizaciju ali izgleda to nije naj pametnija ideja...
[ dados.p @ 11.05.2008. 23:26 ] @
Samo da napomenem da mi je google bolje indeksirao sajt sa free domenom www.sattv-keys.co.cc nego poddomen www.vplug.loviribolov.org za trazenu rec vplug. Da li je to moguce????
[ ||NeX|| @ 27.05.2008. 11:06 ] @
Da.
[ adamsmit @ 27.08.2008. 20:05 ] @
Pozdrav...pitanje..pomoć..ako nije problem
Imam stranicu registrovanu na awardspace-u redirect-ovanu na co.cc,al ne mogu je prijavit ni na jedan pretraživač ni ručno ni programima...kao nisu mi u redu meta tagovi..pa sam ih generiso,prepravljo,
al opet ništa..doduše stranica je nastala tako što sam testiro Easy Website creator...
a druga molba je ..ne mogu ni download linkove postavit..specifikovo,ubacivo ništa..pa ako je neko imo sličnih iskustava sa ovakvim programima...da znam ..ako je do njega..da pravim stranicu u dreamwever-u,il da čačkam po kodu dok ne uštimam...
[ ||NeX|| @ 28.08.2008. 07:29 ] @
Bez URL-a ne može ti se pomoći.
[ adamsmit @ 28.08.2008. 09:28 ] @
Evo ga..http://www.suhalocco.we.bs.


[Ovu poruku je menjao adamsmit dana 28.08.2008. u 16:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao adamsmit dana 29.08.2008. u 18:26 GMT+1]
[ adamsmit @ 30.08.2008. 21:25 ] @
Uh,ovo gore sam briso i mijenjo iz sl.razloga....pošto mi je stranica uploadovana na awardspace-u,pa redirectovana na co.cc onda sam sazno da je na awardu co.cc zabranjena domena...pa sam stranicu prebacio na we.bs domenu i 50.webs poddomenu..ali opet je nisam uspio prijavit na google..pa sam je ponovo vratio na co.cc..da sam znao da će se ovako stvari iskomplikovat ne bi je ni pravio..
Na googlu sam prijavio URL,na yahoo,msn,preko submitexpress na 300-njak pretraživača..,pokušo sa submision menadžerima...sve u zrak..
Prijavio sam se i na adssense pa čekam...
Mijenjo sam meta tagove i generiso ih,uploadovo googlov html-fajl....nula poena
E sad mi jedino ostaje da čekam šta še se desiti..il da mi se stranica pojavi na googlu,il da mi neko kaže gdje griješim il je stvar do onog photonovog easywebcreatora.....???
[ ||NeX|| @ 02.09.2008. 11:59 ] @
Pročitaj prvo FAQ pa onda postavljaj pitanja.