[ bytefx192 @ 29.04.2008. 21:47 ] @
Imam pitanje...
Kupio bih platno, znaci za chromakey. Ako kupim neko, dali da budem siguran da ce se dobro hroma odraditi? Znaci kupim u nekoj tekstilnoj radnji, u plavoj ili zelenoj boji, i lepo ga osvetlim, naravno da se ne presijava i sl. Da li ce mi praviti neke probleme...?
Pozdrav !

p.s. Molim Misu exclusiveta :D da ne odgovara. Ko razume, shvatice :D
[ lancia88 @ 29.04.2008. 22:39 ] @
Pozdrav,

kad vec kupujes u nekoj tekstilnoj radnji, gledaj da bude kasnije upotrebljivo kao obicna kucna zavesa recimo....kad shvatis da ne treba kupovati u obicnoj tekstilnoj radnji. Ja sam moje plavetnilo cekao skoro dva meseca iz Engleske, pa ne ide to bas tek tako....osvetljenje je posebna prica, ima tu dosta toga da se radi.......
[ bytefx192 @ 22.05.2008. 21:01 ] @
Caos,
Imam sad probleme.... Kupio sam projektorsko platno. Ne prvenstveno zbog hrome, ali bitno je da ga imam. E sad, odma imam problem. Snimio sam sta sam snimio i kad u Premiere ubacim Chroma key samo se jedan deo obrise ! :@. Jasno mi je da je problem mozda bela boja, a jos veci problem osvetljenje !
Sta bi mi preporucili od reflektora ? Prvi put radim ovako nesto. Zeleo bih da vezbam, a vi mi kazite koji reklektori su mi potrebni ! Za sad imam od 150w, 500w i jedan mali od 30w :) za kameru.
Nedavno sam kupio Sony HVR HD1000 ! Cuo sam i da mi treba najmanje 4 reflektora. Za pocetak sta mi preporucujete ?!

Pozdrav,
i hvala unapred !
[ bytefx192 @ 24.05.2008. 14:49 ] @
Moze li neko da mi pomogne ? !
[ Mister_rap @ 24.05.2008. 15:21 ] @
Zavisi i koliko je platno i kakvo je platno i kakvi su reflektori i tako dalje...
Nije da moras da imas 4 moze i sa tri ali ces sa vise svjetla lakse da organizujes sve.
Bitno je da tvoja "kamera" vidi platno kao solid!

U sustini trebaju ti najmanje 2 reflektora od po 250-300 koja ce osvjetljivati platno bez sjenki i u praksi subjekat bi trebao da bude udaljen bar 3-4 stope od platna. Pored toga treba ti i jedan od bar 300w za subjekat koji mora biti perfektno osvjetljen u smislu da to svjetlo trebas pravilno da usmjeris na njega...

[ bytefx192 @ 26.05.2008. 20:27 ] @
Uspeo sam nesto na platnu da odradim, i super je ispalo ! ! !
Uskoro mi stize i stativ za reflektore i neka opremica, pa cu malo bolje to da odradim.

Pozdrav !

p.s. Pade mi nesto na pamet ! ! ! :) looda ideja !

Sta mislite, da li je moguce, nisam nikad probao, da stavim dole projektor, i na kompu pustim plavu boju :) i onda da radim Blue screen. Da li je nekako to izvodljivo, ali naravno projektor treba da bude iza tela... :(.......

Pozdrav !
[ Cileinteractiv @ 28.05.2008. 09:25 ] @
Teorijski bi to bilo odlicno ali u praksi nije bas lako jer projektor treba da bude dosta daleko od platna, bar 3 m. Drugi nacin je da projektor stoji iza platna i da tako projektujes sliku tj plavu bolju ali tada ti opet treba prostor iza i to bar 3 do 5 metara...
[ bytefx192 @ 28.05.2008. 10:49 ] @
A sta mislite o tome da projektor ide iza objekta (u ovom slucaju coveka) na kojem se radi hroma.... Znaci stoji covek, a iza njega projektor, da se ne vidi.....
Mada imam novost ! Odlicno sam odradio i ovako. Covek je bio oko 3 metra udaljen od platna, reflektor je bio pravo u platno i super je ispalo. Uskoro cu okaciti na youtube....

Ovo sa projektorom je bila samo neka suluda ideja :) Mozda nekad i probam !

Pozdrav !
[ Serviser22 @ 12.06.2008. 15:35 ] @
To sa projektorom ti ne bi uspjalo, jer i da imas perfektnu nijansu plave ili zelena boje, kada upalis reflektor koji ce osvjetliti subjekta, opet osvjetljavas i paltno na koje si projicirao boju, i opet problem....
[ bytefx192 @ 12.06.2008. 16:03 ] @
Mozda... Ali ako doboljno udaljim objekat (coveka) od platna, i reflektor uperim sa strane... Ne znam. Dok ne probam, nista :) !
Evo sad sam nabavio projektor, pa cu mozda probati. (nije moj :))