[ virtualVoid @ 29.04.2008. 23:00 ] @
Headset je Jabra BT150. Instalirao sam bluman-a (bluetooth manager) i fino vidi headset. Isto ga vidi i gnome-ov ugradjeni bluetooth manager, a preko njega se mogu upariti sa slusalicama. Ako u blueman-u odem na properties slusalica, vidim da su spojene. Testirao sam disconnect i u slusalicama cujem onaj PING zvuk kada se slusalica odspoji od comp-a. Sve ovo mi govori da je slusalica fino spojena.

Medjutim, problem nastaje kada trebam zvuk prenijeti na nju. Probao sam sve moguce aplikacije od amaroka do audacity-ja, pa cak i konzolne poput play, ali nista ne cujem u slusalicama, cak ni onu "skripu" koja bi mi dala znam da zvuk prolazi. Ako odem u alsamixer (konzolna verzija), vidim da ne postoji mogucnost pojacavanja zvuka za headset, tj. nema onog "potenciometra". Evo slike.



Prema uputstvima sa neta, ja bih jednostavno trebao odabrati ALSA output tipa headset i zvuk bi trebao proraditi. Ili npr. u amaroku da odaberem ALSA output plugin, podesim mono ili stereo na bluetooth i da odmah cujem zvuk. Medjutim, ne samo da zvuka nema, nego u opcijama Amaroka jedini sound system mi je "xine Engine" i tu nemam alsu.

Ono sto sam vidio po forumima, ljudi imaju problema da slusalice sistem prepozna, a jedini ja sa reprodukcijom zvuka

Ako moze ko da pomogne jer ne mogu vjerovati da cu zapeti na samom kraju.

ps. da ne bi neko pomislio da je ovo prva stvar na kojoj sam zapeo, na ovom problemu radim preko 15 dana bez uspjeha i probao sam milijun svakakvih kombinacija bez uspjega

------------
EDIT:
Da dodam. Bez problema sam se spojio na svoj mob i s njega skidao slike i slicno.
[ momsab @ 29.04.2008. 23:23 ] @
hm, tu pod engine biras output plug-in, izaberi ALSA, ispod toga se bira izlaz (medju ponudjenim su i slusalice :) )

a ako nema alsa-e to znaci da nije dobro instalirana, pogledaj u synaptic manager-u kako stvari stoje




p.s. ovo ide u hw



edit: typo, dodata slika

[Ovu poruku je menjao momsab dana 30.04.2008. u 02:33 GMT+1]
[ virtualVoid @ 29.04.2008. 23:25 ] @
idem probati

a nisam ga stavio u hw jer je sa hardverske strane ok dok mene zeza softverska strana tj. redirekcija zvuka.

EDIT: prekasno
[ virtualVoid @ 30.04.2008. 11:45 ] @
Citat:
momsab: hm, tu pod engine biras output plug-in, izaberi ALSA, ispod toga se bira izlaz (medju ponudjenim su i slusalice )
a ako nema alsa-e to znaci da nije dobro instalirana, pogledaj u synaptic manager-u kako stvari stoje



edit: typo, dodata slika

[Ovu poruku je menjao momsab dana 30.04.2008. u 02:33 GMT+1]


Evo kako je kod mene. Prebacim na alsu, stavim 'default' u ALSA Device Configuration i u listi uredjaja odaberem Headset. Medjutim zvuk se i dalje cuje preko zvucnika. Ako u ALSA Device Configuration stavim 'bluetooth' kao mono i stereo, onda se javi greska: "xine was unable to initialize any audio drivers." Evo slike amaroka sa listom uredjaja



A evo slike kako blueman vidi moje slusalice



PS. ako je greska do instalacije alse, koje pakete bih morao instalirati - prema synapticu imam instalirano alsa-base, razne miksere, alsa-utils, alsa-tools-gui, te razne pluginove (npr. gstreamer).
Da li mozda moram instalirati poseban plugin za bluetooth? Ako moram, kako je ime tom pluginu?
[ virtualVoid @ 01.05.2008. 20:52 ] @
Jos da dodam da mi .asoundrc fajl izgleda kao prema upustvima sa neta
Code:
pcm.bluetooth {
   type bluetooth
   device MAC_adresa
}


Iko??? :S
[ virtualVoid @ 02.05.2008. 18:45 ] @