[ maric1 @ 02.05.2008. 13:21 ] @

Intel E8200 core2duo
asus P5K-VM
Kingston 2gb 800 CL KIT x2 (ukoliko bude budzeta;))
kuciste Chiftec BG 02B-B-B 350w
wd sata II SE16 Caviar

sada kuci imam jos i tv fm karticu leadtek koji bih stavio kao i jedan hard od 160 ATA i pionir 108 dvd

Interesuje me da li ce moci ovo napajanje od 350w da gura ovo tj da li bi mi trebalo neko drugo (iskreno meni se ovo jako dopda po izgledu) kao i da li kao sto vidim ploca ima 1 ata prikljucak sto znaci da ce moci da se na njemu prikljuci ovaj moj stari hard i dvd (ukoliko se ne varam)?


zamolio bih hardverase kloji se razumeju u ovo da mi pomognu oko saveta


unapred zahvalan ;)
[ Dusan km @ 02.05.2008. 18:39 ] @
A graficka kartica.
[ maric1 @ 02.05.2008. 19:16 ] @
asusu maticna ima integrisanu graficku


nadam se za pocetak da ce da posluzi posto na komnpu ne igram igrice a kasnije kada bude bilo para moze nesto i da se stavi
[ buljko @ 02.05.2008. 19:24 ] @
Sa 350W realne snage, izdrzace i dosta vece opterecenje od onoga cime ti raspolazes ali... od skora postoji jedno ali i uslov. A uslov je da je to stvarno Chieftec a ne neka losa kopija istog. To se, nazalost, ne vidi bez otvaranja uredjaja.
[ Dusan km @ 03.05.2008. 08:43 ] @
Citat:
buljko: Sa 350W realne snage, izdrzace i dosta vece opterecenje od onoga cime ti raspolazes ali... od skora postoji jedno ali i uslov. A uslov je da je to stvarno Chieftec a ne neka losa kopija istog. To se, nazalost, ne vidi bez otvaranja uredjaja.

Tacno tako!Najveci potrosaci su procesor i graficka,ako ima stvarno 350W mozes da stavis i neku solidnu graficku,radice bez problema.Sve pod uslovom da ima 350W.
[ maric1 @ 03.05.2008. 12:52 ] @
ok puno ste mi pomogli momci

ne znam ja kao resio da porucim kod jednog nazovi veoma ozbiljnog uvoznika i prodavca sa juga, nadam se da nabavljaju "original" pa ce mo videti konsulovacu se i sa njima da vidim sta ce mi ono reci oko toga

i samo mi recite posto ploca ima 1 ata kontroler to zapravo znaci da cu ja na njemu moci da nakacinm moj stari hard i dvd?


u svakom slucaju jos jendom puno puno hvala na odgovorima
[ buljko @ 03.05.2008. 13:23 ] @
Citat:
maric1: ...posto ploca ima 1 ata kontroler to zapravo znaci da cu ja na njemu moci da nakacinm moj stari hard i dvd?


U principu, da. Postoje neki DVD uredjaji koji lose rade u nekim kombinacijama ili traze da budu sami na grani ali, valjda nisi te srece. I da je tako, S-ATA DVD rezaci su resenje.
[ maric1 @ 03.05.2008. 17:51 ] @
ma oka ovaj moj sada takodje radi na gradi gde su vezana dva tako da mislim da nece da bude problema.


Jedino me sada muci samo ovo napajanje posto i od podrske sa sajta gde sam hteo da kupim rekosemi da ako hocu intergrisanu moze da gura bez probelmema ali kasnije ako bi stavio neku graficku mozda bude problema



pa sad nikako da se odlucim sta da radim ja i ako budem stavlja graficku necu nista jako jer ne igram igrice i nije mi neophodna neka jaka grafika
[ Fac Ut Vivas @ 03.05.2008. 18:27 ] @
Nisi naveo za koje poslove bi koristio racunar tako da ne mogu da kazem sta ce ti 4 giga rama i procesor od 15o evra. Ali realno ovo deluje kao prilicno lose izbalansirana konfiguracija.
U zavisnosti od toga za koji posao ti treba racunar, razmisli da uzmes "samo" 2 giga rama i neki slabiji procesor. Tako bi mogao da uzmes bolje napajanje i graficku kartu.
[ maric1 @ 03.05.2008. 20:39 ] @
ok mozda si i u pravu nista specijalno radim malo web dizajn mozda nesto sa kamere prebacim i sl

isam sam logigom dobar proceros i malo vise rama da nebih kasnije dodavao a grafiku cu vremenom da dokupim