[ ivica77 @ 18.10.2003. 13:43 ] @
Pod Windowsom XP imam instaliran Audio Catalyst 2.1 i najnovije ASPI drajvere. Medjutim kad ubacim neki audio CD on ga ne vidi vec ispise "The CD drive is not ready". Verovatno je problem u nekom podesavanju ASPI drajvera, ali ja nisam uspeo da resim problem.
[ ivankovicin @ 20.10.2003. 20:36 ] @
Koliko imas CD drajva? Ako imas 2 i vise onda moras da podesis da ti grebuje sa tog u koji si ubacio cd. U Settings/general/cd rom unit izaberi cd rom u koji stavljas cd.
[ djdrale @ 21.10.2003. 01:54 ] @
Da li se vama desavaju/le stvari kao i meni? kada kompresujem stvari pomocu AC nekad na lijevom a stalno na desnom kanalu mi se pojavi kao neki bip signalcic koji stalno i stalno moram sjeci pomocu SF ili CE Pro-a. Zna li iko kako to otkloniti?
Pozdrav
[ kUdtiHaEX @ 21.10.2003. 09:21 ] @
Pa ne bi trebao... koristi kombinaciju Catalyst + Lame.
[ drdrksa @ 21.10.2003. 11:23 ] @
Iskoristi CDex (http://cdexos.sourceforge.net/) i neces imati nikakvih problema.
[ R-Byter @ 21.10.2003. 13:38 ] @
Hm, pa hajde da i ja predlozim, AltoMP3 3.20, dolazi sa najnoivijim LAME encoderom i uopste ne koristi ASPI. Rezultati su fantasticni.
[ Milan Pavlovic @ 21.10.2003. 22:50 ] @
Meni je jednom prilikom CDex pravio probleme bas zbog aspi drajvera, pa sam instalirao audiograber i stavio najnoviji lame encoder i sad je sve ok.
[ drdrksa @ 21.10.2003. 22:58 ] @
Citat:
Milan Pavlovic:
Meni je jednom prilikom CDex pravio probleme bas zbog aspi drajvera, pa sam instalirao audiograber i stavio najnoviji lame encoder i sad je sve ok.


Meni se to nikada nije desilo. Ali, ja ga i ne koristim (koristio sam ga pre), nego se niko od mojih drugova kojima sam ga preporucio nije zalio, cak naprotiv, mnogo su ga hvalili. Na kom Win-u ti se to desavalo?
[ Iceshield @ 22.10.2003. 11:36 ] @
Ja imam 2 Cd tj. DVD LG i Asus Cd/RW i Ac mi je radio bez ikakvih problema tj. bez dodatnih ACPI drajvera, a kada sam formatirao HDD i instalirao WinXP ili Win2000 vise nije radio
[ Milan Pavlovic @ 22.10.2003. 20:50 ] @
@ drdrksa
Pa na XP-u. Pazi svi greberi su mi radili bez problema na 98-ici i na WinMe i nisam morao da stavljam noviji lame encoder, dok na XP-u nastaje problem i bilo kom grabberu treba 3 min da bi grebovao pesmu od 3 min. I sve to tako dok ne stavis noviji lame encoder