[ Batadjero @ 04.05.2008. 10:39 ] @
Da li postoji mogucnost obavestenja SMS porukom o pristiglim mailovima naravno da je besplatno na nekom stranom mail klijentu ?Hvala
[ drdrksa @ 05.05.2008. 07:26 ] @
Koliko ja znam, ne, posebno ne besplatno.
[ commando @ 10.06.2008. 19:02 ] @
postoji servis emoze
www.emoze.com

na njemu proveri ima li podrsku za tvoj telefon. I napisi ovde jesi li uspeo i ako jesi kako?

ja sam probao na moj k750i ali se nisam snasao sta prijaviti i sta podesiti, a moze sigurno.
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.06.2008. 20:17 ] @
Evo ja sam uspeo. Imam Samsung d900i, nema ga u spisku ali ima d900, dobio sam podesavanja koja sam trebao da unesem u telefon, tako sam uradio i bez problema sve radi. Izabrao sam opciju za gmail, ostalo nisam testirao ali uglavnom radi.
[ dakipro @ 11.06.2008. 08:28 ] @
I kako radi emozo?
Gledao sam an njiovom sajtu, samo pise da radi, ne pise kojim principom. Jel ti stigne sms sa sadrzajem maila ili nesto drugo?
Ako je sve vreme konektovan na gprs (sto uglavnom moze i obican telefon) koliko gprs-a trosi?
Da li salje mms i vredi li uopste?
Hvala :)
[ commando @ 11.06.2008. 13:00 ] @
Koliko sam cuo od coveka sa kojim saradjujem on ima podeseno za ipod. Konfiguracija mu je bila 15 sec ali za ipod. Kada je popunio polja koja treba dobio je push poruku na ipod i jednostavno je prihvatio. Sada ima kada mu mu neko posalje mail sa gmaila on dobije sms da mu je stigla mail poruka na gmail racun.

E sad ja posto sam na Telenoru ja konfigurisem rucno ona desno, i onda posaljem sam sebi na onu levu, dobijem potvrdu na mobilnom da treba da potvrdim ali kad potvrdim kaze mi nesto tipa da servis (verovatno-telenor nesto nece) i ne overim.

E sad mozda ima jos nesto u onim levim podesavanjima ili u samim telefonu da se podesi da bi to radilo. Inace mob je SE K750i
i ima ga u listi emoze-a.

[ enthusy @ 15.06.2008. 00:44 ] @
Ovde ima jako puno netačnih informacija i nerazumljivih objašnjavanja pa bih da pokušam da pojasnim osnove:
Kao prvo Emoze nije servis koji će vam poslati SMS poruku kao obaveštenje o mail-u. Ne dobijate nikakav sms nego dobijate mail direktno na telefon! Pri korišćenju Emoza telefon je konstantno konektovan na gprs. Što se tiče tog famoznog podešavanja, ono je nešto najprostije što može biti. Preporučujem da to uradite ručno umesto da šaljete podešavanje sa sajta koje vam samo izbrljavi odredjene stavke. Pri ručnom podešavanju uradite sledeće.
Izaberite opciju NEW ACCOUNT u vašem mail klijentu i popunite polja:
ACCOUNT NAME: Emoze
CONECT USING: Izaberite mts gprs konekciju
EMAIL ADDRESS: vaš[email protected]
USERNAME: vaš[email protected]
PASSWORD: vaša lozinka
INCOMING SERVER: gw.emoze.com
OUTGOING SERVER: gw.emoze.com
i to je to, sva ostala podešavanja ne morate dirati. Ali ostao je još jedan važan korak. Kada sve podesite, otvorite inbox mail-a i kliknite na send-recieve, telefon će proveriti mail, a potom vas pitati da li hoćete da uključite push mail opciju, kliknite yes. Telefon će ostati konektovan na gprs i ako dobijete mail dobićete ga odmah na telefon. Naravno kada god hoćete udjite u podešavanje maila i isključite Push Email na Emoze nalogu ili jednostavno izaberite drugi nalog (ako ga ima) i telefon će se skinuti sa gprs-a.
Pošto sam i ja verovatno nekome nejasan jer ovo kucam jako pospan, svako ko ima neki problem pri podešavanju neka ga napiše, odgovoriću.
[ Masamunea @ 15.06.2008. 18:28 ] @
jedno pitanje... zasto koristiti ovo kad vecina telefona podrzava Push Email bez potrebe za Emoze? pricam o mts-u i gmail-u.
[ enthusy @ 15.06.2008. 22:30 ] @
Citat:
Masamunea: jedno pitanje... zasto koristiti ovo kad vecina telefona podrzava Push Email bez potrebe za Emoze? pricam o mts-u i gmail-u.

Dobro pitanje, hoću reći, lako je dati odgovor na njega Primer: moj telefon podržava Push Email, ali ga pomenuti mt:s i Gmail NE podržavaju!
[ Masamunea @ 15.06.2008. 23:38 ] @
Pa oni i ne trebaju da ga podrzavaju, dovoljno je da na telefonu podesis da gmail proverava preko IMAP4 protokola, kod gprs konekcije za APN uneses gprsinternet... check interval stavis na OFF i push email na ON
kod mene na SE W830 radi savrseno
[ enthusy @ 16.06.2008. 01:18 ] @
Na mom k800i, Gmail push ne radi pri podešenom:
Push Email: on
incoming server: imap.gmail.com
Server type: IMAP4
Encryption: SSL
Incoming port: 993
internet konekcija ista koju ti koristis tj. mts net (APN gprsinternet, bez proxy servera)

Da li negde gresim???
[ Masamunea @ 16.06.2008. 09:44 ] @
jesi ukljucio IMAP Access u podesavanjima gmaila?
[ enthusy @ 16.06.2008. 12:35 ] @
Da naravno, i to je uključeno...
[ Masamunea @ 16.06.2008. 14:50 ] @
jel mozes rucno da proveris mail (inbox>send&rec), dal hoce da se poveze na server?
[ enthusy @ 16.06.2008. 20:34 ] @
E da, to moze. Ali nekako kao da odmah posle toga telefon izgubi vezu sa serverom. Naime, gprs ostaje konektovan svo vreme i ako posaljem mail minut posle rucne provere, telefon ga primi i to u 10% slucajeva... Imam poslednji originalni softver na telefonu i rucna provera Gmail-a sa mts net profilom mi uvek radi bez greske, ali ovaj push email moze se reci skoro nikako ne radi Podesavanja u telefonu su 100% ispravna... ne razumem u cemu je problem.
[ Masamunea @ 16.06.2008. 21:37 ] @
ovo moze da bude samo do tebe, meni radi ok... bilo da ukljucim push email ili check interval uvek lepo radi.
uvek mozes da probas master reset>reset settings.
[ gojnik @ 16.06.2008. 22:09 ] @
Masamunea, na kojoj si mreži? Da li koristiš 3G data ili GPRS? Pitam jer imam iste probleme kao enthusy, mreža je mt:s a telefon M600i.
[ Masamunea @ 16.06.2008. 22:18 ] @
i ja sam na mts-u, koristim gprs w830 ne podrzava 3G data.