[ veradj @ 05.05.2008. 07:55 ] @
Da li neko zna, da li postoji program koji bi za datu playlistu tipa m3u napravio cue-listu za rezanje audio CD-a? Ako nema takvog programa, da li se to može ručno?
[ calexx @ 05.05.2008. 17:52 ] @
Ja to uradim u foobaru mada mi je mnogo lakši i sigurniji način da eksportujem numere u posebne wav fajlove i onda režem kao najobičniji audio CD.
[ veradj @ 05.05.2008. 20:49 ] @
Znao sam to, ali to je ručni posao, ređanje fajlova po redosledu, kao što je na originalnom albumu. Ja konkretno tražim sledeće
Recimo, imam fajlove iz albuma u FLAC formatu i playlistu za njih, m3u. Da bih rezao audio CD potrebna mi je CUE-lista, pomoću koje su fajlovi poređani redosledom koji treba da bude na originalnom albumu, a taj redosled već imam u m3u fajlu.
Dakle, samo mi treba program za pretvaranje m3u u CUE, ako takvo nešto postoji.
[ draganmi @ 06.05.2008. 10:20 ] @
Citat:
veradj: Znao sam to, ali to je ručni posao, ređanje fajlova po redosledu, kao što je na originalnom albumu. Ja konkretno tražim sledeće
Recimo, imam fajlove iz albuma u FLAC formatu i playlistu za njih, m3u. Da bih rezao audio CD potrebna mi je CUE-lista, pomoću koje su fajlovi poređani redosledom koji treba da bude na originalnom albumu, a taj redosled već imam u m3u fajlu.
Dakle, samo mi treba program za pretvaranje m3u u CUE, ako takvo nešto postoji.




Konvertuj m3u u toc (Koristeći program m3u2toc)
Konvertuj toc u cue (Koristeći Cueconvert, deo programa Cuetools)

Napomena, m3u fajlovi su tačni u pogledu trajanja fajla u sekundu, a cue u 1/75 sekunde.


http://freshmeat.net/projects/m3u2toc/

http://freshmeat.net/projects/cuetools/
[ calexx @ 06.05.2008. 17:07 ] @
Zašto ručni posao? Startuješ m3u listu, u foobaru napraviš CUE pa radiš kako si planirao ili eksportuješ u posebne wav fajlove (koji su naravno po pravom redosledu) pa režeš kao najobičniji audio. Ja imam loše iskustvo sa direktnim rezanjem iz lossless fajlova pošto se Nero ponekad zbuni pa mi je sigurnije da pravim WAV fajlove a mrzi me da eksperimentišem sa drugim programima za rezanje.

Kad malo razmislim, CUE fajl je potreban kada imaš lossless u jednom fajlu a ako je već naseckan na više FLAC fajlova, mislim da bi to moglo da se direktno reže.
[ veradj @ 06.05.2008. 17:17 ] @
Hvala Draganmi na odgovoru. Skinuo sam oba "programa", ali ne znam kako da ih kompajliram, pa ako možeš pomozi, ili mi pošalji kompajlirane fajlove.