[ DarkMan @ 05.05.2008. 14:22 ] @
Kod MDI aplikacije za menije znam da se koristi spajanje tj. merging.
Znam da postoji i spajanje za toolbarove (samo su malo iskomplikovali, koristi se ToolStripManager.Merge dok za menije ide automatski).
Posto pravim okruzenje veoma slicno orkuzenju Visual Studio IDE, imam nekih nedoumica kako neke stvari odraditi.
Vidim da su, na primer, stavke Save/Cut/Copy/Paste/Delete uvek prisutne i kada nema otvorenih/aktivnih prozora.
Kada se otvori neki child prozor (na primer editor koda) ne znam da li oni ove stavke spajaju sa istim stavkama child prozora ili su implementirali nekakvu komunikaciju izmedju glavne forme i child forme (na primer child prozori implementiraju interfejs kojim se stavke menija iskljucuju/ukljucuju i reaguju na klik stavke).
Ako se otvori form designer pojavice se meni Format, koji je pretpostavljam dodat glavnom meniju preko tehnike spajanja menija, a iste te stavke tog menija su dostupne u toolbar-u Layout. Gde je taj toolbar kreiran? Na glavnoj MDI formi ili child formi? Iako se po default-u taj toolbar pojavi kada se otvori dizajner formi on se ipak moze prikazati i kada dizajner nije otvoren/aktivan (klikom desnog dugmeta misa bilo gde na toolbar se dobija spisak toolbar-ova i onda se moze prikazati Layout toolbar).

Da li je neko radi slicno i kako je resio ove stvari?
Trebaju mi saveti/opcije sta da radim.

Hvala unapred.
[ MarkoBalkan @ 05.05.2008. 17:00 ] @
ovo ti je najjednostavnije izvesti preko skrivanja.

imaš menu sa svim opcija, ali neke su skrivene, na otvaranje neke forme prikazuješ formu i u menu-u ono što želiš.

ne znam dali je ovo najbolje rješenje, ali svakako je dosta praktično.