[ euripyd @ 05.05.2008. 17:04 ] @
Ima li na OS X fora kao na win-u da se klikom na fajl odabere komanda "send as attachemnt via e-mail" ili slicna.
Cesto saljem fajlove, lakse bi bilo da se odabere fajl desnim klikom i "send"....
[ DS_Store @ 05.05.2008. 17:23 ] @
Ne znam za to ali imaš opciju da selektuješ to što hoćeš da pošalješ, odeš gore u meni bar na naziv programa (neka je to npr. Finder ali isto je za svaki) odeš na Services pa na Mail i tu imaš dve opcije: Send Selection i Send To.

Dobra fora je to što možeš da im dodeliš keyboard shortcut koji hoćeš, ja sam to uradio i radi super.

P.S. Možeš naravno i da prevučeš fajlove na ikonicu u Docku, to verovatno već znaš.
[ euripyd @ 05.05.2008. 19:44 ] @
Citat:
DS_Store

Dobra fora je to što možeš da im dodeliš keyboard shortcut koji hoćeš, ja sam to uradio i radi super.

P.S. Možeš naravno i da prevučeš fajlove na ikonicu u Docku, to verovatno već znaš.


1. Mislis keyboardshortcut koji salje mail? ili??

2. Da se prevuce fajl na ikonicu mail programa? (p.s.) sad sam na poslu pa mi nije tu Mac... :)
[ yoseep @ 05.05.2008. 20:36 ] @
>

mislim da je resenje za tebe http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/28052

mozes da nadjes jos gomilu korisnih CM plaginova. samo gugluj mac os x
contextual menu plugin ili na versiontracker isto, ali ne moras mac os
x :)
[ euripyd @ 06.05.2008. 09:48 ] @
Ja, ja, ja... odlicno!!!
[ NastyBoy @ 06.05.2008. 10:21 ] @
Tebi treba Quicksilver
[ henrik @ 07.05.2008. 23:07 ] @
Citat:
yoseep: >

mislim da je resenje za tebe http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/28052

mozes da nadjes jos gomilu korisnih CM plaginova. samo gugluj mac os x
contextual menu plugin ili na versiontracker isto, ali ne moras mac os
x :)


Di si, Josipe :)

Ugl, zanimljivo pluginče, ali mi se čini da je stari metod sa prevlačenjem fajla na ikonicu za koji delić sekunde brži.
[ Dachaz @ 07.05.2008. 23:44 ] @
Ako izuzmemo da kod mene ne radi...
Tj., da budem precizniji, kada to uradim, otvori se prozorče za novu poruku i Mail.app se zakuca (spinning beach ball of death).