[ nindza@ @ 06.05.2008. 01:26 ] @
Dobro jutro

Imam mali problem oko pokretanja .wpl, tj nemogu da pokrenem video online. Dok audio radi bez bagova.

Problem je sto on kada se pokrene pocinje da svlaci film, i onda se ceo racunar pokoci. Dok meni treba da se ponasa kao strim.

Code:

<EMBED
ID="WMP" NAME="WMP" TYPE="application/x-mplayer2"
SRC="video/video.wpl"
WIDTH="650" HEIGHT="300"
AutoStart="1"
AutoSize="1"
ShowControls="1"
ShowTracker="1"
ShowDisplay="0"
ShowStatusBar="1"
EnableContextMenu="1"
AnimationAtStart="1"
TransparentAtStart="0">
</EMBED>


Jedino mogu da pokrecem .wpl , ne mogu da koristim flash ili bilo sta drugo, vec mi treba bukvalno video online strim.

Unapred vam se zahvaljujem
[ nindza@ @ 07.05.2008. 01:31 ] @
Jedino sto je meni ovde bitno to je da ja player vezem za neku playlist-u, koju kako ja izmenim tako da se menja i u player-u.

Ja uspevam da povezem i da pokrenem, pomocu gore nevedene embed za wmp, ali samo ako direkno otvorim taj html npr. video.html i on radi. Ali kada ga pozovem preko Web Server-a npr. http://server/video/video.html onda nece da se pokrene, vec se ukoci kao da zeli da skine i tu je kraj .

Na isti princim sam pokrenuo audio formate i to lepo radi bez greske, ali video files nece ni u ludilu. Ako neko ima bilo kakav predlog, bicu mu zahvalan
[ nindza@ @ 15.05.2008. 23:24 ] @
Jedino trenutno resenje koje mi sad radi jeste Divx Web Player, napravio sam jednu stranu kao playlist gde sam pozvao trenutne .avi . Koje posle pozivam gde mi sta treba.

Code:

<object  width="200" height="200" classid="clsid:67DABFBF-D0AB-41fa-9C46-CC0F21721616">
<param name="custommode" value="none" />
<param name="autoPlay" value="false" />
<param name="src" value="http://domain.com/video/list/neko_ime.avi" />
</object>


Ako nadjem bolje resenje napisacu

Pozz
[ nindza@ @ 11.10.2008. 08:42 ] @
Evo i dalje se mucim sa ovim ali sam prosio granu

I svodi se na sledece:

Napravio sam ovaj javascript
Code:

function Player(url)
{
document.write('<OBJECT id="MediaPlayer" type="application/x-oleobject" height="450" width="667" classid="CLSID:22D6F312-B0F6-11D0-94AB-0080C74C7E95">');
document.write('<PARAM NAME="FileName" VALUE="'+url+'">');
document.write('<PARAM NAME="AutoStart" VALUE="true">');
document.write('<PARAM NAME="ShowControls" VALUE="true">');
document.write('<PARAM NAME="Mute" VALUE="false">');
document.write('<PARAM NAME="ShowDisplay" VALUE="false">');
document.write('<PARAM NAME="ShowStatusBar" VALUE="false">');
document.write('<PARAM NAME="AutoSize" VALUE="true">');
document.write('<PARAM NAME="stretchToFit" value="true">');
document.write('<PARAM NAME="enableContextMenu" value="false">');
document.write('<embed type="application/x-mplayer2" name="MediaPlayer"');
document.write(' pluginspage="http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/download/" ');
document.write(' src="'+url+'"');
document.write(' width="667" ');
document.write(' height="450" ');
document.write(' autostart="true"');
document.write(' autosize="true" ');
document.write(' showcontrols="1" ');
document.write(' showdisplay="0" ');
document.write(' volume="50"');
document.write(' enableContextMenu="0"');
document.write(' stretchToFit="1"');
document.write(' showstatusbar="0">');
document.write(' </embed>');
document.write(' </OBJECT>');
}
Player('name.asx');


I njega pozivama kao i svaku skriptu <script src="name.js" type="text/javascript"></script>

Napravim listu .wpl ili .m3u i pozovem je u name.asx

U sam name.asx se moze napisati sledece:

Code:

<ASX VERSION="3.0">
 <ENTRY>
   <REF HREF="mms://domain.com/name/list.wpl" />
   <REF HREF="http://domain.com/name/list.m3u" />
 </ENTRY>
</ASX>


I sve sad to radi ok ali pojavio se novi problem koji nemogu da resim, a to je nema dovoljno vremena da se poveze iz .asx list tako da pukne i ne pokrne nista. Pokusavam sam da mu dodajem repeat="4", da dva puta proveri da li je neka lista online i da je povuce i pokrene ali nazalost nece.

Ako neko ima neko resenje ili predlog bio bih mu mnogo zahvalan

Pozz

[Ovu poruku je menjao nindza@ dana 13.10.2008. u 08:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nindza@ dana 13.10.2008. u 08:12 GMT+1]
[ nindza@ @ 12.10.2008. 09:37 ] @


Da pojasnim sta mi fali da bi mogao da kompletiram skriptu i da je postavim. Pomocu JavaScript kreiram Windows Media Player , u dnu skripte gde pozivam sam file Player('name.asx');, u tom name.asx se nalazi lista kao sto vidite gore. Imam par linkova koji vode do nekog muzickog ili vidio fajla, ili same play list-e koja treba da se ucita.

Kada se player ucita u samom Browser-u, on pokusava da se konektuje na linkove preskenira svaki link i ako nenadje ni jedan online on stane, e sad meni treba neko resenje gde ce on da vrsti stalno linkove, sve dok ne uhvati prvi online. I pusti da strimuje.

Mislim da cu ovim resiti i probleme vecinu drugih koji su pokusavali da naprave ranije player a da muziku ili filmove pustaju preko svog racunara bez ikakvih programa samo skripta i jedan Web server .



[Ovu poruku je menjao nindza@ dana 13.10.2008. u 08:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nindza@ dana 13.10.2008. u 08:12 GMT+1]