[ Nikola Denić @ 19.10.2003. 00:25 ] @
Imam neku sliku ... i dešava mi se da je u tumbail color , a kad je otvorim B/W .... Evo vam fotka pa se i malo čudite .. ili možda mi kaže u čemu je fora ....


[ vladab @ 19.10.2003. 00:31 ] @
I mene zanima objasnjenje. Pokusao sam u linuxu i ista stvar. Znaci da je nesto da slike.
[ Shadowed @ 19.10.2003. 00:37 ] @
Pa ostale slike su crno-bele (koliko vidim) pa ti Windows kaze kako je za tebe najbolje da i ovu sliku vidis kao crno-belu
[ MilošV @ 20.10.2003. 07:25 ] @
Thumbnail iliti preview je, uglavnom, dio header-a tj. posebna informacija. Bice da si sliku editovao nekim programom koji nije ni citao/pisao u taj dio fajla...
[ byTer @ 20.10.2003. 12:12 ] @
Bas cudno. Postoji i ono da se u sliku cuvaju neke informacije. Mozda ti je nesto od toga zabrljalo header fajla.
[ Walker @ 20.10.2003. 14:00 ] @
Postavi sliku ovde ako mozes...
[ Nikola Denić @ 20.10.2003. 17:34 ] @
Citat:
tizza:
Thumbnail iliti preview je, uglavnom, dio header-a tj. posebna informacija. Bice da si sliku editovao nekim programom koji nije ni citao/pisao u taj dio fajla...



Pazi slika je skinuta sa neta , i takva je kakva je ... i bila je u visokoj rezuluciji ... .. !

Znaci mozda je i njihova greska .. ali i dalje mi nije jasno gde je caka !
[ MilošV @ 21.10.2003. 07:34 ] @
Hi :)

Thumbnail je, kako rekoh, uglavnom poseban dio slike i windows ce ti prikazati upravo to, ako postoji; ako ga nema u "thumbnail view-u" ces vidjeti umanjenu verziju same slike.

Neke od digitalnih kamera (npr. Canon PowerShot) upisuju "svoj" header tj. thumbnail koji nadjes samo kad bas njega trazis...
Mozda je tu rjesenje, konvertovali su slicicu u grayscale nekim programom koji nije nasao (niti trazio) taj dio header-a.

Ako te to bas nervira, otvori sliku u Photoshopu i samo klikni na "Save"