[ MarkoBalkan @ 07.05.2008. 11:43 ] @
dali printdocument ili izvještaje(crystal reports i slično)?

[ mmix @ 07.05.2008. 12:16 ] @
Ja sam licno pristalica CR-a, bar po meni ima idealni odnos funkcionalosti naspram maltertiranja ;). Mada nisam iskljuciv, za neke rudimentarnije izvestaje dobar je i lokalni Reporting Engine. U principu izbegavam PrintDocument zbog previse manuelnih koraka koji moraju da se urade u kodu i izbegavam Reporting Service zbog kompleksnosti u integraciji.

[ Djoks @ 12.05.2008. 09:00 ] @
Reporting Services zbog lakoće generisanja i distribuiranja izvještaja, kreiranja modela za izvještaje (tako da ih korisnici sami mogu generisati po svojoj želji), zbog jednostavnosti integrisanja u forme, zbog postojanja Web servisa za prosto baratanje izvještajima, zbog mogućnosti integracije sa ostatkom business intelligence segmenata itd.

Naravno - sve zavisi od projekta i dostupnosti ovog alata u mreži (baze podataka). Ako je nešto jednostavnije u pitanju, i treba da izgleda vizuelno primamljivije - onda Devexpress XtraReports ( http://www.devexpress.com/Products/NET/WinForms/XtraReports/ ) iz razloga što su: ljepši, jednostavni za distribuciju (svode se na prosto kopiranje par DLL fajlova), nude front-end dizajn alat za same korisnike, barataju sa svim (logičnim) vrstama data source-a, nude sjajan izbor formata u koje se izvještaji mogu eksportovati itd. itd.