[ dorel @ 07.05.2008. 17:31 ] @
ZANIMA me sledece bavim se proizvodnjom i prodajom gardarobe zbog obima posla nestizem da podmirim potraznju.moj rodjak iz bosne takodje ima proizvodnju ali znatno vecu I znatno veci kapacitet dnevne proizvodnje koja bi mi jako znacila.zanima me koja bi bila procedura kad bi ja njemu slao iskrojenu robu a da on meni radi doradu tj,DA usluzno sije za mene I da tu robu opet vracam za SRBIJU.koja tu procedura ide na granici kakave su raguraltive?KOLIKI tu ide prez na to I slicno?DALI BI BILO DOBRO DA TAJ MOJ RODJAK ISTO OTVORI FIRMU OVDE U SRBI PA DA ROBA KAO FORA KRUZI TAMO VAMO ILI DA NORMALNO IDEMO ZASEBNE FIRME ZNACI MOJA FIRMI SALJE NJEGOvoj FIRMI ROBU na DORADU I DA SE TO SVE VRACA OPET MENI.MOZDA NISAM NAJ BOLJE OBJASNIO ALI NADAM SE DA ME JE NEKO RAZUMEO STA SAM MISLIO TJ.ZAMISLIO
[ momsab @ 07.05.2008. 19:04 ] @
IZADAVASTVO nema veze sa UVOZNO-IZVOZNIM poslovima
ovo je za VzP gde su, ako se ne varam, dati odgovori ranije
[ OffShore @ 07.05.2008. 21:05 ] @
radi specijalnih odnosa nema carine (samo carinska evidencija 1%) i izlazni i ulazni PDV u bosni 17% u srbiji 18%
[ pctel @ 08.05.2008. 00:25 ] @
Mislim da ti se vise isplati da privremeno "uvezes" rodjaka iz Bosne
[ BBS @ 08.05.2008. 04:04 ] @
Planira li neko da patentira ovo novo izdavstvo vezano za krojenje:)))))
[ dorel @ 11.05.2008. 14:23 ] @
hahahaha vama je do sale a ja nemam robe :)))znaci nije neka procedura sto se tice ovoga sto mene konkretno zanima.moze neko i malo podetaljnije da mi odgovori na ovo nebi se bunio:)))razmislite ko ima proizvodnju u bosni je radna snaga dosta jeftinije nego ovde konkretno o sivenju govorim.zasto da placam ovde radnike kad je tamo dosta to jeftinije i pritom i vece kolicine se mogu obrtati.konkretno u tom mestu gdemi je taj rodjak nekada su postojale 2 tektisle firme danas je to sve propala i naroad nema posla radnika na izobilje.a ovde ih nema ni za leka tj bar ne u mom mestu.
[ c-76 @ 02.07.2008. 21:49 ] @
odes u bijeljinju ili janju pa nadjes seljaka sa camcem, platis mu taksu 2% i granicnoj policiji 3% sto je ukupno manje od 17 % (vidis razliku u cijeni takse vec si tu dobar 12%)
ziv bio, meni za idej u 5% samo od prve ture.
POZDRAVI ZA RODJU ZZEMLJAKA
[ batancilimkovic @ 24.07.2008. 20:03 ] @
prijatelju ja to radi camcem preko drine pa ako oces mogu ti pomoc [email protected]