[ marko v @ 08.05.2008. 15:54 ] @
Riječ je o windows aplikaciji. Koja već nekoliko mjeseci uredno radi na nekoliko računala na lokalnoj mreži.
A danas je na jednom od računala prestala da radi i prijavljuje grešku sadržaja:

Application attempted to perform an operation not allowed by the security policy. To grant this application the required permission, contact your system administrator, or use the Microsoft .NET Framework Configuration tool.

Request for the permission of type 'System.Data.SqlClient.SqlClentPermission, System.Data, Version = 2.0.0.0 , Culture = neutral,
Public key token = ...........

Sinoć je sve radilo normalno, jutros čovjek upalio računalo, krenuo da radi , i ništa...
[ mmix @ 08.05.2008. 21:36 ] @
Jel startovana aplikacija sa lokalnog diska ili sa LAN share-a?
[ marko v @ 09.05.2008. 05:57 ] @
Je, sa lokalnog diska. Al, je shared folder u kojem se nalazi, u njemu se stvaraju neki dokumenti kojima drugi pristupaju, a aplikaciju pokreće samo lokalni korisnik
[ mmix @ 09.05.2008. 07:20 ] @
Pa jel jeste il nije

Ono sto je vazno je gde je EXE fajl aplikacije posto on zapocinje aplikacioni domen i ucitava security policy. Ako je EXE na loklanom disku onda je lokal i pokrece se sa Full Trust, ako je EXE na share-u (ukljucujuci mapirane diskove) onda se aplikacija pokrece u "Intranet" zoni i ima ogranicenja pristupu lokalnim resursima, medjutim SqlClient bi trebao da bude lociran u LocalIntranet permission set-u, sto me vodi na to da je neko na masini cackao podesavanja zona i permission-a.
[ marko v @ 09.05.2008. 11:10 ] @
EXE je na lokalnom disku. U folderu koji je sheran ostalima.
Desilo se nešto čudno.
Program je imao shortcut na desktopu. I kad se pokretao putem shortcuta nije radio.
'Ušao' sam u folder, pokrenuo exe i radio je.
Recimo da se exe nalazi u C:\folder (share name je također folder) i da se računalo zove kompjuter.

Nekako su se u shortcutu izmijenili target i start in polja.
Target se 'sam' preimenovao iz "C:\folder\program.exe" u \\kompjuter\folder\program.exe i ovako program nije radio.
Ista stvar je bila i sa start in poljem.

Kada sam vratio polja u shortcutu na Target:"C:\folder\program.exe" i Start in:"C:\folder\" stvar je nastavila raditi normalno.
(100% sam siguran da su originalne postavke i bile ovakove).

Sad kako su se ove vrijednosti same izmijenile nikako mi nije jasno.

A korisnik koji radi na računalu 100% nije ništa mijenjao jer jednostavno ne zna o čemu se radi.
Čovjek je "istreniran" da unosi podatke, a o bilo kakvom drugom korištenju računala mislim da nema pojma.

Ured je zaključan i samo on ima pristup računalu.

Šta se tu moglo desiti , nemam pojma.....