[ rodnytroter @ 09.05.2008. 12:27 ] @
Ovako, pravim jedan video na kojem bi zeleo da na pocetku prikazem jednu sliku na kojoj ima dosta ljudi i da redom svakog od njih (glavu) uvecam i dole ispisem ime i prezime. a da nakon toga normalno kene video
Da li je to uopste moguce ako jeste kako
[ Mister_rap @ 09.05.2008. 12:56 ] @
Jeste moguce, moze da se odradi na vise nacina...
U sustini ti treba jedna veca (recimo 1600xnesto) i jedna manja slika (1000xnesto).

Na vecoj slici su glave vece pa ces odraditi krop istih i fino ih sloziti na potrebnim pozicijama...
[ StudioIbro @ 09.05.2008. 15:36 ] @
Koji je postupak kada bi se jedna po jedna glava zumirala i vraćala na istu poziciju?
[ Mister_rap @ 10.05.2008. 10:30 ] @
Najlogicnije resenje je flash za tu varijantu.
Mada nije prakticno kada je raster grafika u pitanju.

Logika je vrlo prosta:
Svaku glavu pretvoris u simbol i na odredjenom frejmu odradis rezise iste, i iskoristis motion tween kako bi odradio zoom in i zoom out.
[ Igy81 @ 10.05.2008. 16:02 ] @
Zasto ne i After Effects, ubacis sliku (naravno dovoljno veliku) ukljuci joj switch za 3D objekt. Ubaci kameru i jedan NULL objekt i za njega ukljuci 3D switch. Parentuj kameru za NULL i onda animiraj NULL, a kamera ce pratiti njegove kretnje.

Ima i jos gotivniji fazon kao u ovom tutorijalu na digitaljuice.com, jeste da ima dosta posla, ali rezultat je izvanredan.

Pozdrav!
[ Mister_rap @ 10.05.2008. 18:13 ] @
Svakako da moze u AE jer je princip u potpunosti isti samo sto je za ljude koji ne poznaju AE prilicno tesko realizovati ovako nesto. Sa druge strane flash je po mom licnom misljenju mnogo laksi za realizaciju ovoga.
[ Igy81 @ 16.05.2008. 13:05 ] @
Ipak mislim da je, ako se odradjeni materijal planira koristiti u daljnjoj video produkciji nechega, AE bolje rijesenje posebno ako onaj ko radi gore pomenuti zadatak u kombinaciji PPro i AE (sto najcesce i jeste slucaj).

Bez obzira ko (ne)zna raditi u kojem programu, treba se imati na umu daljna obrada (ako ce je upste biti) kao i krajni format obradjenog materijala.

Bilo kako bilo, obije opcije su efektivne na svoj nacin, pa sami skontajte koja odgovara vasim potrebama.

Pozdrav!
[ MIHAEL GABRIEL @ 18.05.2008. 00:21 ] @
Citat:
rodnytroter: Ovako, pravim jedan video na kojem bi zeleo da na pocetku prikazem jednu sliku na kojoj ima dosta ljudi i da redom svakog od njih (glavu) uvecam i dole ispisem ime i prezime. a da nakon toga normalno kene video
Da li je to uopste moguce ako jeste kako


Pozdrav,jel slicno ovome zelis?
[ Cileinteractiv @ 19.05.2008. 15:55 ] @
Uh, danas to može mnogo suptilnije, davno je bila 1989.
[ rodnytroter @ 23.05.2008. 13:46 ] @
Citat:
MIHAEL GABRIEL: Pozdrav,jel slicno ovome zelis?
e bas tako nesto
[ MIHAEL GABRIEL @ 23.05.2008. 18:10 ] @
Prijatelju,ja sam to "nabrzaka" napravio u programu vegas,nemoj pogresno shvatiti to "nabrzaka",trazio si odgovor da li je moguce,ljudi su odgovorili da je moguce i iznjeli par programa sa kojima se to moze,ja sam konkretno primjer napravio u vegasu da vidimo da li trazis slicno...
pozdrav.
[ Audio @ 11.07.2008. 22:11 ] @
U Vegasu je to toliko lako uraditi da nemam reci.Bas iz tog razloga ga i obozavam Nema nikakve preterane filozofije.
[ djyova @ 26.07.2008. 00:37 ] @
A tek u Ulead Video Studiju... Iz par klika.