[ beli.pastuv @ 09.05.2008. 18:27 ] @
Ljudi od danas sam ponosni vlasnik gore navedenog aparata, a kako sam nov u ovom delu molim da mi pomognete. Za pocetak imam nekoliko pitanja.

1. da li cu dobiti nesto vise ako izvrsim upgrade WM 6.1, tj da li on pruza neke znacajnije mogucnosti koje 5 nema. takodje me interesuje da li je malo brzi, posto ovom cudu jedino mogu da zamerim na malo sporijem radu, valjda zbog kolicine rama.

2. kako mogu da vidim koje su mi sve aplikacije minimizirane (kao kad kod symbiana drzite ono dugme za ulazak u meni), posto primecujem da ih ne zatvara vec se izvrsavaju u pozadini, a samim tim zauzimaju i ram. ovo znam jer sam naso negde po setingsu sve aktivne aplikacije i mogu se sve zajedno zatvoriti, samo valjda ima neki brzi nacin.

3. kako da podesim da mi internet explorer i mms rade preko gprs-a. problem je sledeci, napravio sam ja gprs konekciju i podesio sam da se preko nje izlazi na internet (da je ona glavna), on se konektuje bez problema, ali kad IE pokusa da izadje na internet ne buni se za koneciju, prihvata je ali za svaki sajt koji ukucam on prijavljuje da je nepostojeci.

Ako neko ima neku aplikaciju ili sajt na kome mogu naci iste slobodno nek pusti PM, bilo bi mi jako koristo.

Hvala svima na odgovoru.

Pozdrav
[ nmilosev @ 09.05.2008. 21:24 ] @
1. Što češće radiš apgrejd svakako da će ti uređaj biti brži i stabilniji, mada i tu ima granica tipa neću danas jedan ROM sutra drugi. Poseti xda-developers.com ako već nisi, oni su najbolji za ROM-ove.

2. Odeš u Start-Settings-System-Memory-Running programs i tamo imaš aktivirane aplikacije. Predlažem ti da koristiš neki softver koji može da ti omogući, da se kad klikneš na X dugme aplikacija stvarno isključi tj. da ubije proces a ne samo da je minimizira. To ti mogu omogućiti Pocket Plus, Wisbar Advance ili Battery Status (Advanced verzija)

3. Top tema u Windows Mobile podforumu. Proveri još jednom podešavanja ako si 100% siguran da je sve u redu, probaj da koristiš neki drugi browser.

Pozdrav.
[ beli.pastuv @ 11.05.2008. 18:14 ] @
Hvala na odgovoru, a ja se izvinjavam na kasnjenju.

Skinuo sam Pocket Plus, prezadovoljan sam programom, bas nudi sve ono sto mi je trebalo, samo mi je jos ostalo da ga registrujem. Ne verujem da cu ove ostale, posto mi ovaj pruza sve potrebno, a vi kazite ako ima neki bolji. U svakom slucaju jako fin alat.

Sto se tice broworsinga uspeo sam nekako da se nakacim, s tim sto mi preko wlana rade i opera (koja mi se vise dopada) i IE, ali preko gprs-a samo IE, no to mi je nebitno posto mi zavrsava posao. Nesto me zeza sada gmail, juce je lepo radio, ali danas nece...resice se valjda to nekako. Problem sam (ako ima neko sa slicnim) resio tako sto sam u Gprs podesavanju, namestio da je (nesto, sta vec) CHAP, a ne PAP i proradiolo je.

Jer mogu ja besplatno da radim ugrade na noviji windows i da li je to neka jednostavna procedura? Samo ja te upgradove nikad nisam voleo, bar za klasican komp, vise volim format, pa sve od pocetka i uvek je tako radilo brze.

[ nmilosev @ 11.05.2008. 19:40 ] @
Kad se kaže apdejt u PDA svetu misli se na "formatiraj, pa nanovo", što bi neki rekli. Operacija uglavnom nije komplikovana ali treba imati elementarno znanje o Windows-u (copy, paste, format kartice). Apdejt je besplatan, tj. entuzijasti razvijaju softver besplatno a kompanije sede i gledaju. U tvom slučaju HTC Universal, ima brdo ROM-ova sa dobrim uputstvima. Samo zapamti jedno, ako u bilo kom trenutku ne znaš šta radiš obustavljaj proces. Ja sam svoj Axim flešovao dosad desetak puta, čak i jednom neuspešno pa sam ga vratio sa SD Image Loadera. U svakom slučaju apgrejovanje je dobro, odlično, šta više, dozvoljava ti da koristiš pun potencijal uređaja koji poseduješ.

Pozdrav.
[ beli.pastuv @ 19.05.2008. 15:28 ] @
Kako da podesim proxy i port kada idem na interent preko WLAN-a? Takvo podesavanje nema kada se kacim preko WLANA, samo kada idem preko mreze.
Hvala