[ rambo @ 09.05.2008. 19:35 ] @
Da li neko može da mi objasni kako da (na najjednostavniji način) napravim aplikaciju koja će da izgleda kao neki od programa iz Office 2003 paketa?

Da pojasnim. Meni treba da napravim program čiji korisnički interfejs (UI) izgleda identično onom iz Office 2003 paketa. Znači, sve u plavom tonu (meniji, tab kontrole, pozadine određenih kontejnera, i td.).

Poređenja radi, pošto ja takođe koristim Delphi, tamo imam dosta paketa kontrola nezavisnih proizvođača (kao što je DevExpress) čije kontrole mi omogućavaju da promenim vizuelni identitet čitave aplikacije, pa mogu da biram dali hoću standardni Windows XP, Office 2003/2007 ili neki drugi (skinovani) UI.

Da li tako nešto postoji u VS2008 (.NET 3.5)? Da li postoji metod kojim se može aplikaciji reći da treba da koristi neki drugi set komponenti? Da li Microsoft daje neki SDK za to i koji? Da li je možda dovoljno ubaciti referencu na neki asembli i koji?

Ili moram da to nabavim negde drugde, kao nezavisni proizvod i koji?

Ako neko ima objašnjenje, meni treba kratak primer, ili naziv teme u MSDN koji trebam da pogledam, ili kratko objašnjenje kako to da uradim.

Hvala.
[ negyxo @ 09.05.2008. 22:20 ] @
Kao sto postoji za Delphi, kao i za sve ostale jezike, tako i za .NET postoje 3rd party biblioteke. Mozes pogledati po netu, ima ih i taj DevExpress za .NET, ali to sto ti trazis za tvoju aplikaciju nije nimalo jednostavno u .NET 2.0 a posto spominjes VS 2008 onda mozes da se presaltas i na WPF, doduse mogao bi da se i upoznas sa njim prvo pa tek onda da se bacis na posao, jer je po konceptu drukciji od dosadasnjih tehnologija, konkretno tebi ce trebati template-i za bas neku heavy restilizaciju a za neki light posao moci ces da zavrsis i sve sa stilovima.
[ mmix @ 10.05.2008. 08:41 ] @
I Devexpress i Infragistics WinControls imaju Office 2003 look&feel, u oba imas cak i Office 2007 UI elemente (ali ti treba posebna licenca od MSa za distribuciju aplikacije sa tim UIem)
[ bags @ 11.05.2008. 13:38 ] @
Na http://www.componentfactory.com/ mogu se skinuti besplatne Krypton kontrole(sve osim tibbona 2007).

Prilicno dobro rade posao i dobro se integrisu u VS.
[ icobh @ 11.05.2008. 14:44 ] @
Pa ako me sjećanje dobro služi, bilo koji detnet poslije 1.1 verzije ima Office 2003 Style Menu & Toolbar, i baš se mora posebno podešavati ukoliko želiš baš system rendering...