[ aleksej77 @ 09.05.2008. 21:33 ] @
Hteo sam da napravim affiliate program, da placam sajtovima po kliku, kada postave moj baner.Ideja je da napravim novu stranicu na sajtu,tu stranicu cu kao pocetnu registrovati kod analiticsa-a, i redirekcija sa te stranice ce ici na glavnu. Da li je ovo moguce? I koliko je analitics pouzdan sto se tice unikatnih poseta, i koliko moze da "vidi" zloupotrebe?

[ epitaph @ 10.05.2008. 17:59 ] @
Pouzdan je Analitics, na njemu bi mogao tacno da vidis broj apsolutno unikatnih posjeta u odredjenom vremenskom periodu, i vjerovatno bi mogao uci u trag vecini pokusaja da sve vjestacki napravi promet...

Ono sto ja ne kontam je kako si mislio uz pomoc Analitics-a ucesnicima u tvom programu obezbjediti statistiku prometa koji oni posjedinacno naprave, tj. koliko su zaradili i prometa poslali sa svojih sajtova...

Ne mislis valjda kreirati za svakog od njih nalog za pregled na svom Analytics nalogu, pitanje je da li bi se snasli.. a uz to bi imali i kompletan uvid u tvoju statistiku jer u Analitics programu ne mozes ograniciti koje dijelove statitike tvog sajta korisnik moze, odnosno ne moze, da pregleda... Predpostavljam da imas neku aplikaciju (mozda php) uz pomoc koje ce ucesnici u programu moci pratiti svoje zarade. To mi se cini kao jedio logicno rjesenje, a u tom slucaju moras misliti na odstupanje koje ce pokazivati ta aplikacija u odnosu na Analitics, tj. skripta ce vjerovatno pokazivati vise ili manje posjeta sa odredjenog sajta od Analitics-a - to odstupanje postoji bez obzira na program koji koristis, uvijek postoji veca ili manja razlika u prtikazanoj statistici...

--

Statitika bi se mogla jednostavno ispisivati sa Analitics-a na tvom sajtu (npr. dva-tri puta dnevno) samo da Analitics posjeduje API!! Posto ga ne posjeduje, malo sam pretrazio po "velikom bratu" i pronasao sam par nacina za preuzimanje i obradu xml fajla sa podacima (statistikom) sajta... pa pokusaj i to!
[ aleksej77 @ 10.05.2008. 22:40 ] @
Cekaj, zar ne mogu da napravim neku novu stranu recimo www.mojsajt.com/novastrana, na kojoj nece biti nista,vec se automatski sa te strane preusmerava korisnik na glavnu, I da tu stranu registrujem na analiticsu kao moj sajt i kao pocetnu. Znaci svaki klijent sa novim sajtom bi imao svoju stranu na analiticsu /novastrana2, novastrana3 .
Jedino, ako mislis , da on preko te strane, ima mogucnost da vidi statistiku celog sajta, ali ne vidim kako?
Posetioci mog sajta i ne znaju za tu stranu, niti ce na nju moci doci, tako da ce analitics davati statistiku samo za posetioce za tu novu stranu ?