[ VanjaDel @ 10.05.2008. 09:49 ] @
Da li je moguce da mi je neko provalio u Yahoo mail (ili kako se to kaze "hakovao")? Neki podaci koji su bili samo u mail-u su "iscureli", pa sad padam u paranoju da mi je neko usao na e-mail.
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.05.2008. 09:59 ] @
Moguce je. "neko" ima tvoj password.
[ VanjaDel @ 10.05.2008. 10:30 ] @
:) Hvala, ali da li je moguce bez pasvorda, ako sazna IP adresu, itd? Mislim, meni nije jasno sta se sve moze saznati preko IP adrese, ali vidim da se to cesto pominje kao neki vazan podatak...?
[ nkrgovic @ 10.05.2008. 11:04 ] @
Jako, jako tesko. IP jeste ranjiv ako je neko blizu tebe, i moze da provali tvoj random number generator (sto na XP-u, koliko ja znam, ne moze), onda ima neku sansu... Ali u praksi se to svodi na nulu. Takodje, da provali sam yahoo security je verovatno jos teze - oni imaju gomilu jako dobrih ljudi koji se bave time.... Ne brini ni o jednoj od tih varijanti.

Ono sto moze je da na osnovu toga proba da provali u TVOJ comp, i tako dodje do tvog password-a. To moze. :D Ovo, naravno, zavisi od toga kako ti je obezbednjen sam racunar, imas li firewall, sta je ispred tebe, da li ti je sistem upecovan i odrzavan, ides li po raznim sumnjivim sajtovima, ili par sajtovima koje potencijalni napadac moze da promeni tako da ti podmetnu neki malware.
[ VanjaDel @ 10.05.2008. 11:46 ] @
nkrgovic

Hvala puno. Treba biti informisan da se predupredi sledeci put:)
[ B4lt4z4r @ 14.07.2008. 23:57 ] @
Proveri ko sve zna password od tvog mejla!
Mozda ti je lozinka nesto sto je lako za pogoditi,datum rodjenja,ime decka,brata i sve sto je vezano za tebe...Ili si mozda pokrenula neki fajl koji je keylogger ili firefox password stealer...Mozda cak i phishing page ..Nista nije iskljuceno..:)
[ VanjaDel @ 15.07.2008. 19:45 ] @
Hvala ti. Bice da je problem pasvord koji se pojavi na kompu sam kad ukucas prvo slovo - upamtio ga komp.