[ MrNo @ 19.10.2003. 18:38 ] @
http://www.apple.com/itunes

Nekoliko meseci posle otvaranja prve onlajn muzicke prodavnice, Apple je izdao svoju verziju muzickog plejera za windows. iTunes ima mogucnosti da przi diskove, ripuje muziku sa CD-a u Mp3 ili AAC, kontrolisanje iPod-a (Mp3 plejera), organizaciju muzickih fajlova i foldera, sharing muzike preko LAN-a i naravno direktno kupovanje muzike iz njihove prodavnice.
Bas me zanima dali ovde ima windows korisnika koji su instalirali iTunes i kakvo je njihovo misljenje.
[ strba @ 20.10.2003. 11:49 ] @
Fenomenalno upravo ga skidam i nadam se da me neće razočarati.
Video sam ga odavno na macu-kod drugara i znao sam samo da je pitanje vremena kada će se pojaviti za win (2000/xp).

Hvala na informaciji.

Pozdrav Nenad
[ MMX @ 20.10.2003. 20:56 ] @
Odlican program. Nadam se da ce uskoro i ceo operativni sistem moci da se instalira na PC-ju.
[ strba @ 21.10.2003. 10:27 ] @
Citat:
MrNo:
http://www.apple.com/itunes

Nekoliko meseci posle otvaranja prve onlajn muzicke prodavnice, Apple je izdao svoju verziju muzickog plejera za windows. iTunes ima mogucnosti da przi diskove, ripuje muziku sa CD-a u Mp3 ili AAC, kontrolisanje iPod-a (Mp3 plejera), organizaciju muzickih fajlova i foldera, sharing muzike preko LAN-a i naravno direktno kupovanje muzike iz njihove prodavnice.
Bas me zanima dali ovde ima windows korisnika koji su instalirali iTunes i kakvo je njihovo misljenje.


Fenomenalno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Winamp+Audiograber+......... idu u djubre. Licenciran frauhofer mp3 i dolby aac (šta dalje reći).

Samo grebovanje u aac sam probao i radi neverovatno dobro. Snimanje diskova nisam probao, ali sam uopšte oduševljen programom.

Pozdrav Nenad

p.s ( must have app )


[ Nub.Saibot @ 21.10.2003. 12:57 ] @

Program je stvarno fenomenalan. Mislim da sadrzi sve sto sam do sada morao da radim sa vise programa. Preporuka.

P.S. Da li je ko probao da startuje QuickTime player dok radi iTunes? Meni cim krene zvuk na playeru blokira masina.
[ leka @ 21.10.2003. 13:08 ] @
Ja sam ga instalirao prosle nedelje... Veni, vidi, vici. Instalirao i deinstalirao. Odlican program, ali nema nista sto vec nemam na ovaj ili onaj nacin. Preporucujem ga naravno svakom pocetniku koji (kao ja) nije stekao "lose navike". :)
Licno nikad ne bih koristio ovakav jedan program za ripovanje CD-ova, sto je i logicno jer NIKAD NISTA ne enkodujem MP3. U zivotu koristim uglavnom OGG format i freedb za skidanje informacija o CD-ovima.
[ MrNo @ 21.10.2003. 13:19 ] @
Citat:
Nub.Saibot:
P.S. Da li je ko probao da startuje QuickTime player dok radi iTunes? Meni cim krene zvuk na playeru blokira masina.


Radi to kod mene na poslu bez problema. Konfiguracija je 2GHz P4 sa 512MB RAM-a i Windows XP.

[Ovu poruku je menjao MrNo dana 21.10.2003. u 15:37 GMT]
[ leka @ 21.10.2003. 13:23 ] @
Na takvoj masini ce sve zivo da radi bez problema. :)
[ Tyler Durden @ 21.10.2003. 13:25 ] @
Jesam ja nesto pogresno razumio ili se pjesme skinute sa preko ovog apple servisa mogu slusati samo na ipod playeru?
[ MrNo @ 21.10.2003. 13:33 ] @
Citat:
Tyler Durden:
Jesam ja nesto pogresno razumio ili se pjesme skinute sa preko ovog apple servisa mogu slusati samo na ipod playeru?


Pa sad. Jedini Mp3 plejer na kome mozes da slusas muziku koju kupis je iPod. Ali mozes da slusas na kompjuteru ili mozes da ih isprzis na CD. Bar ce niti tako dok se ne napravi neki standard. Problem je u zato sto su pesme zasticene (DRM) i nijedan drugi Mp3 plejer ne moze da ih dekoduje ...
[ Ivan Dimkovic @ 21.10.2003. 14:19 ] @
ipod DRM je smesan - kad se pesme jednom prebace na iPod - vise nisu zasticene, vec normalni MPEG-4 audio (.m4a) fajlovi :)
[ MrNo @ 21.10.2003. 15:31 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
ipod DRM je smesan - kad se pesme jednom prebace na iPod - vise nisu zasticene, vec normalni MPEG-4 audio (.m4a) fajlovi :)


Moguce, moguce. Kad dodjem kuci probacu da stavim neku zasticenu pesmu na iPod i onda da je prebacim ponovo na HD pomocu terminala.
[ Ivan Dimkovic @ 21.10.2003. 16:31 ] @
Pa ja probao vise puta - i radi :)

.m4p se prebaci na ipod, a onda se vrati - mozes i u .mp4 da ga preimenjes, pa da ga pustas sa iTunes-a, QT-a, Nero-a, RealOne-a, Winamp-a (sa in_mp4 plug-inom) itd...
[ MrNo @ 21.10.2003. 18:18 ] @
Ne zezaj pa to je odlicno hehehe
Za WinAmp ti ne treba plugin, samo skini ovu novu betu 5. Ima cak i ugradjen AAC encoder.
Vidi se da Apple i AOL rade zajedno :)
[ Ivan Dimkovic @ 21.10.2003. 19:20 ] @
Citat:

Za WinAmp ti ne treba plugin, samo skini ovu novu betu 5. Ima cak i ugradjen AAC encoder.


Ma ima (dobio sam ja tu betu odavno :-), ali koriste AAC bez MP4 wrapper formata, plus su dodali kvazi-standard ID3v2 (koji nista ne valja, pritom) - i tako dobili kombinaciju koja nije ni ISO/AAC kompatibilna a ni MP4 dekoderi (a takvi ce biti svi 3GPP telefoni, novi Sony playeri i sl..) nisu sposobni to da citaju.

Jedini ISO AAC player je Philips eXpanium 3xx - secam se da smo morali u Nero-u da ubacimo exportovanje u "raw" ISO AAC samo zbog tog uredjaja.

Takodje u Winampu koriste i dolby consumer encoder, koji je na nivou QT6.0, dakle mnogo losiji od QT6.3 ili Nero AAC enkodera, no to je manje bitno - bitno je da je standard i to je dobro.

Mislim da smo uspeli nekako da ih ubedimo da koriste MP4 file format (koji ima nebrojene prednosti nad elementarnim AAC bit-strimom), videcemo u sledecoj beti kako to radi....

U svakom slucaju, MP4 plug-in sa www.audiocoding.com je mnogo bolji, ne samo sto cita AAC/MP4 i sl.. nego je i najbrzi (najmanji CPU load), podrzava mnostvo opcija (dekodiranje u 16, 24, 32 bitni int. PCM, ili u 32, 64-bitni floating point PCM, zatim AAC Low Complexity (LC), Main, LTP, Low Delay i ER profile, cak i Digital Radio Mondial (DRM) - Dolby podrzava samo LC, itd..) i plus je trenutno jedini javno dostupni dekoder na svetu koji podrzava novi HE AAC (aacPlus) standard (MPEG-4 V3, kao mp3Pro samo za AAC) - a i kod je opensource i GPL za nekomercijalnu primenu.