[ hecky @ 11.05.2008. 13:11 ] @
Populacija: 7.397.651
Glasaca: 6.749.688 (51.211 zivi u inostranstvu)

Ispada da cak 90% populacije ima 18+ godina (i pravo glasa).

Ako uzmemo u obzir da Srbija dodatno ima puno izbeglica (koji nisu glasaci), mozemo zakljuciti da smo mi Srbi BAS MATORI .
[ etjen @ 11.05.2008. 14:11 ] @
ako su ti podaci zvanicni, onda stvarno kretenski...
[ hecky @ 11.05.2008. 14:39 ] @
Pa zvanicni su koliko mogu biti zvanicni:

Populacija - 7.397.651
Izvor: Republicki Zavod Za Statistiku (http://webrzs.statserb.sr.gov.yu/axd/index.php)

Glasaca - 6.749.688 (51.211 zivi u inostranstvu)
Izvor: B92, a njihov izvor je Republicka izborna Komisija (http://www.b92.net/info/vesti/...category=418&nav_id=297933)

Ovaj, sta znaci da su podaci kretenski?
[ etjen @ 11.05.2008. 18:43 ] @
pa... - suvise ocigledno netacni. Jer kao sto si i sam rekao, ispada da je ispod 10% ljudi u celoj Srbiji mladje od 18, sto je nebuloza.
Kada je uopste kod nas radjen poslednji popis?
[ X Files @ 11.05.2008. 19:15 ] @
Najbolji "zavod za statistiku" je Poreska uprava (u saradnji sa Vojnim odsekom, za mladje od 18). Čudo jedno kako sabiraju ;) Trebali su njih da pitaju...

Inače, šta li je od ovoga manje netačno - broj stanovnika ili birača :) ?
[ Ivan Dimkovic @ 11.05.2008. 19:24 ] @
Citat:

ispada da je ispod 10% ljudi u celoj Srbiji mladje od 18, sto je nebuloza.


Poslednji popis je radjen 2002-ge godine.

Po starim informacijama, broj mladih od 0-14 godina je bio oko 19.9%, ali u to je uracunato Kosovo koje ima izuzetno mlado stanovnistvo - pa je Srbija bez Kosova verovatno znacajno pomerena na dole kada je ovaj parametar u pitanju.
[ boban779 @ 11.05.2008. 23:28 ] @
Popis 2002 nije rađen na Kosovu i Metohiji. 7,4m je cifra bez naše južne pokrajine.
[ Buum @ 12.05.2008. 07:47 ] @
Nije u pitanju nikakva prevara – u Srbiji ima jako malo mladih ljudi. Zato smo najstarija nacija (po proseku godina) u Evropi i jedna od najstarijih nacija na svetu.
[ Au197/79 @ 12.05.2008. 08:12 ] @
Kada se uzme u obzir to kako smo upropastili tu omladinu, koliko će njih da se oda alkoholu, drogi, kriminalu, koliko će da se povredi u saobraćajnoj nekulturi, da će ono malo pametnih da ode iz zemlje... Crno nam se piše.

Objavili su podatke da samo ispod 9 % omladine čita!!! Ne postoji ni jedna lektira a da je pročita više od 50% srednjoškolaca. Fond reči je desetkovan u odnosu na situaciju pre '90.
[ Majstor Duja @ 15.05.2008. 14:51 ] @
Citat:
Au197/79:
Objavili su podatke da samo ispod 9 % omladine čita!!! Ne postoji ni jedna lektira a da je pročita više od 50% srednjoškolaca. Fond reči je desetkovan u odnosu na situaciju pre '90.


Uh, dobro je...uskoro postizemo US standard po pitanju obrazovanja....
[ Markoxxx @ 15.05.2008. 19:25 ] @
i ako nisu tacni, nije daleko od istine...
[ bventil @ 15.05.2008. 20:10 ] @
Zaboravili ste jednu stvar. Siguran sam da se u birackim spiskovima nalaze i svi albanci sa Kosova.
Tj. ne svi, nego oni koji su bili na popisu 90-tih(ili kad je vec tamo zadnji put radjen popis).
Mislim - Kosovo je Srbija, a samim tim i oni imaju pravo glasa.
Dok se u stanovnike Srbije ocigledno oni vise ne racunaju=(ujdurma republickog zavoda za statistiku .

i da dodam:
"Uh, dobro je...uskoro postizemo US standard po pitanju obrazovanja...."
))
[ volodja_mos @ 22.01.2010. 20:00 ] @
Kakvo je cudo,koliko se samo abortusa izvrsi u srbiji.Treba ih zabraniti. A realno i nase devojke su curke.nece mlade da se zatvaraju u kuhinje da imaju obaveza oko dece, hoce prvo da se lepo izive,obidju sveta,iskacu po diskotekama pa tek onda moze da se stvara porodica sto obicno i biva kasno.Nece niko staru istrosenu kokosku svi vole pilice :)
[ Ivan Dimkovic @ 22.01.2010. 20:06 ] @
Aha, pa ako nece devojke, sto se ti ne zatvoris u kuhinju i malo brines oko dece - probaj to da predlozis nekoj, sta znas, mozda i uspe ;-)

A ne... hajde da zabranimo abortuse, i da nateramo devojke da se kote... pazi, ni od toga nema nista dok im ne zabranis da idu u skolu, inace ce drsko da traze "karijeru" i nece hteti da sede u kuci pored sporeta i da cuvaju decu 24/7... zeznuto :)
[ component @ 22.01.2010. 21:08 ] @
A treba zabraniti i kondome, pospešiti prodaju alkohola mladim devojkama (kad su pijane najčešće su neželjene trudnoće). A ako to ne uspe možemo legalizovati silovanja. Sve u cilju razmnožavanja nacije. Gde bi nam bio kraj?

Nego, volodja_mos, koliko dece ti izdržavaš?
[ vladd @ 22.01.2010. 21:18 ] @
To je stara prica, a vladajucim strankama ne pada na pamet da se odreknu potecijalnih glasaca. Nisu dzabe onollike apanaze u izbornoj komisiji.


TAko da je malo iluzorno da se cudimo po forumu
[ Bata @ 23.01.2010. 08:06 ] @
potražite , pa pogledajte, na internetu film "How many people can live on planet Earth"

-možda vam se učini da to što se polako "ispisujemo" i nije tako loše, jer posle nekog vremena ova žurka
neće biti tako dobra - što zbog ljudi, što zbog lokacije i posluženja...


dodatak:
tek sada vidim da je tema iskopana, i to od ovog svebor-viteza, zagovornika tradicionalnih vrednosti.
[ volodja_mos @ 23.01.2010. 14:26 ] @
@Ivan Dimkovic

Ako u organizmu vise izumre celija nego sto se obnovi ,organizam polako ali sigurno umire ukoliko se neotkrije uzrok i ukloni.
Tako je isto i sa drzavom ,ukoliko vise umre ljudi nego sto se rodi,nacija polako ali sigurno nestaje.A karijere i buducnosti nema tamo gde nema podmladka.A sto se tice sporeta i dece karijera moze isto tako da se gradi i stim kao i bez toga,mozda cak i bolje jer tu je dodatna motivacija.Dok nisam dobio dete boleo me k.... za sve pa i za posao a kad sam ga dobio slika se promenila,morao sam vise da se angazujem po pitanju posla tako da je to u velikoj meri doprinelo mom pomaku ka visem stepeniku u smislu karijere.Jer moram da napravim uslove za zivot tog deteta.Znaci dete me niucemu nespotice vec mi daje pogonsko gorivo.A sad kakve mere primeniti u borbi protiv bele kuge to je druga prica.Jedno je teorija a drugo je realna surova stvarnost. Kazu ljudi nezeljena trudnoca a da li je sex isto tako bio nezeljeni.Ljudi svesno ulaze u rizike najvise da bi ugodili svojim strastima a posle necu da prihvate posledice toga "DETE" pa ajmo da arbortiramo,ko ga j e b e.Taribici su rekli nece nas biti ni da stanemo ni ispod sljive pa tako da cemo moci graditi karijeru ispod sljive.Jedan da mlati,drugi da skuplja a treci da jede .:)

POzz
[ volodja_mos @ 23.01.2010. 14:37 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=wWm5RQQta7Q&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ZFlfY3uaqx8

http://www.youtube.com/watch?v=JSXDrOo0dg8&feature=related

200 000 godisnje abortusa,treba sram da bas bude.Idustrija smrti zarad karijere.Jos se nadju pojedinci pa se sprdaju.
[ Ivan Dimkovic @ 23.01.2010. 15:01 ] @
Vidi, volodja_mos, kada je vec doslo do abortusa - jasno je da je to dete nezeljeno.

Ne mozes ukinuti abortuse - privatnih klinika koje ce ga uraditi uvek ima (a ilegalni abortusi su mnogo gori po celo drustvo nego legalni jer se povecava rizik za majku - a kada izgubis majku vise neces imati sansu uopste da ona ima decu), a na kraju krajeva - Srbija se granici sa zemljama u kojima je abortus legalan, odes u soping i na abortus u Segedin... zvuci odvratno, ali tako ti je to.

Cak i ako uspes da nekako smanjis broj abortusa otezavanjem izvrsavanja istog - oni koji ne zele decu ce preci na druge metode kontracepcije - ovog puta naterani sticajem okolnosti, a ne pravilnim obrazovanjem.

Postoji drugi nacin borbe protiv toga, podsticajem povecanja familije. Na zalost, ako pricamo o Srbiji - cak ni neke osnovne stvari nisu na mestu, i bukvalno otezavaju imanje porodice. Imas gomile horor prica iz porodilista, decija hrana i ostale potrebstine su preskupe, drzava nije u stanju ni porez da smanji na to... o cemu bre mi pricamo.

Inace, sto se samog problema ljudi u drzavi tice, kao sto sam vec na drugoj temi rekao, to se isto tako moze resiti na vise nacina - ne mora to biti povecanje prirodnog prirastaja (nekada to nije ni moguce uraditi), moze se olaksati imigracija.

Na kraju krajeva, ako globalno gledamo - planeta ima previse ljudi, i svaki dan se broj ljudi na planeti povecava. Daleko je bolje uticati da se ti ljudi bolje raspodele nego pospesivati nakot novih ljudi koji ce zbog toga biti u borbi za resurse koje nece imati.

Citat:

200 000 godisnje abortusa,treba sram da bas bude.Idustrija smrti zarad karijere.Jos se nadju pojedinci pa se sprdaju.


Pravis opasnu pretpostavku - da je razlog tih abortusa "zbog karijere". Razlozi mogu biti mnogobrojni, ali glavni razlog tolikog broja abortusa moze biti samo nepismenost i neobrazovanost, jer je abortus ubedljivo najgori, najskuplji i najintruzivniji metod kontracepcije. Kada se koristi u tolikoj meri jasno je da te zene nisu bile u stanju ili nisu bile upucene u neke druge metode.
[ maksvel @ 23.01.2010. 15:31 ] @
Velika je greška tumačiti te cifre u stilu "Imalo bi nas za 200.000 više". Takođe, nije Srbija toliko prenaseljena, da je dobro što nas nema više. Ovaj broj treba smanjiti po dva aspekta: podrškom porodice - Dimković je pomenuo neke "inhibitore" (a ima ih još) i edukacijom.
[ Bata @ 24.01.2010. 08:32 ] @
ja to ovako vidim:

-napredna i obrazovana populacija, koja vidi dalje od nosa i kojoj vodilja kroz život nije ona: "što će kas'ti očo i mater, pop, selo..."
shvata vrednosti života nesputanog brigom o deci, a kada dođu do toga da žele da imaju decu, onda zbog svojih širokih pogleda osećaju
odgovornost da obezbede dobre uslove za to dete.
ako ne mogu da obezbede dobre uslove, iz istog tog osećaja odgovornosti (a ne samoživosti ili sebičnosti, kako mnogi sveštenici na tv seru)
odluče da ne stvaraju potomstvo.

-idioti, zatucani emotivnom potčinjenošću isto tako zatucanim roditeljima ili zatucanoj sredini iz koje su potekli (to može biti selo, gradsko naselje
sa specifičnom populacijom u većini, verska grupa (mainstream isto kao i alternativne) , ponegde i cela država i civilizacija )
su ljudi kojima vodilja kroz život jeste ona: "što će kas'ti očo i mater, pop, selo..." osećaju obavezu da u tom-i-tom životnom dobu učine to-i-to
(odu u vojsku, zaposle se, ožene se, izrode decu, na veseljima budu selje i gledaju grand-šou)
e to su ljudi koji nikada nisu odrasli, jer uvek imaju nakovanj na svesti koji se zove "što će kas'ti očo i mater, pop, selo..." i koji ih plaši
kao da su dete od 10 godina koje se upiški kada matori podviknu.
u takvom životu dete je obavljena tačka dnevnog(životnog) reda, i stvoreno je iz osećaja obaveze prema patrijarhalnom programu usađenom u ono malo mozga.


[ volodja_mos @ 24.01.2010. 09:49 ] @
@Bata

Kazes gledaju da obezbede dobre uslove tj buducnost za dete ako nemogu pribegavaju tome da nemaju dece i sto podrazumeva ukoliko ga zakace kojim slucajem idu na varijantu abortusa .E pa vidis ja mislim da nisi u pravu,to gde ce se roditi dete nema veze sa njegovom buducom karijerom.A za to ima na milione primera,recimo Abramovic jedan od najbogati rusa se rodio u jako siromasnoj porodici pa ima jos krs primera ti najbogati ljudi iz amerike,rusije i sirom sveta da su obicno iz bedni porodica da nekazem polupismeni iz bedne mladosti proistekli. Nas nikola tesla se rodio u siromasnoj svestenickoj porodici kako bi ti rekao patrijahalnoj pa vidi njegov uspeh koji je ostvario.A obicno deca koja se rode u odlicnim uslovima bivaju niko i nista,razmazena,nesposobna da se u zivotu bore sami jer im je sve bilo potaman.Gvozdje se kali na vrucem ili kao sto je njegos rekao "u dobru je lako dobro biti,na muci se poznaju junaci".
[ Emil Ranc @ 24.01.2010. 16:03 ] @
Volođa, mislim da su primeri koje si ti naveo više izuzeci, nego pravila. Onaj ko se rodi i odrasta u siromašnoj porodici, uglavnom neće imati bog zna kakve uslove za školovanje niti će imati roditelje koji će mu pomoći u osamostaljivanju i sl. Mali broj je onih koji će se snaći i iskobeljati iz siromaštva, ali ti isti bi to uradili i da su se rodili u bogatim poradicama! Sad, nemoj mi reći da bi Abramovič postao običan komercijalista, a Tesla u najbolju ruku monter Edisonovih centrala, da su kojim slučajem u startu imali bolje finansijske uslove.

Takođe, kontra-primeri tvojim primerima mogli bi biti Bil Gejts ili Isak Njutn, koji su rođeni i odrastali u veoma finansijski povoljnim uslovima.
[ Igor Gajic @ 25.01.2010. 12:22 ] @
Evo sta kaze CIA:

0-14 years: 15.4% (male 586,806/female 549,900)
15-64 years: 67.8% (male 2,503,194/female 2,502,807)
65 years and over: 16.8% (male 508,606/female 728,026) (2009 est.)

Median age:
total: 41 years
male: 39.3 years
female: 42.7 years (2009 est.)

Population growth rate:
-0.468% (2009 est.)

Life expectancy at birth:
total population: 73.9 years
male: 71.09 years
female: 76.89 years (2009 est.)


E sad, u prevodu,

imamo 1 milion ljudi starijih od 65 godina, ocekivani vek zivota je 74 godine(mada mislim da je manje), sto ce reci u sledecih 9 godina(i manje) Srbija ce izgubiti skoro milion ljudi, i kako je natalitet negativan, trajno se smanjuje populacija. Takodje, tu nije uracunata ni emigracija, pa se moze ocekivati da i tu ode nekih > 100.000 ljudi u sledecih deset godina.

Takodje stanovnistvo je u proseku jako staro, pa ce pritisak na penzione fondove biti sve jaci iz godine u godinu, a prilicno malobrojna radno sposobna populacija ce morati da izdrzava sve to...

Jako crno...
[ drbogi @ 25.01.2010. 14:34 ] @

Citat:
Bata

u takvom životu dete je obavljena tačka dnevnog(životnog) reda, i stvoreno je iz osećaja obaveze prema patrijarhalnom programu usađenom u ono malo mozga.


Sve se slažem sa ovim što si napisao, primer je izvanredan i istinit, samo mislim da nije relevantan temi. Život se stvori iz nekakvih motiva, sad jel to ovo po patrijarhalnom programu, ili po ovom modernom sa idealnim uslovima, beba je rođena, treba ljuljati kolevku.
I moderni i patrijarhalni roditelji odgajaju decu po sistemu vrednosti za koji oni misle da je najbolji, ako su roditelji.

Ali, dete je novo biće, sa sopstvenim životom, sopstvenom sudbinom za one koji veruju u tako nešto.
Hoću da kažem da ne određuju isključivo roditelji sudbinu deteta, tako da nije to baš sve tako predodređeno, kao što mi ponekad zamišljamo. Ni Teslu ni B. Gatesa roditelji nisu predodredili da postanu ono što jesu, iako potiču iz potpuno različitih sredina. Jedan se odvojio od patrijarhalnog nasleđa, a drugi iz nekakvog građanskog, uslovno rečeno, pa su obojica postigli značajne uspehe u oblastima za koje ih njihovi roditelji nisu programirali. Uostalom, pogledajte po svojoj okolini, pa možete videti puno primera.
[ Bata @ 25.01.2010. 16:43 ] @
Citat:
drbogi: Sve se slažem sa ovim što si napisao, primer je izvanredan i istinit, samo mislim da nije relevantan temi. Život se stvori iz nekakvih motiva, sad jel to ovo po patrijarhalnom programu, ili po ovom modernom sa idealnim uslovima, beba je rođena, treba ljuljati kolevku.
I moderni i patrijarhalni roditelji odgajaju decu po sistemu vrednosti za koji oni misle da je najbolji, ako su roditelji.

Ali, dete je novo biće, sa sopstvenim životom, sopstvenom sudbinom za one koji veruju u tako nešto.
Hoću da kažem da ne određuju isključivo roditelji sudbinu deteta, tako da nije to baš sve tako predodređeno, kao što mi ponekad zamišljamo. Ni Teslu ni B. Gatesa roditelji nisu predodredili da postanu ono što jesu, iako potiču iz potpuno različitih sredina. Jedan se odvojio od patrijarhalnog nasleđa, a drugi iz nekakvog građanskog, uslovno rečeno, pa su obojica postigli značajne uspehe u oblastima za koje ih njihovi roditelji nisu programirali. Uostalom, pogledajte po svojoj okolini, pa možete videti puno primera.


ma stvar je u tome da sam iziritiran pristupom koji ima lik koji je vaskrsao ovu temu, sa njegovom mizogenom teorijom
o krivici zena koje "cine genocid" abortusima koje "treba zabraniti" . (zaboravio je valjda da je abortus ubistvo, a dr_kanj_e genocid)
pogledaj na prethodnoj stranici, na prelazu sa maja 2008. na sadasnje vreme, tu poruku dostojnu nekog verskog-rasisticko-sovinistickog fanatika.

postoji druga strana medalje, a to je da je bela kuga zajednicka boljka drustava ciji su ljudi obrazovani u sekularnom sistemu.

a jos jedna druga strana medalje je da je svet i tako prenaseljen, i predvidjanja su da ce mnoge civilizacijske norme opasti sa
materijalnim stetama koje ce doneti sve ono sto sleduje zbog poremecaja klime, neravnoteze u ljudskim masama izmedju rasa/civilizacija/religija,
smanjenja resursa...

kao sto rekoh u prvoj poruci, mozda ovo i nece vise biti neko mesto za zivot pa i nije steta ako nas kroz nekoliko generacija i ne bude,
jer kakvu god zaostavstinu da kao narod imamo (a daleko od toga da imamo neku) , sam fizicki (ne)kvalitet postojanja na planeti mozda to
ucini nevaznim.
[ pisac @ 25.01.2010. 21:07 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:Postoji drugi nacin borbe protiv toga, podsticajem povecanja familije. Na zalost, ako pricamo o Srbiji - cak ni neke osnovne stvari nisu na mestu, i bukvalno otezavaju imanje porodice. Imas gomile horor prica iz porodilista, decija hrana i ostale potrebstine su preskupe, drzava nije u stanju ni porez da smanji na to... o cemu bre mi pricamo.


Pričamo o krajnoj razmaženosti modernog čoveka, koji ne vidi ni prst pred nosom od TVa koji mu puni glavu potrošačkim mentalitetom.

Kakvi bre uslovi za podizanje dece? Kakve pare za pampers pelene? Šta, dete ne može da se rodi i odraste ako neko nema para? Ma 'ajde, totalne glupost. Čovečanstvo (ovaj zapadni "napredniji" i bogatiji deo u koji i mi spadamo iako nismo svesni toga) je zaista u velikom mentalnom čabru.

Bre, moj otac lično se rodio pored kućnog ognjišta na postavljenoj slami, bez ikakvih bolnica i babica. Kakvu je dečiju hranu on jeo? Pa nikakvu: sisao je godinu-dve, kao i sva normalna deca koja imaju normalne majke. Rastao je bez ikakvih para, samo uz hranu koja se dobija jelte sa njive, i odrastao je bez problema zajedno sa nekoliko braće i sestara. Vodu su donosili sa bunara, grejali je na ognjištu (to vam se sada zove "kamin"), kupali se u koritu, noću gledali na videlo a ne na struju. Tako su se bre ljudi rađali i živeli nekada: Rodi se 6-7, preživi 4-5, i idemo dalje...

A sada: kupatilo sa toplom vodom, struja i grejanje, vakcine, pampers pelenice, dečija kolica, zdravstvena zaštita, i molim te lepo, "mi gospoda nemamo uslova niti dovoljno para da bi podizali dvoje dece, jer nam država nije to obezbedila". MOOOOLIIIIIM? Kakve BRE uslove? Pa ti uslovi koje ljudi sada imaju su avion u odnosu na one uslove od pre samo 40-50 godina!

Ma država je kriva samo zato što puni prazne ljudske glave sa potrošačkim TV glupostima u kojima ih ubeđuje da je za dete potrebno mnogo para molim te lepo, i da je za ceo život potrebno mnogo para i mnogo luksuznih stvari koje su eto kao neophodne. I onda ljudi odaberu da kupe kola i LCD TV, umesto da odgaje dete, jer eto oni nemaju uslova.

Mrš bre razmažena ljudska pohlepo. Takvi i treba da izumru. Ako smo takvi, i ne treba da nas bude.
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2010. 21:13 ] @
Ajde pisac, baci taj racunar onda i idi kupi smederevac, da ne budes pohlepan, ugledaj se na tvoju babu. Umesto dosetki na internetu mozes da nacepas malo drva :-)

Citat:

A sada: kupatilo sa toplom vodom, struja i grejanje, vakcine, pampers pelenice, dečija kolica, zdravstvena zaštita, i molim te lepo, "mi gospoda nemamo uslova niti dovoljno para da bi podizali dvoje dece, jer nam država nije to obezbedila". MOOOOLIIIIIM? Kakve BRE uslove? Pa ti uslovi koje ljudi sada imaju su avion u odnosu na one uslove od pre samo 40-50 godina!


Mozes misliti...

Ono, neki ljudi nikako da ukapiraju da se sa vremenom menjaju i navike - i tvoj cale je bio razmazen u poredjenju sa tvojim cukundedom. Sto nikako ne znaci da treba da se vratimo u pecine i da nam se zene poradjaju u supama.

Kakav li je talas razmazenosti dosao kada je covek izmislio STRUUUJU! Ukinuti odma' da ne bi propali u razmazenosti. Petrolejka je zakon, mada je i to luksuz... ako pogledas iz srednjevekovne perspektive.
[ sanja2010 @ 25.01.2010. 21:16 ] @
Citat:
Rodi se 6-7, preživi 4-5, i idemo dalje...

Fantazija, san svakog bracnog para... Da, definitivno su ljudi razmazeni sto zele da im sva deca prezive i zive u skladu s civilizacijskim normama...
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2010. 21:20 ] @
Ma idi bog te mazo, jos traze i pelene i specijalnu hranu za decu... a tek vrtici! Ej!

Pa moj pradeda je bre jeo cepanice i granate za dorucak, kad je bio beba... zato je i bio tough guy i nakotio 15 dece (od kojih je umrlo 10) - TO SU BRE bila vremena... ono, ako beba ne moze da svari granatu, odma' je bacas kroz prozor... ili u reku.

A ne ovo ko danas...

Nego, da li ste primetili da na ES-u pocinje da se stvara neki retro klub... evo bar pre neki dan Mrle drobi o tome kako su WC solje pogubna stvar, te da je cucanje zakon... svakih par nedelja imamo predavanje o tome kako je moderan nacin ishrane los, za medicinu smo vec odavno dokazali da je globalna prevara (leblebije zakon bre... i ken*anje iza vajata, dok se drzis za sljivu - jaca muskulaturu)

A evo sad dolazimo do zakljucka i da ceo lifestyle treba da se vrati koju nekolicinu decenija u nazad...

Sta je bre ovo, napad neo-ludita? :)
[ maksvel @ 25.01.2010. 21:20 ] @
Razmazio nas siroma' Tesla
Ali evidentno da nisu samo loši uslovi (već navedeni) uzrok - na Zapadu natalitet nije ništa bolji. Ima tu što-šta drugih faktora.
[ Miroslav Jeftić @ 25.01.2010. 21:21 ] @
Nema frke, ako se deca rađaju na podu i na slami, od recimo njih desetoro sigurno da će nekoliko preživeti, možda i više od pola. Ako slučajno nešto i pođe po zlu, gasićemo ugljevlje u vodi koja je uzeta kod vodenice, u gluvo doba noći. Nema razloga za brigu.
[ pisac @ 25.01.2010. 21:24 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ajde pisac, baci taj racunar onda i idi kupi smederevac, da ne budes pohlepan, ugledaj se na tvoju babu. Umesto dosetki na internetu mozes da nacepas malo drva :-)


Ja imam dece, dovoljno. A deca imaju sve što im treba, a njima zamislite pare uopšte nisu na listi potrebnih stvari, iako nam naš dragi TV BRAT time puni glavu svakog dana.

Citat:
sanja2010: Fantazija, san svakog bracnog para... Da, definitivno su ljudi razmazeni sto zele da im sva deca prezive i zive u skladu s civilizacijskim normama...


Da, zato je bolje da nemaju nijedno dete, i da nacija odumre. Bolje nego da rode 6 dece od kojih 4 preživi.

Smrt je sastavni deo života. Ko se plaši smrti, ne treba ni da živi
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2010. 21:24 ] @
Ma sta bre ugljevlje... ako je dete mlitavo, KROZ PROZOR BRE... bacis ga i cao, pa napravis drugo. Ko da je to problem :)

Prva stvar kad se dete rodi - granatu u usta, pa ako pojede, sve OK... ako ne, pali bre - treba da uzgajate nekog mlitavog, mozda postane gej jednog dana... lepo su to nase prababe i pradede resavale: kroz prozor bato.

Citat:
pisac
Ja imam dece, dovoljno. A deca imaju sve što im treba, a njima zamislite, pare uopšte nisu na listi potrebnih stvari, iako nam naš dragi TV BRAT time puni glavu svakog dana.


Imas TV???

BLASFEMIJA... a ja mislio da ih hranis granatama. Razocarao si me kao covek i kao komunista.

Umesto TV-a bolje da ih posaljes da ti okopavaju krompir... posto si ih verovatno vec naucio o velikim zlima supermarketa i potrosacke kulture uopste.
[ pisac @ 25.01.2010. 21:32 ] @
Dimkoviću, čini mi se da si malo skrenuo, sa teme, jelte i iskrivio značenje mog posta.

Bre, ja ovde kažem da je moderan čovek krajnje razmažen, i da ima 40x bolje uslove nego pre 40 godina, a da se rađa 40x manje dece jer je uobrazio da nema uslove.

To je bre bolest. To nije civilizacijsko dosignuće.

Nigde nisam naveo da oni uslovi od pre 40 godina treba da se vrate. Samo sam naveo da je čovečanstvo bolesno u glavu, poludelo.

Citat:
pisac:kupatilo sa toplom vodom, struja i grejanje, vakcine, pampers pelenice, dečija kolica, zdravstvena zaštita
neko se usuđuje da kaže da nema uslove da odgaji dete?

Hahahahaha
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2010. 21:34 ] @
Znas, pisac, uslovi se menjaju.

Ono sto su bili dobri uslovi pre 50 godina su danas losi uslovi, a ono sto su danas dobri uslovi su pre 50 godina bili luksuz.

To ti je, pisac, progres... sta ces, covek se na bolje lako navikne.

I ne znam cemu ta silna agonija sa decom - ima nas ko g00vana na celoj zemljinoj kugli, i sve nas je vise iz dana u dan. Kako stvari stoje, za nekoliko decenija ce nas biti vise nego sto ova planeta moze da izdrzi... ko skakavci smo.
[ pisac @ 25.01.2010. 21:43 ] @
Problem je u tome što će, ako budeš ikada planirao da nabaviš par dece umesto novog CLK (ili beše SLK), ta deca živeti kao manjina u svetu drugačijih ljudi potpuno drugačijih moralnih shvatanja i vrednosti, koji se sada jelte množe bez problema u svom "prljavom i necivilizovanom" kraju sveta

Prema tome, ko hoće da nađe pravi smisao života, nesme da bude razmažen. U suprotnom, brate neka svako neka uživa u svom malom luksuznom potrošačkom svetiću, neka jadikuje da nema uslove, i neka posle njega ne ostane ništa kao da ga nikada nije ni bilo. Možda je to i dobro (za planetu, i univerzum).
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2010. 21:47 ] @
Znas, ko zamislja da stoji visoko na svojoj "moralnoj planini" moze vrlo lako da padne, Pisac... malo si smorio sa tim svojim "holier than thou" stavom. Zvucis kao neko uobrazeno deriste :)

Citat:

Problem je u tome što će, ako budeš ikada planirao da nabaviš par dece umesto novog CLK (ili beše SLK), ta deca živeti kao manjina u svetu drugačijih ljudi potpuno drugačijih moralnih shvatanja i vrednosti, koji se sada jelte množe bez problema u svom "prljavom i necivilizovanom" kraju sveta


Moja deca ce, okreni obrni, ziveti kao manjina jer Indusa i Kineza jednostavno ima vise - sve i da napucam 10 dece, to se definitivno nece promeniti. Nadam se samo da nece imati komplekse malih buda, kao neki. Mesijanski kompleks jako smara.

I, 'fala bogu, pa sam u poziciji da ne moram da biram izmedju novog auta i dece ako ih pozelim :-)
[ pisac @ 25.01.2010. 21:55 ] @
Na žalost (opštu, a ne moju ili tvoju) taj moj "holier than thou" kako ga nazivaš već par decenija nije pogrešio ni u čemu. Drugim rečima, sve što sam rekao (a bilo je do sada dostupno testu vremena), i bilo je kako sam rekao.

Nešto neću ni doživeti da proverim, ali znam da će se desiti. I naravno brinem se što će moja deca to morati da rešavaju i muče se sa svetom koji im ostavljaju ove sadašnje generacije razmaženih totalno nesvesnih individua.

Pozdrav iz Mense
[ Bata @ 25.01.2010. 21:59 ] @
Citat:
pisac: Ja imam dece, dovoljno. A deca imaju sve što im treba, a njima zamislite pare uopšte nisu na listi potrebnih stvari, iako nam naš dragi TV BRAT time puni glavu svakog dana.


a možda te se plaše, ne smeju da kažu.

a možda si od njih napravio one koje sam pomenuo "što će kas'ti očo ..." pa iako bi intimno hteli da jednom probaju
kako miriše more, kako golicaju balončići u džakuziju, kojeg je ukusa indonezijski paprikaš (i kuvarica) ,
a oni jadni prvo moraju da se požene/udaju i izrode ti unučad.
a onda se jednog dana trgnu, shvate da si ti omatoreo i više im ne predstavljaš (podsvesnu) pretnju, ali avaj, kasno je,
na vrat su nakačili obavezu prema porodici koju su stekli životnim stilom koji nikad iskreno nisu želeli već su ispunjavali tvoje vizije
koje si im nabijao u mozak. shvate da ne vole taj ishod, ali kako da to priznaju ? počnu da potiskuju, preusmere stres i frustraciju
prema nečemu iracionalnom - na primer prema opštem opadanju morala, prema neradnicima razmaženim zbog kojih propade rasa,
ovaj, ups, htedoh reći narod. počnu o tome da drobe po vas' dan i u kući i na poslu i na forumima, i postanu...kao ti.


jesam li preterao ?
[ pisac @ 25.01.2010. 22:03 ] @
He, treba da pitaš ljude koji stalno se čude kako to da su moja deca stalno nasmejana i vesela. Mora da je to jel sam im ja usadio u glavu batinama na silu takvo veselo ponašanje, jelte? Kako to mogu da budu veseli kada im ništa ne kupujem od igračkica sa TV-a? Mora da tu nešto nije u redu, ma neko zlostavljanje 100%

Ko to još to može da bude veseo ako nema sve potrošačke izmišljotine sa TV-a kao što imaju sva druga normalna komšijska namrgođena deca, čiji roditelji non-stop jure novac i nema ih kući po ceo dan, a sve to da bi svom detetu obezbedili odlične uslove u vidu najnovijih superdeluks mobilnih telefona, patika i LCD televizora? A?
[ component @ 25.01.2010. 22:14 ] @
Šta je sa vama ljudi? Pa zar stvarno mislite da neko ima decu zarad države, nacije ili čovečanstva? Ima decu zato što to želi! Ko ne želi ne treba da ih ima. Eto tu su razna kontraceptivna sredstva u krajnjem slučaju - abortus. Ja se nadam da ću jednog dana imati petoro ili više dece i da im neće ništa faliti i da će živeti dugo u sreći i veselju. Ali neću imati decu da bi bilo više ili manje glasača i da bi bilo više Srba. Čak bih svoju decu najradije imao u nekoj drugoj zemlji ili ih bar odgajao tamo. A to što se naši nacionalisti busaju u grudi mogu slobodno od drugog da traže da pravi i rađa decu kako bi oni imali nekog ko će da radi za njihove penzije.
Ako ova država želi da ima nartalitet, neka skine porez na sve dečije potrebštine, od pelena i dečije hrane do dečijih kolica i igračaka. Treba urediti porodilišta i vrtiće. Treba organizovati školstvo. Treba dati nadu u budućnost i razlog da ljudi požele da imaju decu u ovoj državi.
[ pisac @ 25.01.2010. 22:19 ] @
Citat:
component:Ako ova država želi da ima nartalitet, neka skine porez na sve dečije potrebštine, od pelena i dečije hrane do dečijih kolica i igračaka. Treba urediti porodilišta i vrtiće. Treba organizovati školstvo. Treba dati nadu u budućnost i razlog da ljudi požele da imaju decu u ovoj državi.


Srbija je bogatija od 85% sveta. Kroz kakve to TV cvikere gledaju ljudi koji ovde ne vide budućnost?
[ component @ 25.01.2010. 22:37 ] @
Meni je ovde teško da vidim budućnost. Zemlja u kojoj živim mi sve više liči na privatnu državu gde moja deca imaju malo šta da traže. Ako 85% sveta živi lošije od nas, možda treba da se ugledamo na onih 15%, zar ne?
[ Bata @ 25.01.2010. 22:38 ] @
pre nekoliko meseci u blicu objave neki tekst koji je bio baš u ovom fazonu "neće omladina da se osamostali jer su neodgovorni i lenji, pa je sve više
nevenčanih 30 i 40 -godišnjaka koji žive sa roditeljima"
i onda pošto imaju na svom sajtu mogućnost da čitaoci pišu komentare, dobili su lavinu reakcija. to je bilo "štivo
koje se čita u jednom dahu"


i bilo je ljudi koji kao ovde g. pisac imaju taj stav koji imaju, koji podržava postavljenu tezu autora tog novinskog članka,

ali bilo je i ljudi koji daju neke bolno prizemne izjave tipa: "ako treba i ja da se gužvam sa decom u podstanarskim jazbinama
kao što su se moji roditelji gužvali sa mnom, radije ću da umrem sam"


g. pišče, ne radi se ovde (u Srbiji) o razmišljanjima "neću da imam decu dok mu ne obezbedim mesto na Harvardu, i kupatilo od
20m^2 sa gorepomenutom kadom sa balončićima" već o mnogo surovijoj činjenici da generacije odrastaju a da nemaju ni svoju
sobu.
Roditelji odraslih ljudi mole boga da ne žive dugo, da bi deca imala mesta za svoju decu.(to ako se vole)
Braća se sude/ubijaju oko nekoliko kvadrata koji su im preostali od starijih, ne samo roditelja, nego više generacija, zato što je nedovoljno za
dve porodice.

e TO ja zovem moralnim porazom cele nacije, TO je rak koji ubija ovaj narod, a ne "razmaženi intelektualci ogrezli u konzumerizam".

a to je zaostavština takvih koji su se rodili na plastu sena, igrali sa desetoro braće u balezi, a onda došli u grad i postavili JUS standard
po kojem se trosobnim stanom zove nešto što ima u stvari jednu i po.
ali o ovome sam pisao na ovom forumu pre nekoliko godina, sad se setih (u pm iznervirosamse).
[ pisac @ 25.01.2010. 22:48 ] @
Aj' da ti ja to malo pojasnim: TO JE RAZMAŽENOST.

Šta misliš, koliko soba su to imala deca koja su se rađala pre 40-50-60-70 godina? I šta misliš, da li im je detinjstvo zbog toga bilo nesrećno? Možda će da te zapanji činjenica da je moj ćale (rođen u uslovima koje sam naveo, i rastao u jednoj sobi 6x5m sa celokupnom porodicom, i pešačio 5km do škole po snegu) pun srećnih doživljaja iz detinjstva.

Kako to može da bude? Uslovi grozni (po sadašnjim shvatanjima "civilizacijskih dostignuća"), a dete srećno i to srećnije nego masa sadašnje luks opremljene dece?

Eto, ja mogu opet i ponovo da ponavljam: "današnji svet je razmažen", ali to većina jednostavno ne može da ukapira jer je ta većina koja diskutuje isto tako razmažena i ne percepira to svoje osećanje kao razmaženost.

Introspekcija, dragi moji, introspekcija.

P.S. Da dodam još jednu bolnu istinu: Ko se smatra siromašnim, sam je za to kriv. Nije mu kriva nikakva država što on nema para. Najlakše je kriviti drugog za svoju nesposobnost, to je stvar psihologije. Ko će pa sebi da prizna: ja sam lenj i nesposoban. Jok, lakše je reći: država mi nije obezbedila uslove.
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2010. 22:51 ] @
Citat:
pisac
Eto, ja mogu opet i ponovo da ponavljam: "današnji svet je razmažen", ali to većina jednostavno ne može da ukapira jer je ta većina koja diskutuje isto tako razmažena i ne percepira to svoje osećanje kao razmaženost.


Mora da je mnogo lepo biti ti... :)

Mislim, pronaci smisao zivota, vaspitati srecnu decu, umeti odrzavati svoja kola bolje od servisa... a jos se i truditi da objasnis ljudima kako si bas ti u pravu i kako si srecniji od njih. Respekt :)

Mogao bi neku knjigu da napises - to je bas super tema "kako biti srecan u zivotu", "pronaci smisao zivota", "biti srecan". Mislim, naravno, uvek mozes da je delis za dzabe, da ne ispadne da to radis iz nekih necistih razloga.
[ nalickana @ 25.01.2010. 22:55 ] @
i deca u Zvečanskoj pevaju svaki dan od sreće...
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2010. 22:56 ] @
Pa trebalo bi - zivot u Zvecanskoj je 100x bolji nego pre 100 godina, a mozemo reci i da su ta deca bogatija od bar 70% sveta.

Sto ne bi bila srecna - ako nisu srecna, onda su jednostavno razmazena, iskvarilo ih potrosacko drustvo i TV :)
[ pisac @ 25.01.2010. 22:58 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Mora da je mnogo lepo biti ti...

To zna samo nas par procenata na zemaljskoj kugli

A da sam srećniji od većine, jesam. I da su moja deca srećnija od većine, jeste. A i da imaju mnogo manje konzumerističkih gedžeta, isto jeste. A i da (za sada) nemaju svoju sobu već svi spavamo u istoj sobi 3x3m, i to jeste.

Ma mora da smo mi srećni bolesni u glavu, a vi nesrećni (što nemate svako svoj LCD TV i svako svoju sobu) ste u stvari u pravu. Jel da?
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2010. 23:02 ] @
Ne, naravno - nema nista bolesnog u bivanju srecnim.

Medjutim misliti da si srecniji od svojih sagovornika koje nisi ni video u zivotu je vec... hm, pa ja bih rekao razlog za brigu :)
[ Srđan Pavlović @ 25.01.2010. 23:05 ] @
A tema je... broj stanovnika u odnosu na broj glasaca, tako bese? :)
[ pisac @ 25.01.2010. 23:05 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:Medjutim misliti da si srecniji od svojih sagovornika koje nisi ni video u zivotu je vec... hm, pa ja bih rekao razlog za brigu :)


Nisam rekao srećniji od tebe, već od većine, a citat tvog posta mi je samo poslužio kao povod. Većina je jedan sasvim drugačiji pojam. Osim ako se ti lično smatraš članom te nesrećne većine.

A primer većine je upravo neki post iznad:


Citat:
Bata: ali bilo je i ljudi koji daju neke bolno prizemne izjave tipa: "ako treba i ja da se gužvam sa decom u podstanarskim jazbinama
kao što su se moji roditelji gužvali sa mnom, radije ću da umrem sam"

...

Roditelji odraslih ljudi mole boga da ne žive dugo, da bi deca imala mesta za svoju decu.(to ako se vole)
Braća se sude/ubijaju oko nekoliko kvadrata koji su im preostali od starijih, ne samo roditelja, nego više generacija, zato što je nedovoljno za
dve porodice.

e TO ja zovem moralnim porazom cele nacije, TO je rak koji ubija ovaj narod, a ne "razmaženi intelektualci ogrezli u konzumerizam".
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2010. 23:09 ] @
Cek bre, pisac, odakle sad pa ti znas da Bata nije srecan :-)
[ mulaz @ 25.01.2010. 23:17 ] @
Pa i naši roditelji su imali gadgete, evo, moje čale je imao gramofon i LP ploče (neke još sad čuva).... a meni je gadget recimo laptop+mobilni. Cena tog gramofona sa pločama (u radnim satima) je otprilike ista kao danas za taj laptop.

Treba na njivu da se vratimo? Nema više toga... promenili se seljaci....
Danas da si seljak imaš dve mogučnosti:
-Američki stil, stotine hektara, avioni, <n> traktora, <m> sezonskih radnika iz Meksika
ili
-Skandinavski stil, manji hangar, 15 "spratova" salate, iznajmljujes bube, da ne treba da prskas sa pesticidima, i januara jedeš svež paradajz.

I za jedno, i za drugo treba škola. A i škola košta.... a i nove pantalone, knjige, naravno za obrazovanje treba i kompjuter i internet,.....

E sada, pogledaj da večina tih ~30g starih ljudi, nemaju pare ni za garsonjeru, kamoli da održavaju decu.
[ pisac @ 25.01.2010. 23:18 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Cek bre, pisac, odakle sad pa ti znas da Bata nije srecan

Pusti ti to koga sam citirao, nego vidi šta sam citirao.

Nego, idem ja da radim pametnije stvari. Gradim (još) kuću (sopstvenim rukama), i ima dosta pametnijih stvari koje treba uraditi od prepucavanja na forumu. Treba da uvedem podno grejanje kako bi moja deca (ako požele) imala svako svoju luks sobu sa podnim grejanjem.

Meni država isto (kao i mnogima drugima) nije obezbedila skoro ništa, i rastao sam (srećno, zamislite) kao podstanar u dobrom delu detinjstva, ali me za to apsolutno zabole q*, jer sam ja još pre par decenija shvatio da ako uvek čekam nešto od drugih, neću nikada ništa ni imati. A ovi "nesrećnici" što se žale da im niko nije obezbedio uslove da gaje decu, pa... kao što rekoh, razmaženi su
[ vaske71 @ 25.01.2010. 23:23 ] @
Podaci jesu tacni sto otvara mnoga pitanja narocito oko glasanja !
[ Miroslav Jeftić @ 26.01.2010. 00:42 ] @
Citat:
Bre, ja ovde kažem da je moderan čovek krajnje razmažen, i da ima 40x bolje uslove nego pre 40 godina, a da se rađa 40x manje dece jer je uobrazio da nema uslove.

To je bre bolest. To nije civilizacijsko dosignuće.

Nigde nisam naveo da oni uslovi od pre 40 godina treba da se vrate. Samo sam naveo da je čovečanstvo bolesno u glavu, poludelo.


Ljudi na svetu ima sve više i više, teško da je čovečanstvo u opasnosti. Naprotiv, pre će se desiti manjak prostora nego manjak stanovnika.

Citat:
Da, zato je bolje da nemaju nijedno dete, i da nacija odumre. Bolje nego da rode 6 dece od kojih 4 preživi.


Nacija? Koga briga za naciju?
[ Kovacevic Vladimir @ 26.01.2010. 10:19 ] @
Citat:
vaske71: Podaci jesu tacni sto otvara mnoga pitanja narocito oko glasanja !


I ja mislim da ovde ima dve teme, gde se broj glasača ne slaže sa stvarnim brojem (starosnom strukturom) stanovnika.
Činjenica jeste da je "bela kuga", ali i da se manipuliše brojevima, već po potrebi statistike, koja se izvodi.

Pozdrav
[ pisac @ 26.01.2010. 12:03 ] @
Ma nije to problem izbora nego očajnog nataliteta zbog razmaženih ljudi. Evo nešto o potrebnim uslovima za odgajanje deteta:

Citat:
BUDITE ŠTO VIŠE SA DETETOM
Za razvoj deteta važnije je vreme provedeno s decom od ekonomskog statusa. Naučnici su utvrdili da su ljubav, briga i istinsko zanimanje roditelja za dete, svakodnevno bavljenje detetom, daleko važniji od obrazovanja roditelja, profesije, bogatstva ili brojnosti porodice.
http://zena.blic.rs/Porodica/2...knete_inteligenciju_kod_deteta



Eto, nekome treba naučnici da pričaju šta je dobro za dete... a neko to zna sam po sebi
[ volodja_mos @ 26.01.2010. 15:24 ] @
@pisac

U potpunosti se slazem sa svim ovim sto si sve napisao i svaki normalan covek i razuman nebi trebalo to da pobija.
Mada ovde ima pojedinaca sa kojima se nevredi ubedjivati jer ce uvek vuci na svoju krivu stranu.
Isto kao sto sam ja rekao da sam protiv abortusa a lik me zbog toga nazvao verskim-rasistickim i sovinistickim fanatikom.
Okretanje cinjenica i pravde naopacke .Sta vise reci
[ volodja_mos @ 26.01.2010. 15:35 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=M-Ech0ty0V4

Nije lose pogledati i znati .
[ nalickana @ 26.01.2010. 15:49 ] @
pravde?!? o bože.

a što vas dvojica ne posetite malo napuštenu decu? odnesete im neki poklon, provedete malo vremena sa njima, budete im pokrovitelj? i oni su deo srpske nacije. zašto ne brinete o rođenoj deci umesto što žalite nerođenu?
[ volodja_mos @ 26.01.2010. 16:05 ] @
Verovatno smo zauzeti sa svojom decom a sto ne znaci da to i ne radimo sto si rekla.Ne zalim ja nerodjenu decu vec one sto sprecavaju da se to dete rodi.Na njima je greh i njih treba zaliti i sazaljevati.Kad je u pitanju zadovoljstvo sex,to moze pomogucstvu bez kondoma jer sex lepsi a kad treba kao posledica toga da se prihvati dete eee to ne moze pa daj da ga likvidiramo za svaki slucaj jer ipak jos smo mladi trebamo proziveti sta ce nama obaveza.
[ nalickana @ 26.01.2010. 16:14 ] @
a što te to pogađa? živiš svoj život, gledaš svoju decu... el tako žališ za svakim narkomanom, alkoholičarem ili pušačem? ja ne. svako radi sa svojim telom i životom šta misli da treba. natalitet se popravlja drugim sredstvima. rečeno je već na prethodnim stranama.
[ volodja_mos @ 26.01.2010. 16:32 ] @
Citat:
nalickana: a što te to pogađa? živiš svoj život, gledaš svoju decu... el tako žališ za svakim narkomanom, alkoholičarem ili pušačem? ja ne. svako radi sa svojim telom i životom šta misli da treba. natalitet se popravlja drugim sredstvima. rečeno je već na prethodnim stranama.



E pa vidis ja mislim da nam je to telo i zivot dato da se sluzimo snjim a ne da radimo mi sta hocemo i zakone je postavio taj isti koji nam je to dao. Naravno svako moze da radi po svojoj volji ali ce snositi za to odgovornost.Al opet kazem sa ateistima je bespremetno raspravljati isto tako ko sto ih je tesko razuveriti da nisu postali od majmuna mada oni svojim ponasenjem nagovestavaju da su veoma bliski.
[ nalickana @ 26.01.2010. 16:51 ] @
dobro, samo treba da zabranimo alkohol, cigare, drogu, mast, šećer, plastične operacije, tv, internet... :)
[ Ivan Dimkovic @ 26.01.2010. 16:57 ] @
Citat:
volodja_mos
.Al opet kazem sa ateistima je bespremetno raspravljati isto tako ko sto ih je tesko razuveriti da nisu postali od majmuna mada oni svojim ponasenjem nagovestavaju da su veoma bliski.


Bojim se da si ti to nesto jako dobro razumeo... covek nije postao od majmuna, vec imaju zajednickog evolutivnog pretka :)

Doduse, tako kako ti pises lepse zvuci za ismevanje necega, ali nauka se ne bavi ismevanjima i to je ono sto neki nikako da ukopcaju. Ali ako vec hocete neku nauku da ismevate, ima smisla bar ne pricati besmislice koje nemaju veze sa njiom.

Takodje, poredjenje sa majmunima daleko vise prilici onima koji se kote kao isti, i smatraju da je to jedini smisao zivota te da ih sve vreme gleda neki virtuelni lik koji se ljuti kada dr*kaju na pornjavu... ne znam bas sta je vise za ismevanje :-)
[ volodja_mos @ 26.01.2010. 18:22 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Bojim se da si ti to nesto jako dobro razumeo... covek nije postao od majmuna, vec imaju zajednickog evolutivnog pretka :)

Doduse, tako kako ti pises lepse zvuci za ismevanje necega, ali nauka se ne bavi ismevanjima i to je ono sto neki nikako da ukopcaju. Ali ako vec hocete neku nauku da ismevate, ima smisla bar ne pricati besmislice koje nemaju veze sa njiom.

Takodje, poredjenje sa majmunima daleko vise prilici onima koji se kote kao isti, i smatraju da je to jedini smisao zivota te da ih sve vreme gleda neki virtuelni lik koji se ljuti kada dr*kaju na pornjavu... ne znam bas sta je vise za ismevanje :-)



Ako ga ne vidis to ne znaci da ga nema i da je virtuelan .Ajd sad da nebi obljasnjavao,pomislices pravim se pametan,pogledaj malo po netu sta su mislili najveci umovi u istoriji o virtuelnom liku.kao naprimer tesla,posebno isak njutn,njegovo misljenje o "virtuelnom liku" ,albert anstajn, i td. da ne nabrajam.Ako sam ja glup oni onda sigurno nisu i verovatno su im misljenja merodavnija od nasi.
[ volodja_mos @ 26.01.2010. 18:30 ] @
Citat:
nalickana: dobro, samo treba da zabranimo alkohol, cigare, drogu, mast, šećer, plastične operacije, tv, internet... :)



Ja pre mislim da treba zabraniti vazelin .Na nasem putu ka demokratizaciji nebi me cudilo da se legalizuju i gej brakovi.