[ nesosecurity @ 11.05.2008. 15:21 ] @
Mehanicari tvrde da se pojacavava auto mehanicki a elektronicari elektronski.Prica o yugu je davno ispricana to je auto koji se pravi kako hoces ako ne postignes mnogo sa njegovim motorom i yamijenom prenosa onda na kraju ubacis u njega Lancin 1.7 motor sto duzi prenos kvalitetetne unibole i ostaje ti da ga malo olaksas ili skines 50 do 60kg iyolacija ako ti je dosadno onda mu i malo obalis i sofersajbu i ostalo ti je da das gas i malo "gaca" za te bryine.Sa dizelima neka druga prica da otvaram motor sa kojim sam od 2002 do sad presao 170000 i bio je u fabrickoj verziji 130ks a sad a odavno je na njemu OBD tuning i pokazuje odlicne performanse na 402m u dizel klazi idem ispod 12sekundi je vise nego dovoljno nije sve u mehanici ima tu malo mijesta i za nas elektronicare
[ dean 21 @ 20.05.2008. 20:01 ] @
Ma kakva suplja prica, tuniram golf 4 tdi 115, posle tuninga je negde oko 150, ali je mnogo veci
obrtni moment (nm), ...kad ono sa tuningom 4 sek. brzi, e pa neka ti sad kazu da nema veze.
Sledeci korak, uzimam orig. fajl 150ks, pa proba i opet "cudo", auto drasticno sporiji nego sa
tuniranim fajlom, (razlika NM) e pa neka i sad kazu da nema veze.
Mehanicki tuning je jedno a chip tuning je drugo, ali na vozilima sa ECU ako se uradi mehanicki
tuning a ne uradi se chip tuning onda je dzabe sve.

pozdrav

p.s. preko glave mi je i objasnjivanja i svega o tome kad ima tipova kojima je glava suplja i ne mogu
da shvate, daj im tamo karburator i neka brisu....."gore" malo zapadno ljudi svakog dana
izmisljaju kojekakva "cuda" da bi usavrsili tuning i sve a ovi ovde jos zive u 18 veku i "voze"
konje pa im nije jasno sve, pa nas ubedzuju da sve to nema veze ko da smo mi to izmislili pa
zele da nam pokvare izum.BALKAN
[ maliomladinac @ 18.07.2008. 12:05 ] @
Peugeot 807 2.0 HDi posle tuninga nikakve razlike sem vece potrosnje i brljavljenja bord compa kao i cele elektronika
[ Nebojsa Milanovic @ 18.07.2008. 12:24 ] @
Objasni detaljnije kakav je tuning u pitanju, da li je čip (soft) ili box, ko je radio, šta ti je bilo obećano itd...
[ Zarko Silic @ 21.07.2008. 00:58 ] @
Ili ti je auto neispravan, ili ti je tuning lose uradjen.

Trece nema.

HDI se odlicno tunuje, pogotovo tvoja verzija sa 107 KS.