[ teuff @ 12.05.2008. 13:46 ] @
e ovako imam telekomov adsl 512/64 i problem je sto posto upalim laptop tokom 5 minuta mogu da normalno radim na netu i nda osle toga nece da otvori nijednu stranicu, "problem loading page" osim gmail preko gtalka (opcija za proveru mail-a) i tu mogu da idem bez problema inbox, compose i ostalo ali ne i neku drugu stranicu osim te, i to tako zna da bude tipa random sati i onda odjednom proradi, stim da chatovanje (msn, gtalk), stremovanje muzike (winamp), igranje igara proko neta , mmorpg, battlefield1942, download sa useneta, rade bez ikakvih problema i kad nemogu da otvorim nijednu stranicu,
takodje ne mogu preko browsera da se konektujem na ruter isto kaze "problem loading page", stim sto preko telneta ide bez problema i onda radi ping sa rutera, tipa www.google.com, dok tad sa kompa nece ping, tj propadaju poruke, posto je vreme putovanja vece od TTL.
isto, kad se ovo desi kad odem na status konekcije pa details vidim da wins server nije podesen...

e sad da li je ovo neki virus (posto radi 5 minuta pa ne radi 7-8 sati pa onda radi do gasenja, restarta laptopa), ili je virus nesto izzmenio u registru , scenirao sam vise puta laptop sa KIS 7 redovno updatovan, sa The Cleaner, sa xoftspy itd, ali nista, sto se tice firewall podesen je kaspersky ali isto se desava kad podesim da se kaspersky uopste ne pali kad se podize laptop tj bez ikakvog firewall-a.

da li je moguce da je to neki virus koji sam mozda obriso pa je ostalo nesto u registry, e sad da li je iko imao ovakvih problema, ili kakvo bi resenje mozda ovo resilo,

siguran sam da je do xp/sp2 ,posto na istom laprtopu imam i backtrack sa kog ovo i pisem tako da sa linuxom radi ok net

hvala unapred na odgovorima
[ nemysis @ 28.08.2008. 15:21 ] @
U najgorem slučaju reinstaliraj Windows i napravi da on ne vidi internet. Verovatno si pokupio neku veliku "grešku" na internetu. Ja uvek kažem da Windows nije za internet, jer je bušan.

Bar ja tako radim. Koristi Windows za ono što ne možeš u Linux-u a za sve ostalo koristi Linux koji je mnogo sigurniji. Zaboravio sam kad sam zadnji put startao Windows.

Pozdrav nemysis
[ teuf @ 28.08.2008. 15:36 ] @
To resenje sam i primenio i sad sljaka kako treba