[ anon157690 @ 12.05.2008. 21:30 ] @
Zdravo ljudi,
dakle ovako, imam jednu kolonu u kojoj je podatak kad sam došao na posao a u drugoj kad sam otišao, treća kolona je razlika ta dva vremena od čega još oduzimam 7:00 da bi dobio koliko je sati/minuta više provedeno na poslu (problem je što neće da računa minus odnosno ako od npr. 5 radnih sati oduzmem 7 koliko je puno radno vreme ne dobijem -2 sata već ispiše ########...). Zanimljivo je da kada uradim sumu u trećoj koloni da bi dobio ukupno koliko sam više ostao na poslu tada i te tarabe pravilno tumači bez obzira na nepravilan prikaz.
I još bi mi trebalo srediti unos vremena, napraviti neku masku da ne moram sveki put da kucame 7:55 isl. već recimo 7,55 a exel to treba sam da razdvoji, ili npr. 0755 tako da bude što jednostavniji i brži unos.

Unapred hvala na pomoći

[ Jpeca @ 13.05.2008. 10:32 ] @
####### u prikazu označavju da širina kolone nije dovoljna da prikaže rezultat. U ovom slučaju prikaz nije moguć zbog negativnog vremena. Dobijeni rezultat možeš da vidiš ako koristeći format prikažeš uneseno vreme kao decimalni broj. - zato računa ispravno.

Excel format vreme predstavlja interno kao decimalni deo broja, tako da je 24 sata = jedno celo.
Dakle kad jednostavno oduzmeš dva vremena i ukoliko hoćeš da dobiješ u satima pomnoži rezultat sa 24 i i formatiraj kao decimalni broj.
[ anon157690 @ 14.05.2008. 01:03 ] @
Citat:
Jpeca: ####### u prikazu označavju da širina kolone nije dovoljna da prikaže rezultat.

Da to sam znao, probao sam da proširim kolonu ali pošto je ## ostalo i kad je ista bila oko 10-tak cm široka znao sam da je nešto drugo u pitanju i da željeni podatak neće ni prikazati, uglavnom ovo sa decimalnim brojem je bila vrlo korisna informacija sad imam podatak koji mi je trebao, doduše ne u h:mm obliku ali nema veze i minuti su sasvim ok,
Hvala