[ Nabukodonosor @ 12.05.2008. 21:47 ] @
Zanima me kako to da mi u photoshopu cs3 i Illustratoru cs3 nisu iste boje, sa istim vrednostima?! Pogledajte na slikama.

[ Shadowed @ 12.05.2008. 21:55 ] @
Hm, ne znam za Adobe-ove programe, ali ovakva stvar bi se u Corel-ovim mogla desiti zbog drugacije podesenog color menagement-a (recimo, u jednom podeseno za web u drugom za stampu).
[ Skandy @ 12.05.2008. 22:00 ] @
Proveri da li u oba programa koristis iste kolor profile. Panel sa podesavanjem kolor profila se, u oba programa, aktivira pritiskom na kombinaciju tastera CTRL+SHIFT+K
[ Nabukodonosor @ 12.05.2008. 23:45 ] @
Bili su isti profili. Oba kao na slici.

[ Skandy @ 13.05.2008. 12:15 ] @
A dali u oba koristis isti kolorni mod CMYK ili RGB? Posto mi se cini da je gornji prikaz RGB ( i vidi se u nazivu dokumenta) a onaj ispod CMYK.
[ Nabukodonosor @ 13.05.2008. 14:28 ] @
Interesantna stvar. Kreirao sam novi image i za color mode izabrao cmyk, kao sto mi je u illustratoru i sve je ok, boje su iste, probao sam cisto sa brush tool. Ostavio sam tu boju u paleti i ponovo isao na new image i sada izabrao rgb za color mode i ocekivao sam da se vrati prethodna situacija, gde sa istim setovanjima dobijam dve razlicite boje, ali NE. Sada i sa rgb imam iste boje kao u illustratoru. Mislim, resio sam problem, ali mi je sada sve totalno nejasno. ?!?
[ Skandy @ 13.05.2008. 14:36 ] @
Razlog je sto su RGB i CMYK skupovi boja, koji imaju i odredjena preklapanja, najjednostavnije receno. Razlika ce i dalje postojati, ako na RGB dokumentu budes koristio boju koja se ne nalazi u CMYK skupu. Ti si, ocigledno, probu napravio sa bojom, koja se nalazi u oba skupa, napravi probu sa vrednostima koje su u dokumentu, predstavljenom u tvojoj prvoj poruci.
Da, jos nesto, na RGB dokumentu, ukucaj vrednosti boja u RGB kolone, a na CMYK dokumentu u bilo koje.
[ Nabukodonosor @ 13.05.2008. 18:14 ] @
Sa bojama koje su u prethodnoj poruci sam ponovo i probao. Zato mi i jeste cudno.