[ bogos_z @ 13.05.2008. 15:30 ] @
Ne zamerite na gnjavazi, ali svojski sam se trudio da iskopam nesto na internetu pre nego sto sam se odlucio da gnjavim sa banalnostima. Naime, kako da po vertikali podesim razmak izmedju slike, teksta i forme, odnosno bilo kojih elemenata stranice? Pocetnik, totalni u HTML-u! Probao sam sa padding i border, ali ne fercera jednako u Operi i IE. Hteo bih to da resim sa cistim HTML-om, bez Jave. Hvala unapred!
[ Stranger2 @ 13.05.2008. 23:06 ] @
U samom HTML-u koliko ja znam nema opcija za razmake. Mozes koristiti <br> tagove koji znaci novi red (daje isti efekat kao kada pritisnes Enter u wordu).

Precizno pomeranje se postize kombinovanjem CSS koda sa HTML-om CSS je siroka tema. Ima mnogo mogucnosti rasporedjivanje elemenata u CSS-u. Tesko je to reci u par recenica. Treba da pogledas teme poput CSS za početnike itd... naci ces dosta toga
[ kazil @ 14.05.2008. 05:40 ] @
Pa moraces sa padding i border, tako kako si krenuo, a sad to sto u operi i ie ne fercera isto, jbg. napisi za operu, a za ie uradi css hack, ako ti se bas ne svidja sto je koji pixel gore-dole... mada mislim da je potpuno nepotrebno.
[ Take @ 14.05.2008. 09:54 ] @
Probaj marginu.
[ bogos_z @ 14.05.2008. 19:46 ] @
Hvala svima, pronasao sam dosta tutorijala na temu html, css ali ipak ne uspevam da primaknem login formu do slike koja mi je pocetak (vrh) strane, a forma je u jednom redu, odmah ispod. Zaglavio odma' na pocetku! A mislio da je lako :-(
[ bild-studio @ 16.05.2008. 18:02 ] @
stavis u css file ovo:

form {
padding: 0px;
margin: 0px;
}