[ joker021 @ 14.05.2008. 14:06 ] @
kako mogu da nadjem seminarski ili bar literaturu na netu za rad seminarskog na temu Monarhija ili Republika??
[ Djukic_ @ 17.05.2008. 21:09 ] @
Postoji gomila knjiga koje govore o monarhiji i republici, a obicno su pod naslovom "Teorija drzave i prava".
Vidim da si iz NS-a, jel studiras na drzavnom fakultetu?
Knjige tog tipa mozes naci u "krugu" kod fakulteta. Tamo uvek ima korisnih i jeftinih knjiga.
Ukoliko pises esej ili seminarski pokusaj da das primer-dva i da kroz te primere opisujes ili monarhiju ili republiku.
Ako treba da pises i o monarhiji i o republici, razlike i slicnosti, onda uzmi za primer Veliku Britaniju i recimo Francusku koja je bila monarhija pa je postala republika, pa pokusaj da opises taj prelaz i da li je Francuska njime uznapredovala ili ne i sta je dovelo do toga. Da li je bilo normalno za monarhiju da poglavar jedne velike drzave kao sto je bio Lui XIV koji je govorio "Le'ta se moa - drzava to sam ja" i da li se to moze desiti i u republici. Da li se sef drzave bira "po milosti bozjoj" ili demokratskim putem na osnovu izbora, itd...
To je tema o kojoj mozes dosta da pises, samo treba pronaci literaturu i potruditi se.
Nadam se da sam pomogao!
[ joker021 @ 12.10.2008. 16:21 ] @
hvala ti puno. i, znam koliko je nevinih po zatvorima ;)