[ Neverall @ 14.05.2008. 14:09 ] @
da li će mi zvuk biti bolji ako spojim mini liniju na računalo ,JVC,,umjesto labtecovih zvučnika ili ne,znam da je veća snaga na liniji ali zanima me i kvaliteta...što dobijem ako spojim linijiu na kompjuter...da li nešto moram podesiti u systemu da imam zvuk preko linije ili samo povežem računalo i liniju kablom...molim za vaša iskustva...
[ draganmi @ 19.05.2008. 09:15 ] @
Citat:
Neverall: da li će mi zvuk biti bolji ako spojim mini liniju na računalo ,JVC,,umjesto labtecovih zvučnika ili ne,znam da je veća snaga na liniji ali zanima me i kvaliteta...što dobijem ako spojim linijiu na kompjuter...da li nešto moram podesiti u systemu da imam zvuk preko linije ili samo povežem računalo i liniju kablom...molim za vaša iskustva...


Ovo nije pitanje za ovaj forum koji se bavi softverom, ali pošto administratori ne reaguju, ja ću ukratko odgovoriti:
Zavisi od odnosa kvaliteta postojećih uređaja za reprodukciju i te mini linije. Koliko je linija kvalitetnija toliko (relativno) će biti kvalitetnija i reprodukcija, jer svaki deo lanca za reprodukciju utiče na krajnji kvalitet zvuka. Ne radi se, dakle, samo o snazi već i o kvalitetu zvuka.
Jednostavno povežeš audio kablom izlaz iz zvučne kartice sa CD, AUX i sl. inputom na mini liniji (zavisi od toga koje inpute podržava).