[ cozmo_im @ 14.05.2008. 22:44 ] @
Da li ste se nekad igrali samo aparatom da bi dobili neki zanimljiv efekat, bez ikakve obrade, bez naknadnog PS-a?

Recimo ovako nesto:



(Produzena ekspozicija, lock fokus pa onda nagli zum unapred i okidanje. Stativ se podrazumevao naravno.)
[ cozmo_im @ 14.05.2008. 22:47 ] @
Kineski upaljac i macro mod (upaljac onaj sa lampicom):

[ StORM48 @ 14.05.2008. 22:54 ] @
Vrlo je interesantna ideja na ovoj prvoj fotki!

Pozdrav
[ Nebojsa Milanovic @ 14.05.2008. 22:57 ] @
Dobra tema :)

Time sam se igrao pre mnogo godina sa analognim aparatima i CB filmovima koje sam sam razvijao (em je mnogo jeftinije, em mogu malo da "photoshopujem" u toku razvijanja).

Sećam se da sam se mnogo puta kladio sa posmatračima slika da odgonetnu efekte koje sam pravio, i skoro sve sam opklade dobio. Najviše sam "zaradio" na kombinovanju blica i totalno raznorodnog ambijentalnog svetla na istom snimku pri dugoj ekspoziciji noću. Time se od ljudi dobijaju "duhovi" koji se pod mesečinom kreću ulicama, što je bila velika misterija :)

Digitalija daje i veće mogućnosti, ali sada nemam neku želju za tim...
[ cozmo_im @ 14.05.2008. 23:04 ] @
Duple ekspozicije takodje, moram naci te fotke i iskenirati. Isto dobra fora. Pogotovo na CB filmu ako se kombinuju sa dobrim motivima.

Ovo sa jelkom, imam nekoliko varijanti, sve su ludacki ispale:)
[ Backy @ 14.05.2008. 23:07 ] @
digitalija je ubila multiexposure... jel bi u ovu temu mogli da spadaju panning ili light painting?
[ StORM48 @ 15.05.2008. 01:06 ] @
Šta bre ubila?

S9600 ima multi exposure... i radi!

Pozdrav
[ beske @ 15.05.2008. 12:30 ] @
Nadam se da ce ovde biti i neka "sveza" fotka, ove su deja-vu

A, isto tako se nadam da ce biti mnogo vise postova sa slikama, od ovih, "opisnih"...

Pozz