[ chachka @ 16.05.2008. 09:50 ] @
Koji IDE predlažete za razvoj Ruby on Rails aplikacija na WinXP platformi?
[ Aleksandar Ružičić @ 16.05.2008. 13:17 ] @
hmm, ne radim u rubiju ali koliko sam proguglao na blogovima i forumima se lepo govori o Mondrian ide-u: http://www.mondrian-ide.com/
[ jablan @ 16.05.2008. 23:03 ] @
Ja pod Linuksom koristim NetBeans i vrlo sam zadovoljan, nema razloga da pod Vindousom bude drugačije.

Jedna preporuka, nevezano za IDE: obavezno overi HAML!
[ bags @ 17.05.2008. 08:02 ] @
Mi smo na jednom manjem projektu koristili Aptanu, pogotovo ce ti se svidjeti ako si navikao na Eclipse.
[ chachka @ 17.05.2008. 11:33 ] @
Pre nego što sam i postavio temu proguglao sam malo i naišao na više okruženja: NetBeans, Eclipse, RadRails, Mondrian.

Koristio sam Eclipse ranije, ali mi se čini da je NetBeans trenutno ozbiljniji projekat (možda grešim).

Želeo sam da čujem mišljenje ekipe sa [ES] jer mi se baš i nije mililo da instaliram 3-4 okruženja i da isprobavam. Kako sad stvari stoje, ipak ću instalirati sve pa ću onda odabrati.

Hvala svima
[ jablan @ 17.05.2008. 13:51 ] @
Iskreno, za Ruby nije neophodan ne znam kakav IDE - dobar editor (sa bojenjem sintakse i snippetima) i irb (ili ./scripts/console u Railsu) sasvim dobro rade posao...

Ja vrlo vrlo retko imam potrebu da pokrećem dibager (koji inače u NetBeans radi savršeno).
[ Eurora3D Team @ 06.07.2008. 21:55 ] @
Jos jedan + za NetBeans od mene.
Nevezano za jezik , ceo taj projekat je jako kvalitetan i upotrebljiv (mada verovatno najvise za java programere)