[ borlland @ 18.05.2008. 14:29 ] @
Pozdrav,

Imam problema oko stimanja kablovskog neta na Ubuntu 8.04. Modem je Motorolin SB5101E i ide preko mrezne kartice.

U terminal sam probao:

sudo pppoeconf i izbaci:

I found 3 etherbet devices:

eth0
eth1
wlan0

Are all your ethernet interfaces listed above? If No, modconf will be started so you can load the card drivers manually.

I kad kliknem na YES pocne skeniranje i izbaci:

Sorry, I scanned 3 interfaces, but the access Concetrator of you provider did not respond. Another reason for the scan failure may also be another running pppoe proces which controls the modem.
------------------------------------------------------------------------

E sad nesto ja razmisljam da nije do drivera za maticnu. Mislim nisam nista instaliro, nikakve drivere za maticnu ni za karticu, a sve dobro radi ovako vizuelno pa nisam osjecao potrebu......
[ Srđan Pavlović @ 18.05.2008. 16:47 ] @
Ne trebaju nikakvi drajveri za maticnu. Niti za modem, ako ide preko mrezne.
U pitanju je konfigurisanje modema samo verovatno, ili DHCP-a.
[ borlland @ 18.05.2008. 18:45 ] @
Pa inace u windowsu interent stimam preko VPN-a a pa bi trebalo ia za ubuntu, a stvarnone znam kako ide za ubuntu,
ako ti znas bilo bi dobro da mi pomognes kako da to nastimam, pa da se za ostalo uz net pobrinem polako.
[ KoKuZ @ 20.05.2008. 15:27 ] @
Citat:
borlland: Pozdrav,

Imam problema oko stimanja kablovskog neta na Ubuntu 8.04. Modem je Motorolin SB5101E i ide preko mrezne kartice.

U terminal sam probao:

sudo pppoeconf i izbaci:

I found 3 etherbet devices:

eth0
eth1
wlan0

Are all your ethernet interfaces listed above? If No, modconf will be started so you can load the card drivers manually.

I kad kliknem na YES pocne skeniranje i izbaci:

Sorry, I scanned 3 interfaces, but the access Concetrator of you provider did not respond. Another reason for the scan failure may also be another running pppoe proces which controls the modem.
------------------------------------------------------------------------

E sad nesto ja razmisljam da nije do drivera za maticnu. Mislim nisam nista instaliro, nikakve drivere za maticnu ni za karticu, a sve dobro radi ovako vizuelno pa nisam osjecao potrebu......


Imam isti modem ali sam ga skopco na USB i ubuntu sve sam odradi ko i na windows-u....Pokusaj prebacit na USB i vidi sta ce bit......
[ Sir_Oliver @ 20.05.2008. 16:39 ] @
Posto koristis Ubuntu, koji ima ubedljivo najvecu zajednicu, mogao si da potrazis resenje za svoj problem na njihovom sajtu ili Guglu (svejedno). Ali nema veze...
https://help.ubuntu.com/community/VPNClient?highlight=%28vpn%29
[ boodala2 @ 23.05.2008. 18:40 ] @
https://help.ubuntu.com/community/VPNClient
ovde je uputstvo za vpn kada je ubuntu kao klijent
medjutim ja ovo nikad nisam povezivao, :(
a sa ovog uputstva od kablovskog provajdera globalnet u pdfu
http://www.globalnet.ba/?pokazi=uputstva
mi nije jasno kako da se napravi analogija na ubunut
(odnosno da li ti treba
PPTP plugin ili VPNC plugin ili ne treba nista) ali ima ovde pametnijih ljudi od mene
pa ce valjda nesto da ti kazu

*.PPTP- onda verovatno ti treba pptp ,ne znam stvarno
znaci ako je VPN onda ne treba da se koristiti pppoeconf ;)