[ NeonDragon @ 19.05.2008. 07:31 ] @
daklem, problem je vezan za SEO. zanima me koji je oblik url-a i zašto najbolji za upotrebu:


1. www.sajt.org/naziv_sekcije/neka_tamo_stranica/
2. www.sajt.org/naziv-sekcije/neka-tamo-stranica/
3. www.sajt.org/NazivSekcije/NekaTamoStranica/


šta je bolje?
[ pancevac2006 @ 19.05.2008. 07:57 ] @
Od ove tri varijante jedino i dobro resenje je:
www.sajt.org/naziv-sekcije/neka-tamo-stranica
[ Predrag Supurovic @ 19.05.2008. 09:56 ] @
Kod SEO putanja pojavljuje se jedan nezgodan problem ako je naziv sekcije kljuc dokumenta - naziv je promenljiva stvar, pa ako se promeni naziv dokumenta, menja se i URL a to nikako nije dobro.

Ja to resavam tako sto u URL obavezno ubacujem ID dokumenta a iza njega stavim naziv. Prilikom parsiranaj URL-a izvadim ID i to mi je kljuc koji prikazuje dokument a naziv se zanemaruje, tako da ako se naziv promeni, to ne utice na funkcionisanej sajta. Cak i da je negde na stani psotalvjen link na izabrani dokument, ako se promeni naziv na mom sajtu, eksterni link i dalje radi jer se iz nejga izvadi samo ID a naziv dokumenta koji je u URL-u se zanemaruje.


[ NeonDragon @ 19.05.2008. 10:33 ] @
okej, shvatam i zasto... ovaj sa "-" je najbolji jer ih pretrazivaci gledaju kao prazna mesta. ostalo se gleda kao obican karakter, pa zato sve izgleda kao jedna rec.

pravim jedan sajt, koji ima relativno malo dinamike, a veci deo je staticki. da li je pametno ostavljati putanje sa .html .asp .php i slicno, ili je bolje napraviti jos jedan direktorijum, lupim fajl u njega i samo ga krstim default.nesto i miran sam? citao sam negde da je za pretrazivace nezgodno ostavljati ekstenzije u putanjama, pa me zanima kakva je razlika
[ Ilic Igor @ 19.05.2008. 15:31 ] @
Nisam probao, da li moze %20 valjda tako bese razmak?
[ pancevac2006 @ 19.05.2008. 18:18 ] @
Nikako %20!! Ne sme da bude razmak u URL-u.