[ helja @ 20.05.2008. 10:45 ] @
Ubacivajuci neke pakete za education, ubuntu se promijenio (prilikom butanja) iz ubuntu u edubuntu. Nije da mi nesto smeta, al' me zanima moze li se i kako vratiti na staro?
[ MegaPixel @ 20.05.2008. 14:18 ] @
Ček, si ti vršio update ili?
[ helja @ 20.05.2008. 15:44 ] @
Ma jesam, instalirao ubuntu normalno, poslije odradio update i sad' mi prilikom podizanja sistema pise da je edubuntu (iako sam instalirao na frisko verziju obicnog ubuntua).
[ Srđan Pavlović @ 20.05.2008. 21:41 ] @
Pa onda nisi isao samo na update nego si instalirao i taj EduPaket (ili sta vec) u sklopu koga mozda
ima i ta fora sa menjanjem boot-srcreena ili cega vec si reko.
Nema sanse da se to desi samo od sebe u obicnoj verziji Ubuntua kada ides samo na update,
znaci 100% si instalirao neke dodatne pakete.
[ helja @ 21.05.2008. 09:20 ] @
Ma dodao sam tih nekih paketa za education, nije bitno, samo me zanima ima li neki nacin da vratim taj pocetni screen na ubuntu? Sklonio sam sve pakete iz education, ali je opet ostalo po starom.
[ momsab @ 21.05.2008. 10:58 ] @
ako sam te dobro razumeo, resava se ovako:

System -> Adm. -> Login Window
i tu onda podesis sta kako hoces
[ helja @ 21.05.2008. 11:17 ] @
Ne moze tako, tu se samo promijeni background prilikom logiranja. Kod mene stoji edubuntu prilikom butanja i gasenja laptopa. To je isto kao da sam instalirao edubuntu a ne "obicni" ubuntu.
[ momsab @ 23.05.2008. 19:11 ] @
koji je default session kod login screen-a?
[ helja @ 26.05.2008. 11:01 ] @
Evo tek sada vidjeh upit. Default session je "Run Xclient script".
[ momsab @ 26.05.2008. 13:51 ] @
helja, tamo gde sam rekao prosli put da pgoeldas mzoes da promenis okruzenje: Gnome, KDE, Edubuntu, sta vec imas...
[ helja @ 26.05.2008. 15:15 ] @
Na login window mi nudi opcije style i theme, koje nastimam na default. Ali, uvijek mi prilikom butanja prikaze edubuntu. Ne smeta mi to, samo me zanima na koji nacin mogu vratiti ubuntu.
[ MixMaster @ 30.05.2008. 00:42 ] @
Heh. Imao sam dosta slican problemcic. Cackao sam nesto oko Compiz-a i naprednijih podesavanja grafike u Kubuntu-u (KDE). Nakon sto sam sledeci put upalio racunar, prvo sam dobio komandnu liniju. Pokrenuo sam "dexconf" a nakon njega sam startovao X ("startx" komanda naravno). Startovao mi se Ubuntu :-) :-) Naravno samo resetujes komp. i kada ti trazi lozinku, otkucas je...ali prije nego sto pritisnes "Enter" kliknes na ikonicu u donjem desnom uglu, izaberes prvu opciju i nadjes tamo okruzenje koje ti odgovara.

Probaj pa javi sta je bilo...

Pozdrav.
[ helja @ 02.06.2008. 09:10 ] @
Hv, ali sam vec "odradio" reinstall. Sada "pici" ubuntu sve u sesnaest :)
[ Srđan Pavlović @ 16.06.2008. 16:06 ] @
http://www.gnome-look.org/ - ovde imas gomilu tema za upsplash i bootscreen-ove, sa uputstvima kako da ih instaliras.

( http://www.gnome-look.org/index.php?xcontentmode=160 - za Splash Screenove, konkretno)