[ djyova @ 20.05.2008. 20:23 ] @
Evrovizija je počela! Ostavite vaše utiske ovde!?

Eurovision has started! Leave your impressions here!?



[Ovu poruku je menjao djyova dana 20.05.2008. u 22:42 GMT+1]
[ M.O.D. @ 20.05.2008. 20:30 ] @
Eurovision sucks ass!!!
[ anel_np @ 20.05.2008. 20:35 ] @
meni se svidja ona peta pesma ona u crveno beloj haljini sto ponavlja nesto kao natali
[ Horvat @ 20.05.2008. 20:39 ] @
Citat:
djyova: Evrovizija je počela! Ostavite vaše utiske ovde!?

Eurovision is begin! Leave your impressions here!?


eurovision HAS BEGUN ;)

nema impresija,mislim da ni ove godine necu gledati :)
[ Miroslav Jeftić @ 20.05.2008. 21:11 ] @
Zar neko to prati? :P
[ kazil @ 20.05.2008. 21:13 ] @
Haha :D

morao sam pogledati one Fince... haha :D koja bebi-muzika :D daleko su oni od betona... to obican pesak sa malo vode :D
[ Mitrović Srđan @ 20.05.2008. 21:37 ] @
Lepa scenografija prazan teren :)

Estonija pWnz :)

pored njih belgija i irska :) tj curan slovenija takodje ima lepu pesmu.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.05.2008. 21:46 ] @
Ma odma sam prebacio na HRT2 kad sam cuo prevodioca RTS-a koji veze nema engleski, a uz to je i smoren...

A pesme su dno. Jedino onaj bosanac nesto kao lici... Finci su kao neki klinci na probi.
[ djyova @ 20.05.2008. 21:56 ] @
Ne znam šta fali, ali nekako scenografija i prenos deluju previše prazno. Meni na primer sama režija i kamere deluju nekako sterilno i mehanički. Primetio sam i da Jovana previše priča "You Know", kao i da su stakla na scenografiji prljava i masna. Sve u svemu od onog "...nešto do sada nevidjeno..." očigledno nema ništa.
[ Mitrović Srđan @ 20.05.2008. 22:01 ] @
Kada sam video ko je sve prosao u finale - da se najezis :(
Oni sto su licili na nesto ispadose iz starta :)
[ Slobodan Milivojevic @ 20.05.2008. 22:04 ] @
Onom spikeru RTS-a odmah otkaz, pa on covek ne zna ni kako se voditeljka programa zove! Mislio covek da se zove Jelena, a ona se zove Jovana.

Boze! Dno!
[ CONFIQ @ 20.05.2008. 22:12 ] @
Super je napravljeno, mnogo bolje nego sto sam ocekivao!
Jedino onaj RTS spiker me stvarno smorio... odmah sam prebacio na Engleski...
[ commissar @ 20.05.2008. 22:17 ] @
Teräsbetoni!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ New Village DC @ 20.05.2008. 22:49 ] @
Pocetak im je najluđi, sa trubačima. Ha ha ha
[ Horvat @ 21.05.2008. 00:13 ] @
cuo sam na vestima da ce program voditi z joksimovic i neka jovana jankovic
ko je ta?

i sta bese s onim "prijavi se i budi voditelj evrovizije" ili sta je?
[ SASA M. @ 21.05.2008. 00:45 ] @
Nisam se bas puno fokusirao na te sitne kikseve, ocekivao sam da kada je pocela da pada kisa da ce nestati struje u sali. Scenografija mi je ipak, siromasna. Podseca na nesto sto sam video na grand zvezdama. Veliki video zid i nista vise. Bar da su uzeli pravi, nego ovaj sa diodama. Kada je pocelo, i kada su krenula svetla da saraju po publici, mislio sam da ce biti boks mec, a ne muzicko takmicenje. Ocekivao sam da ce simbol dve reke biti koliko-toliko prenesen kao u prirodi, ovako izgleda kao zguzvana pracka. Od gresaka, vidi se poprilicna neuvezbanost voditelja, Djokovic elegantan, ali ne zna da li treba da se rukuje sa Jovanom ili ljubi, kamera u par navrata besciljno luta, prikaz praznih stolica prosto iritira itd. Sto se tice engleskog, ni hr. voditelj se nije proslavio, uglavnom nije ni prevodio, vec pokusavao da opise sta se desava, kao da je slucajni posmatrac. Inace zvuk im je bio katastrofa, Covek ima previse dubok glas, kada prica ne utisaju Zeljka i Jovanu, pa bude prava kakafonija... Od pesama mi je najbolji momak iz Izraela, ostali manje-vise prosek kakav se i ocekuje.
[ SASA M. @ 21.05.2008. 00:47 ] @
Citat:
Horvat: cuo sam na vestima da ce program voditi z joksimovic i neka jovana jankovic
ko je ta?

i sta bese s onim "prijavi se i budi voditelj evrovizije" ili sta je?


Jovana vodi jutarnji program i kako prolazi vreme, postaje sve lepsa. Ocigledno ne ustajes rano kada je ne znas. Pravi voditelji ce voditi (valjda) finale, mada ne vidim poentu kada dolazi Divac.
[ Mister Big Time @ 21.05.2008. 03:06 ] @
Svadba beše k'o svadba i šta da se priča
Parada pijanstva i kiča i poznata cura u belom...

A treba spaliti RTS zbog prevare decenije, pravili izbor kao za predsednika drzave da bi na kraju ti ljudi popusili sa vodjenjem Beovizije, a da Eurosong vodi Zelja Joksimovic i neka RTS voditeljka... u svakoj normalnoj zemlji to bi rezultovalo smenom direktora te kuce! Samo je falila Karelusa da vodi program, to bi bio full.... jea!
[ Mitrović Srđan @ 21.05.2008. 08:49 ] @
Dvoje pobednika za Evropsko lice su takodje vodili prenos ali iz green rooma.
[ fanfon @ 21.05.2008. 09:52 ] @
Ne znam kako je neko mogao i ocekivati da ovakav kiceraj moze biti dobro organizovan, a pogotovo u organizaciji "Javnog medijskog servisa evropske Srbije" koji se dosad nikad nije mogao pohvaliti nijednom dobrom organizacijom scenografije ma koji povod da je bio u pitanju...
[ Horvat @ 21.05.2008. 10:56 ] @
Citat:
SASA M.: Jovana vodi jutarnji program i kako prolazi vreme, postaje sve lepsa. :)Ocigledno ne ustajes rano kada je ne znas. :) Pravi voditelji ce voditi (valjda) finale, mada ne vidim poentu kada dolazi Divac. :)


ili ne gledam uopste rtb ;)

ponavljam

Citat:
i sta bese s onim "prijavi se i budi voditelj evrovizije" ili sta je?


[ Bojan Basic @ 21.05.2008. 12:08 ] @
Citat:
Horvat:
ponavljam

Citat:
i sta bese s onim "prijavi se i budi voditelj evrovizije" ili sta je?

Upravo ti odgovori čovek:
Citat:
Mitrović Srđan:
Dvoje pobednika za Evropsko lice su takodje vodili prenos ali iz green rooma.
[ Horvat @ 21.05.2008. 13:02 ] @
predvideo sam odgovor
znaci muvaza :D
stavili ih tamo negde levo,a trebali su biti voditelji,e srbijo zemljo dembelijo :(
[ vladd @ 21.05.2008. 13:32 ] @
Ja bih za neke organizovao "prijavi se i budi pilot aviona", onako, izvlacenje iz bubnja pa u kokpit..pa ko prezivi..pricace:D:D
[ stonex @ 21.05.2008. 16:52 ] @
Citat:
fanfon: Ne znam kako je neko mogao i ocekivati da ovakav kiceraj moze biti dobro organizovan, a pogotovo u organizaciji "Javnog medijskog servisa evropske Srbije" koji se dosad nikad nije mogao pohvaliti nijednom dobrom organizacijom scenografije ma koji povod da je bio u pitanju...



A,pa nemoj tako ! Nisi ti gledao Žikinu šarenicu !
[ abyss @ 21.05.2008. 19:14 ] @
Šteta što ne može Tijanić da vodi "spektakl" i šamara prvi red u isto vreme...
[ markozelenovic @ 21.05.2008. 19:37 ] @
[ djyova @ 21.05.2008. 21:51 ] @
Ne znam zašto nisu organizovali prenos i režiju kao sa glavne bine na EXIT-u? Ono je po meni izgledalo mnogo profesionalnije odradjeno.

A ono za šamaranje svaka čast
[ drdrksa @ 21.05.2008. 23:20 ] @
Citat:
abyss: Šteta što ne može Tijanić da vodi "spektakl" i šamara prvi red u isto vreme...


Ili da ubija muve ...

[ bttp @ 22.05.2008. 20:16 ] @
Znam samo da mi je slika (kao i uvek) mnogo bolja preko HRTa nego na RTS. Znači tuga jesenja, da sliku iz Beograda moram da gledam preko Zagreba da bi ličila na nešto.
[ popusicko @ 22.05.2008. 20:42 ] @
Čitajući vaše komentare čovek bi pomislio da je kompletno loše odrađen prenos i sama bina.
Skroz kulturno i fino izgleda i scena i režija i vizuelni identitet (potpisi,logotipi)
Ne vidim šta ima više da se izmišlja topla voda.Zaista na RTS-u je lošija slika i pogotovo zvuk nego na stranim kanalima koji prenose.
Interesuje me da li snimaju u HD i da li neko prenosi u HD pošto se o tome mnogo pričalo pre godinu dana.
Nemojte biti malodušni i sve pljuvati što dolazi iz Srbije kad zaista ne izgleda loše kako su pojedinci predstavili.
[ bttp @ 22.05.2008. 22:06 ] @
skroz kulturno izgleda otprilike sve ono što je doneto izvana. Sva scenografija, logotipi, vizuelni identitet, ne znam za režiju, sve je iz inostranstva. I fala bogu da jeste inače bi sigurno bio neki blam. Pogledaj recimo onu "razglednicu" Beograda sa Anom Ivanović u glavnoj ulozi- baš loše urađen spot, onako socijalno je izgledao. Voditeljka "natuca" engleski. Mislim realno ima potpuno nepravilan izgovor i ima tremu dok govori. Nisam čitao komentare, ali dozvoli da ljudi budu strožiji prema sebi nego prema drugima, to bi trebalo da bude prirodno. Sve u svemu kako smo se nadali, dobro smo se udali, fala bogu na svemu što je donešeno iz i napravljeno u inostranstvu i fala bogu da je Sloba sagradio ovu Arenu inače bi verovatno bilo blamčina.
Najveći bedak što nisu ušle u finale jedine dve pesme koje su mi privukle pažnju, Švajcarska i Bugarska :)
[ Chieftec @ 22.05.2008. 22:09 ] @
Apsolutno me ne zanima evrovizija, ali sam osmotrio sta se desava bas u vezi HD kanala, ima na nekoliko. Naravno sa satelita. Porediti sliku u visokoj rezoluciji sa relativno dobrim bitrateom sa krdzavim rts-om na velikom LCD-u je bez svakog smisla.
Znaci sam prenos je kvalitetno realizovan, a do krajnjeg korisnika kvalitet zavisi od toga na koji nacin stize do njega. To svakako nije analogni put kroz kablovsku :s

Ovo je sa HD suisse



[ Slobodan Milivojevic @ 22.05.2008. 22:14 ] @
Citat:
The lines are still opened!!!


Pa dobro za tolko je mogla da nauci.

Bedak za Bugarsku :(
[ UnderLander @ 23.05.2008. 00:17 ] @
Ljudi, da li ima ijedan kanal na kablovskoj koji prenosi evroviziju bez dodatnih iritirajucih spikera, znaci as is?

@bttp Svajcarac se zove Paolo Meneguzi :)
[ UGY @ 23.05.2008. 06:08 ] @
"Evropsko lice" je bilo organizovano sa ciljem da se izaberu voditelji "iz naroda". Ali, bilo je rijeci o tome, sa tim izborom je trebalo da se slozi onaj grk ili ko-li-ti-vec-tamo iz menadzmenta Eurosong-a sto ocigledno nije bio slucaj, pa su kao prelazno rijesenje dobili uloge u vodjenju Beovizije, i kao sto ste primjetili sada vode iz backstage-a.

Inace, sve je manje-vise odradjeno ok ali neke stvari su jednostavno iritirale. Prikazivanje praznih tribina prvog dana kvalifikacija je bila zesca blamaza. Voditelj na RTS-u, kao sto neko rece ovdje bio je toliko smoren, toliko gresaka, nezamislivo! Eh, da je barem cutao.
[ bttp @ 23.05.2008. 09:40 ] @
Upravo sam na Youtube "naučio" da je švajcarska pesma Era Stupendo plagijat izvesne Amy Diamond-it can only get better. Verovatno zato i nije ušla u finale. Znači može i da prođe plagijat u takmičenje al izgleda ne može da pobedi :)
[ Fuzz @ 23.05.2008. 09:52 ] @
Pa ne znam, danska pesma zvuci solidno isplagirano, a usli su u finale.
[ bttp @ 23.05.2008. 10:00 ] @
Eto vidiš, do Danske još nisam došao:) A čiji je to plagijat, tj kako se zove original? Baš me zanima da uporedim.
[ Fuzz @ 23.05.2008. 10:11 ] @
Pa mene neodoljivo podseca na Maroon 5 - Sunday morning...
[ bttp @ 23.05.2008. 10:14 ] @
A mene sunday morning "neodoljivo podseća" na Jamiroquai-Space Cowboy kad smo već kod te pesme.
[ unknown-3 @ 23.05.2008. 13:56 ] @
Od svih vidjenih najbolja je nasa, hrvatska mi se isto svidja al ga zasra onaj deda...


Grcka je dobra isto, bosna bolesna!Ali ali albanija ubedljivo najgora...ne zna sta ce sa rukama pa se nesto gubi.


Uglavnom, ako nema ni jedna nova dobra u subotu, mi pobedjujemo:)b
[ Fuzz @ 23.05.2008. 14:16 ] @
Meni je Albanija ok...ali ukusi su ukusi...
Navijao sam i za Kipar koji nije prosao.
A ova ekipa Island, Svedska...kriminal...smorina do kraja...
Rusija i Belorusija su gotovo u identicnom fazonu...ispranom i dosadnom...kao i Poljska...onu Jolly Roger ekipu da i ne komentarisem. Ni Ukrajina mi se ne svidja.
Zao mi onog Litvanca, nije bio los. Hrvatska mozda ima i najsimpaticniji nastup do sada.
Od ovih direktnih finalista, favorit mi je poremeceni Spanac.
Bla, bla...blablabla...
[ ivanmil @ 23.05.2008. 16:08 ] @
Sve u svemu, bilo je Evrovizija i sa gorim pesmama nego što je to slučaj sa ovogodišnjom. Zadovoljan sam kako smo je odradili, pokazali smo da smo na visini zadatka. A sad ono ALI.

Nije mi jasno zašto je u logo stavljena ona stara zastava, bez grba i sa tamnom crvenom bojom!? A prošle godine tokom našeg nastupa u onom titlu se pojavilo srce sa novom zastavom, koja ima grb i svetliju crvenu boju. Nova zastava je mnogo lepša od one stare i stvarno ne vidim razlog zbog koga je nisu stavili u logo. Mnogo čudno...

Što se tiče vizuelnog identiteta i logotipa, hvala Bogu da su zaboravili na onu šljivu sa trubom i usnama, pa su napravili stvarno prepoznatljiv i svetski logo u obliku violinskog ključa. Ali titlovi sa imenima izvođača i podacima o pesmi su mogli da budu malo dinamičniji i lepše animirani (kao u Finskoj). Zanima me kakvo je grafičko rešenje za glasanje, kad bude bilo.
Iskreno se nadam da neće biti ružnije od prošlogodišnjeg.

A RTS-ovi komentatori, ako se ne busaju u prsa kako je čitav Eurosong majstorski organizovao samo naš i njihov presvetli javni servis RTS, onda prosipaju neke bolesne i ofucane fore (kao onda kad je jedan od njih na kraju pesme "Hasta la vista" dubokim glasom dodao "baby") ili se cepaju samima sebi. Je l' to oni duvaju nešto tamo ili...
[ SASA M. @ 24.05.2008. 01:54 ] @
Drugo polufinale nisam bas pratio, bacio sam poneki pogled i video trenutak kada je snimak stao sa retrospektivom svih pesama. U hali odjedamput tisina i uzdah. Srecom trajalo je par sekundi. Inace, Hrvatski spiker nas je pohvalio sto se tice organizacije a danas sam video kratko u emisiji oko na rts-u da se slazu da smo dobro odradili, jedini veci kiks je bio sto je bina kraca za metar i po, pa su izvodjaci imali problema da prilagode svoj program ovoj sitinici. Gorcin Stojanovic je rekao da smo malo preterali sa video zidom jer se pevac "utopi" u njega, pa se u sali on ne vidi dobro, ali za tv je ok.
[ djyova @ 24.05.2008. 04:40 ] @
Pogledao sam neke starije evrovizijske spotove i pronasao sam zasto mi sve deluje nekako prazno. Nema publike uz i oko same bine! Ne kapiram zasto. Mnogo punije i dinamicnije deluju kadrovi kada je publika oko bine. Kod nas je idejno resenje bine mnogo udaljilo publiku od scene. Sto se tice drugog polufinala, ono mi deluje mnogo kvalitetnije, i po izvodjacima, i po kompozicijama.