[ da Vinci @ 21.05.2008. 17:55 ] @
Ja mislim da je ovo pravo mjesto za ovu temu (mada će je moderatori možda prebaciti u konfiguracije), ali me interesuje koja je konfiguracija potrebna za digisuite? Prvenstveno mislim na matičnu ploču i grafičku karticu, jer matrox (koliko sam ja upoznat) ne da koristiti neku grafičku karticu osim matrox-ove... Pozz
[ Igy81 @ 23.05.2008. 15:18 ] @
Koliko vidim to je davno zastarjelo, ako je to ista kartica (godina prozvodnje 1999?). Mozda nisam nasao nesto novije, ali sumnjam.

Ipak mislim da je najbolje da pregledas teme na Matrox User Forumu za DigiSuite.

I Stranicu sa sistemskim zahtjevima/preporukama za DigiSuite MAX, za DigiSuite nema posebne stranice pa pretpostavljam da su isti zahtjevi/preporuke za sistemske komponente.

Sto se tice Matrox-ovih video editing kartica, nemas se sta brinuti za graficku, nije obavezna Matroxova graficka (mnogi rade i sa ATI-jevim, ja evo sa nvidiom). Ipak najveci bi ti problm mogla biti maticna ploca, odnosno chipset koji koristi. Dakle mora biti chipset koji su oni preporucivali za tu seriju.

Ipak, mene zanima zasto si se odlucio za DigiSuite? Koji je razlog? Mislim da je bolje uzeti nesto svjezije (osim ako si je dobio dzaba).

Zasto ti ovo kazem, pa jednostavan razlog je to sto npr. BlackMagic Intensity™ i Intensity™ Pro su jako jeftine (prva je $249 a druga $349), mislim nije da ih reklamiram (ja koristim Matrox), ali ove cijene se ne mogu pobiti. Mislim da ako kupujes novu karticu, i ne zelis baciti puno novca onda je jedna od ove dvije pravo rijesenje.

Po ovim specifikacijama mozes vidjeti koja ti vise godi, mislim da je to Intensity™ Pro jer (uz HD) podrzava i analogni inputi i audia i videa.

Moje je misljenje da ako vec nisi uzeo DigiSuite da bolje razmislis o novoj kartici prije nego se zeznes. Puno je 9 godina u svijetu tehnike.

Pozdrav!
[ Cileinteractiv @ 28.05.2008. 09:33 ] @
Igy, potpuno se slazem sa tobom i samo dodajem da ako se ipak da Vinci odlucis za neku stariju varijantu Matrox-a iz bilo kojih razloga samo vodi racuna da ti je prosesor Intelov i cipset takodje intelov. Danas ces tesko naci kao nove komponente koje su preporucene od strane proizvodjaca. Zato, treba da imas na umu i to da ces mozda i tragati za polovnom opremom sto je dodatni posao koji moze da iskomlikuje stvari.