[ weawer @ 21.05.2008. 22:25 ] @
Pa ovako... Los sam djak tako da nemam nekih velikih izbora jer sam vise vremena provodio uz komp nego u skoli :D. Nije ono da sam sve svoje vreme posecivao igricama (ne igram nista vec par godina) nego internetu, web dizajnu (nedavno sam poceo) i ostalim stvarima koje mogu da se rade na kompu...
Prvenstveno mene zanima:

1) Jel je tesko upisati se na fakultet vezan za IT nauke, mislim jel ce mi trebati to "znanje" iz srednje skole ?
2) Ako je moguce, koj fakultet izabrati ?
3) Sta bi ja mogo da radim sa tim zavrsenim fakultetom ?
4) Koje mi predznanje treba za upis na taj fakultet ?

Hvala na odgovorima !
[ Radovan__III @ 21.05.2008. 22:45 ] @
1) Jel je tesko upisati se na fakultet vezan za IT nauke, mislim jel ce mi trebati to "znanje" iz srednje skole ?
Ne, nije tesko upisati se na fax ali je teze uci na budzet, trebace ti znanja matematike za sve tehnicke skole i mozda jos nekog predmeta fizika (etf) mozda opsta informisanost (fon)

2) Ako je moguce, koj fakultet izabrati ?
Ja bi preporucio da obsvezno posetis fax koji zelis da upises. Ja sam direktno na fon-u , ali nebi pogresio ni ako bi upisao etf ili matematicki fax. Razlika je samo u stvarima koje ucis pored IT-a npr na fon-u dobijas znanja iz menadzmenta na etf-u iz fizike i elektrotehnike a na matematickom naravno mata.

3) Sta bi ja mogo da radim sa tim zavrsenim fakultetom ?
Sve i nista, samo zavrsavanje fakulteta ti ne znaci nista ako ti nemas znanja i volje da radis. Sada je IT sektor u ekspanziji i ako si radan ima posla da biras.

4) Koje mi predznanje treba za upis na taj fakultet ?
Nema potrebe za predznanjem, medjutim pomoglo bi da ti ide mata i da znas neke osnove programiranja.
[ weawer @ 21.05.2008. 22:53 ] @
Veliko ti hvala Radovane ! Nemas pojma koliko mi znaci...

I ovo, "etf" i "fon" su skracenice od cega ? Da nije mozda elektrotehnicki fakultet i fakultet obrazovnih nauka ?

A sto se tice odgovora na moje trece pitanje, imam velike volje za to. A volja vuce znanje zar ne?
[ drdrksa @ 21.05.2008. 23:05 ] @
Lock. Weawer, vidim da si nov ovde, ali pokusaj da naucis da koristis pretragu. O ovome i slicnim temama je bilo reci na ES mnoooogo puta ....
[ smfilip @ 21.05.2008. 23:12 ] @
VETS
www.vets.edu.yu