[ duskosp @ 22.05.2008. 22:28 ] @
Pozdrav svima,

Konstantno mi se desava problem da pri pokusaju da se nareze DVD pomocu eksternog FW rezaca Pionir 112D (OS X 10.4.11), program za rezanje se zablokira nakon nekoliko minuta, tj rezanje stanje iako se zvuk rotacije u rezacu ne menja. Sve to se identicno dogadja sa vise programa za rezanje: NTI DragonBurn, LiquidCD, FireStarter FX... (pritom se poslednja dva programa i reklamiraju da nemaju problem s eksternim rezacima, kao sto to navodno ima NTI DB)
Napominjem da se problem nije javljao (tj. rezanje pomocu NTI DBurn je bilo sasvim ok) pre updatovanja sistema sa 10.4.6 (valjda) na .11
Pokusao sam da na Googleu nadjem slican raport, bez narocitog uspeha.
Da li je neko imao slicnih iskustava, i sta valjda ciniti?

Pozdrav i hvala,

Dusko

[ duskosp @ 29.05.2008. 13:27 ] @
Izgleda da niko nije imao slicno iskustvo...

Da preformulisem pitanje: da li neko koristi eksterni FireWire DVD rezac, i kakva su iskustva?
Da li bi upgrade na Leoparda pomogao da se problem koji imam resi?

Anybody?

Pozdrav, Dusko
[ madamov @ 29.05.2008. 14:54 ] @
A da probaš na nekoj drugoj mašini taj eksterni rezač? Onda ćeš znati da li ti vreid upgrade na Leoparda.
[ duskosp @ 31.05.2008. 20:31 ] @
Mislim da je to pravi potez. Hvala za sugestiju.
Eto povoda da se i vidimo, ako si u sledecih par nedelja u Beogradu i imas malo vremena?
Pozdrav,
Dusko
[ shabanajzer @ 01.06.2008. 20:19 ] @
ja koristim Pioneer 111D u ext. kucistu vec skoro 2 godine. Neko vreme je bio spojen na USB, posle na FW - preko Toasta nikakvih problema nije bilo. Tj. bilo je kad je bio daisy-chainovan zajedno sa ext. hard diskom, rezanje sa tog diska nije bilo moguce. Sada su i HD i rezac spojeni na FW preko Expresscard kartice i sve lepo radi - znaci radilo je i na iBooku na Tigru, i sada na MBP na Leopardu.
[ kondor-n @ 04.06.2008. 20:07 ] @
PIONEER DVD-RW DVR-108 već tri godine radi bez problema na FW